Semafory v centru Karlových Varů potřebují opravu, řidiče čeká dopravní omezení

19.11.2021
Roman Kořinek

Zhruba tři dny se budou muset obrnit trpělivostí řidiči projíždějící centrem krajského města. V pondělí 22. listopadu totiž na křižovatce u Chebského mostu začne oprava technologie, která řídí semafory a umí reagovat na hustotu provozu. Práce jsou odhadovány na tři dny.

„Na obou stranách Chebského mostu dojde k obnově detekčních smyček, které řídí tamní semafory.  Práce na výměně zařízení umístěného ve vozovce budou probíhat za provozu, dopravu omezí pouze částečně,“ vysvětluje mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Podle karlovarského radního pro dopravu Martina Duška (ANO) disponují všechny křižovatky a světelná zařízení v okolí Chebského mostu dynamickým řízením, které umožňuje reagovat na aktuální situaci. Technologie pracuje s nároky vozidel z jednotlivých směrů, mění délky jednotlivých fází, dokáže zkrátit nebo prodloužit interval zelené ve vytíženém směru.

„Zároveň dokáže reagovat na nároky chodců, stisknutí tlačítek na přechodu i na potřeby vozidel MHD. Protože jsou ale stávající smyčky vadné, zařazuje se momentálně zelená na těchto křižovatkách pravidelně a semafory tedy nereflektují hustotu provozu v jednotlivých směrech,“ říká Martin Dušek.

Oprava technologie křižovatek, která částečně omezí dopravu, by měla trvat tři dny a to od pondělí 22. listopadu do středy 24. listopadu, kdy bude nutné  provést řezání komunikací a fyzickou výměnu vadných smyček.

„V případě nepříznivých klimatických podmínek se mohou práce protáhnout nejpozději však do pátku. Následné práce včetně kalibrace zařízení už provoz na křižovatkách neovlivní. Náklady na obnovu činí 345 tisíc korun,“ uzavírá mluvčí magistrátu s tím, že postupnou obnovou projdou v následujících měsících i další světelné křižovatky v Karlových Varech.

Zdroj: vzNepřehlédněte