Semilští policisté zachránili zoufalého muže, chtěl skočit ze skály

8.3.2022
Jaroslav Svoboda

Své osobní problémy chtěl vyřešit muž skokem z Krkavčí skály u Semil. Díky pohotovému přístupu policejní hlídky se mu to naštěstí nepodařilo. K zoufalému činu chtěl muž přistoupit kvůli svým životním nezdarům.

Policejní hlídka vyjela na místo ihned po oznámení tohoto činu. „Nadstrážmistr Petr Bárta a jeho kolega nadstrážmistr Jiří Špaček duchapřítomně zastavili vozidlo u hlavní silnice. Odtud běželi lesní pěšinou až k samotné vyhlídce, kde spatřili onoho muže, jež stál za zábradlím, které běžně chrání turisty před pádem ze skály,“ uvedla policejní mluvčí Adéla Fialová.

Muž se na místě sotva přidržoval zábradlí a z jeho chování bylo patrné, že své výhrůžky skokem ze skály myslí vážně. Policisté se s mužem pokusili navázat hovor, ten ale v první fázi odmítal komunikovat a vyhrožoval, že pokud se k němu policisté přiblíží, skočí ze skály.

AED – tři písmena, která vám zachrání život, své o tom ví i hlídkoví policisté

„Naši kolegové se tedy stáhli na přiměřenou vzdálenost a snažili se jej přesvědčit, aby si svůj čin rozmyslel. V jednom z okamžiků se muž svěřil, že řeší několik osobních životních problémů a neví, jak dál,“ dodala mluvčí Fialová.

Zatímco muž vyprávěl o svých životních nezdarech, policisté se k němu nepozorovaně a opatrně přibližovali blíž a blíž. Pak už jen dle jejich slov vyčkali na chvíli, kdy se nešťastník podíval ze skály dolu. Policisté usoudili, že právě v tuto chvíli je ten nejvhodnější okamžik zakročit. Hbitě přiskočili a muže uchopili za ruce a trup. Za pomocí hasičů a již přítomné zdravotnické záchranné služby se jim jej podařilo přemístit zpoza zábradlí do bezpečného prostoru. Zde si jej již převzali do péče zdravotníci.

„Neváhali jsme ani minutu a jednali naprosto přirozeně, naše práce je naším posláním a myslím, že by to udělal každý,“ dodali shodně oba policisté s úsměvem na tváři.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte