Šest gólů, šest střelců. Viktoriáni rozstříleli Bohemku vysoko 6:0

28.11.2021
Andrea Jančová

Po třech ligových ztrátách v řadě konečně za tři body. Viktoriáni za nimi vykročili proti Bohemians 1905 už v prvním poločase, kdy vedení 3:0 zajistili Luděk Pernica, Jan Kopic a Jhon Mosquera. V druhé půli se ještě trefili Pavel Bucha, Jan Sýkora a Joel Kayamba. Viktoriáni rozstříleli Bohemku jasně 6:0.

Jako první se střelecky projevili hosté, když se Roman Květ pořádně opřel do balonu ze standardní situace, ale navrátilec do brány Jindřich Staněk jeho pokus pokryl. Za to Viktoriáni hned svoji úvodní šanci využili. Po krásném centru od Aleše Čermáka se hlavičkou prosadil Luděk Pernica.

Po půl hodině hry už to bylo o dva góly. Nádherná kombinační akce po trase Havel – Čermák – Bucha a zakončující Mosquera sice ještě nevyšla, protože Hugo Jan Bačkovský výborně vyrazil pokus Kolumbijce. Jenže k němu se míč ještě odrazil zpátky, nacentroval na hlavu Jana Kopice a ten už měl jednoduchou práci.

Domácím se dařilo i nadále a alespoň omezenému počtu diváků kvůli novým vládním opatřením předváděli skvělý fotbal. Pavel Bucha poslal naprosto bezchybný balon za obranu, Jhon Mosquera přehodil vybíhajícího gólmana Bohemky a Plzeň už tak vedla 3:0. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Na začátku druhé půle se do ostrého centru z pravé strany opřel David Puškáč, branku Jindřicha Staňka ale těsně minul. Na druhé straně šli dva na jednoho Kopic s Beauguelem.  V 62. minutě Pavel Bucha napřáhl zpoza vápna a jeho pokus k tyči skončil až za zády Bačkovského. A o pár chvil později dal pátý gól Jan Sýkora. Deset minut před koncem se povedenou střelou za vápnem trefil i Joel Kayamba. Červenomodří si tak závěr listopadu užili, Bohemians Praha 1905 totiž porazili vysoko 6:0.

Zdroj : vz /FCVPNepřehlédněte