Sedm oliv denně omladí a posílí srdce. Pozor ale na ty černé

olivy

Není černá jako černá a v obchodě se během nákupu po původu barvy oliv vyplatí trochu zapátrat. S olivami je to totiž o trochu složitější, než se na první pohled zdá a černá vždy nemusí znamenat více zralá. Pokud ale budete znát osvědčený trik obchodníků, koupené olivy opravdu prospějí zdraví. Obsahují totiž mnoho cenných látek, které pomáhají pečovat o srdce nebo zlepšovat trávení a omlazují organismus.

Nezralé a přesto černé

Nejprve tedy k té barvě. Odrůd oliv je velké množství, nicméně platí, že zelené olivy se sklízejí nezralé, kdežto černé olivy se z olivovníků otrhávají až po dozrání. Fígl je v tom, že temně černá barva oliv často není dána dlouhým pobytem na středomořském sluníčku, ale barvivem. Kdo by nechtěl mít na talíři lákavě vypadající olivy stejné velikosti. A tak většina černých oliv v regálech supermarketů byla sklizena jako zelená a pak na vzduchu louhována, aby oxidací změnila barvu.

Víte, odkud se bere olivový olej? Španělská Andalusie plná olivovníků u nás vznikla díky manželství Španěla a Češky

Za vším hledej éčka

Temně černý odstín zaručí přidání glukonátu nebo mléčnanu železnatého do nálevu. Na obalu pak hledejte E579 a E151. Zejména druhé jmenované éčko je například v Kanadě nebo USA úplně zakázáno. Lesklá čerň, jak se mu také někdy říká, může způsobit trávicí potíže a hyperaktivitu u dětí. Je tak nasnadě, že při svých dovolených ve Středomoří vám většinou podobnou lahůdku nenabídnou, ale můžete ochutnat například druh Calamata. Nikdy ale nebudou temně černé jako olivy ze sáčku, spíše budou hrát všemi odstíny hnědé a purpurové. Taky chutnají úplně jinak. Oproti mdlé chuti louhovaných oliv jsou pravé černé olivy aromatičtější.

Vzácný dar bohyně

Odborníky doporučená dávka je 25 gramů oliv denně, tedy přibližně sedm oliv. Jejich pozitivní vliv na zdraví je mimořádný. Podle legendy dala Řekům olivy bohyně Athéna jako vzácný dar. Látky v nich obsažené pomáhají snížit hladinu cholesterolu v krvi, snižují riziko vniku cévních onemocnění a celkově posilují imunitní systém. Najdeme v nich koktejl vitamínů jako jsou A, B, C a E skupiny, ale také minerály jako draslík, hořčík, železo i vápník. Navíc jsou olivy bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin. V kosmetice jsou kvůli výrazným antioxidačním účinkům využívány v přípravcích k omlazování pokožky.

Pizza je na seznamu UNESCO! Kam si na ni zajít v Praze? 5 restaurací, kde ji opravdu umí

Pozor na sůl

Olivy je lepší konzumovat nenaložené v příliš slaném nálevu. Vědci z Londýnské univerzity, kteří zkoumali obsah soli v nakládaných zelených olivách, přišli s upozorněním, že obsahují průměrně pět gramů soli na sto gramů výrobku. Převedeno z řeči čísel, patnáct středně velkých oliv naložených v solném nálevu, představuje celou doporučenou denní dávku soli.

 

Dnes, 17:30
Jméno Sofia Villani Scicolone většině z nás nic neřekne. Není divu, italská herečka a modelka...
Dnes, 16:00
Hněv patří podobně jako strach mezi základní lidské emoce. Lidem v dávných dobách pomáhal právě...
Dnes, 15:11
„Obrazy Karla Černého jsou pro mne dramatem, zřetelně členěným ve tři jednání, ve tři citové...
Dnes, 14:00
Kájovi Saudkovi, vlastním jménem Karel Saudek (1935 – 2015), bratru fotografa Jana Saudka se splnil...
Dnes, 11:30
Mladý Ivan Blatný se rozhodl pro naprosto nesmiřitelný řez. Nechal za sebou kariéru i majetek,...
Dnes, 10:39
Při pořízení tiskárny si člověk hned neuvědomí, jaké budou další náklady spojené s jejím provozem....
Dnes, 10:00
Na lidském pláči se podílí méně mimických svalů, než na jeho úsměvu. Z toho logicky...
Dnes, 08:00
Ovocné džusy máme všichni rádi. Kupujeme si je, popíjíme je, často si do nich nalijeme...
Včera, 18:51
Prodloužená šance na život. Tak se dá popsat unikátní zákrok, který v česku poprvé provedli lékaři Všeobecné...
Včera, 17:30
Cítila to mnohokrát. Ten zvláštní pocit z vlastního nebytí, zatímco ostatní tu budou dál. Představa,...
Reklama