Na Střední škole v Semilech vznikne Centrum odborného vzdělávání. Většinu zaplatí EU

Vylepšit zázemí pro studenty odborných předmětů má za cíl další z projektů Center odborného vzdělávání. Tentokrát se zaměří na Střední školu Semily.

„Vybavení učeben a dílen střední školy je převážně zastaralé a neodpovídá současným požadavkům,“ uvedl Jiří Ulvr, člen Rady Libereckého kraje. „Proto jsme se rozhodli k úpravám prostor. Začneme zbouráním dřevěné stavby, která je součástí školního areálu. Na jejím místě vznikne nová zděná budova stejného půdorysu.“

Studenti oborů instalatér, elektrikář, zedník a požární ochrana se budou učit v nových dílnách a odborných učebnách s pomocí nového vybavení a pomůcek. V původních zděných budovách dojde k rekonstrukci sociálních zařízení a v dílně pro truhláře a tesaře přibydou dřevoobráběcí stroje i speciální nářadí. Stávající budova školy a nově vybudované dílny budou propojeny.

„Předběžné celkové výdaje by měly vyjít na 91,4 milionu korun (včetně daně), z čehož příprava projektu přijde na 3,24 milionu, samotné stavební práce a dodání vybavení na víc než 88 milionů korun (85 % procent má jít ze strukturálních a investičních fondů EU, kraj se bude podílet 15 procenty.) Pokud vše vyjde, hotovo by mělo být v roce 2024.

Rekonstrukce českolipského divadla pokračuje. Přináší historické nálezy!

Kvalitní výuku středoškolských studentů podporuje Liberecký kraj dlouhodobě.

„Nyní navazujeme na úspěšné projekty, jejichž příprava začala v roce 2015. Podařilo se zmodernizovat a otevřít již sedm z osmi plánovaných Center odborného vzdělávání za zhruba 600 milionů korun,“ vysvětlil hejtman Martin Půta.

Centra odborného vzdělávání vznikla na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově, na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově nebo Integrované střední škole ve Vysokém nad Jizerou. Projekt Centra odborného vzdělávání řemesel na Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou bude dokončen letos na podzim.

Do budoucna by se měli lepších podmínek pro studium dočkat také žáci Střední průmyslové školy technické v Jablonci nad Nisou, Střední školy strojní, stavební a dopravní v Liberci a Střední zdravotnické školy v Turnově.

Poskytují stín a slouží jako úkryt zvěře. Díky nadaci byly vysazeny tisíce nových dřevin

Dnes, 06:58
Očekávaná výstavba cyklostezky Odra-Nisa v Machníně je v plném proudu. Upozorňujeme, že kvůli probíhajícím pracím...
6.5.2021
I Krkonošská muzea mají od úterka opět své návštěvníky. Své brány otevřelo Krkonošské muzeum v...
5.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
5.5.2021
V Libereckém kraji zahájily sezonu tři hrady – Valdštejn, Trosky a Bezděz. Ve středu také...
30.4.2021
Kvůli uzavření silnice z Horního Hanychova bude lanovka zajišťovat dopravní obslužnost momentálně zavřeného hotelu. Od...
28.4.2021
Liberecký kraj dlouhodobě podporuje zvyšování retence vody v krajině. Do konce dubna mohou obce, neziskové...
28.4.2021
Školám v Liberci vydrží státem dodané antigenní testy do pátku příštího týdne. Náměstek primátora zodpovědný...
27.4.2021
Liberecká zoo musela nechat v pondělí utratit osmapadesátiletou samici slona indického, svého nejstaršího obyvatele a...
23.4.2021
Waldorfská škola v Semilech se po odvolání ředitele Ivana Semeckého snaží zklidnit situaci a dodržet...
23.4.2021
Zapojení do projektu „Záchrana pokladů z depozitářů Severočeského muzea v Liberci“ schválili členové rady už...
21.4.2021
Zchátralý areál bývalých tiskáren v centru Liberce čeká přestavba na bytové domy zhruba za půl...
Reklama