Sdělení spícího proroka Edgara Cayce jsou neoddiskutovatelná. A cenná i dnes

Další fotky

Především proto, že jasnovidec, léčitel a senzibil Edgar Cayce prožil většinu svého života ve 20. století v USA a jeho sdělení a proroctví jsou přesně zaznamenaná. Celkem takových záznamů existuje 14 306 a zasahují prakticky do všech oborů lidského poznání, minulosti i budoucnosti.

Edgar Cayce se narodil 18. března 1877 nedaleko Beverly v Kentucky jako jedno ze šesti dětí farmáře Leslie Burr Cayce a jeho ženy Carrie Elizabeth. Jako dítě si hrál s „maličkým lidem“ a údajně viděl svého zesnulého dědečka. K zásadnímu momentu v jeho životě došlo v květnu 1889, když si v chatě v lese četl v Bibli a zjevila se mu žena s křídly. Sdělila mu, že jeho modlitby byly vyslyšeny, a zeptala se ho, co by si nejvíce přál. Cayce byl z tohoto setkání sice vystrašený, ale řekl, že ze všeho nejvíce by chtěl pomáhat ostatním, zejména nemocným dětem.

Stojíme na prahu 3. světové války. Podle jasnovidky baby Vangy

Během svého života potom více jak 40 let pravidelně upadal do „transu“, aby mohl pomáhat lidem s jejich problémy a odpovídat na rozličné otázky. Proto byl také nazýván „spícím prorokem“. Zaznamenáno tak bylo 14 306 sdělení týkajících se jak jednotlivých konkrétních dotazů, tak obecnější problematiky. V medicíně byl např. Cayce známý svými příspěvky k tomu, jak má vypadat zdravá výživa, zejména pokud jde o kombinování kyselých a zásaditých potravin a používání potravin jako léčiv. Patřil také mezi průkopníky holistického přístupu v medicíně, tj. tvrdil, že není možné zredukovat poznání nějakého stroje či organismu jen na poznání jeho jednotlivých částí, bez souvislosti s ostatními.

Statisíce lidí plus jedna světice. Proroctví, která se naplňují

Ve svých transech Cayce také do podrobností popsal fascinující informace o životě Ježíše Krista, své reinkarnace, astrologii, nebo informace o původu lidstva. V tomto případě Cayce říkal, že je polygenický, a že lidstvo pochází z více zdrojů. Podle něho bylo vytvořeno pět lidských ras, bílá, černá, červená, hnědá a žlutá, každá zvlášť, ale přitom zároveň na různých místech Země. Byl také přesvědčen o existenci mimozemšťanů a Atlantidy a o tom, že „červená rasa se vyvinula v Atlantidě a její společenský vývoj byl rychlý.“ Prohlásil také, že „duše“ na Zemi se mísily se zvířaty, aby vytvořily „věci“, jako jsou obři, kteří byli až dvanáct stop (366 cm) vysocí.

Chcete vědět více o vyspělé mořské civilizaci? Atlantis a mořské civilizace

Cayceova sdělení, zjevení či proroctví byla někdy pozoruhodná, jindy varující. O Atlantidě např. řekl, že její obyvatelé měli obrovský sluneční krystal aktivovaný Sluncem a díky němu byla Atlantida silná. Předpověděl i to, že v roce 1958 se v USA znovu objeví „paprsek smrti“, který už používali Atlantiďané, a téměř se trefil – první laser byl sestrojen v roce 1960. Předpověděl dále krach na newyorské burze v roce 1929, začátek druhé světové války, rozpad Sovětského svazu nebo budoucnost medicíny. Pomoc u něho vyhledalo mnoho velmi známých osobností včetně Woodrowa Wilsona, Thomase Edisona, Nikoly Tesly, Marilyn Monroe nebo matky Ernesta Hemingwaye. Co řekl právě jim, zůstává samozřejmě tajemstvím. Všem však bez rozdílu upřímně radil, aby se vydali cestou k návratu k Bohu.

FOTO: Edgary Cayce

Edgary Cayce - Cayce_1910Edgary Cayce - Stevenson_Memorial_1903_Abbott_ThayerEdgary Cayce - Athanasius_Kircher’s_AtlantisEdgary Cayce - Abraham_Archibald_Anderson_-_Thomas_Alva_Edison_-_Google_Art_ProjectEdgary Cayce - Monroecirca1953
Další fotky
Edgary Cayce - Classical_spectacular_laser_effectsEdgary Cayce - Cayce_Selma_AL_DCP_0924

Ale také se mýlil. Ve 30. letech Cayce předpověděl, že mezi lety 1958 – 1998 v Severní Americe dojde k chaosu: „Los Angeles, San Francisko budou mezi městy, které budou zničeny před New Yorkem,“ což se pochopitelně nestalo.

Jeho život a tím i práce se uzavřely 3. ledna 1945 ve věku 67 let, zanechal však po sobě řadu knih, z nichž byla většina přeložena do češtiny. I my tedy můžeme posoudit, do jaké míry byly Cayceovy vize a předpovědi pravdivé a případně z nich i čerpat do budoucna. Jakým přesně způsobem je ale získával, se nejspíše nedovíme nikdy.

 

Dnes, 17:30
Kněz Archimedes Neto z farnosti Nossa Senhora do Perpétuo Socorro, která se nachází ve městě...
pečivo
Dnes, 15:35
Stát si nechal udělat test pečiva na koronavirus, virus v něm jihlavská veterinární laboratoř nenašla.
pivo_ilustrační obrázek
Dnes, 12:51
Pivovary spustily kampaň za záchranu hospod. Lidé si mohou na stránkách Zachranhospodu.cz kupovat poukazy, které...
Fake news_ilustrační obrázek
Dnes, 10:56
Dobrovolníci, kteří se dali dohromady v rámci platformy českých podnikatelů a technologických odborníků COVID19CZ, začali...
policejní zatčení_ilustrační obrázek
Dnes, 10:21
Kriminalisté zadrželi muže, který podle nich posílal jednomu z členů Ústředního krizového štábu e-maily, v...
divadelní představení_ilustrační obrázek
Včera, 16:18
Asociace nezávislých divadel (AND), která jako první upozornila na dopady vládních opatření na nezávislé umělce,...
Včera, 14:00
Smrt a vše, co s ní souvisí, je dnes velkým tabu, které většině lidí nahání...
adršpašsko-teplické skály
Včera, 13:26
Hromadnou dobrovolnickou úklidovou akci spolek Ukliďme Česko odložil, jeho zástupci však vyzvali obyvatele, aby se...
Včera, 13:15
Po mimořádném opatření na šíření koronaviru v domovech pro seniory a léčebnách dlouhodobě nemocných, spolu...
Včera, 10:57
V polovině dubna bude v Česku podle modelů zdravotnických statistiků kolem 8000 laboratorně potvrzených případů...
Reklama