Čelákovičtí spekulují, jestli někdo po městě pohazuje psům otrávené buřty. Co na to policie?

Otrávené buřty v okolí Rumunské v Čelákovicích? Místní o tom spekulují v uzavřené skupině na Facebooku. Jaká je realita?

Obchvat Čelákovic uvázl na mrtvém bodě. Proč se ještě nestaví?

Diskutéři se přou: Je to pravda?

„Vážení pejskaři a milovníci zvířat, s politováním musím konstatovat, že nějaký hajzl v okolí ulice Rumunská pohazuje otrávené návnady. Pozitivně vím o čtyřech přiotrávených psech, kde je stav važný a jsou na veterině. Prosím, dávejte si pozor na své pejsky a buďte ostražití, pokud uvidíte podezřelou osobu, sledujte její chování, i když je velmi složité takovou věc odhalit…,“ uvádí v uzavřené facebookové skupině Čelákovických jeden z jejích uživatelů.

FOTO: Pes a špekáčky

Pes a špekáčky - Pes se špekáčkemPes a špekáčky - špekáček, špekáčky (2)Pes a špekáčky - špekáček, špekáčky (3)Pes a špekáčky - špekáček, špekáčky (1)Pes a špekáčky - Pes s pečivem
Další fotky
Pes a špekáčky - Pes se špekáčkem

Jiný účastník debaty zareagoval, že „tohle tady bylo loni a bylo to vymyšlené“. Dotyčná podle jeho slov „vylepovala plakáty a zbytečně vzbouřila půlku města“. „Doufám, že to je nějak podložené. V tom případě by to bylo svinstvo, takhle si vyřizuje účty se zvířaty psychopat,“ dodal diskutér.

Muž v Čelákovicích lákal děti do auta na sladké nebo kousek pizzy

Na to zareagovala jiná účastnice diskuse: „Vymyšlené to nebylo… Na veterině skončilo tenkrát dost psů se stejnými příznaky a u dvou osobně vím, že to nepřežili. Psychopat si dal pauzu a jede znova.“

Jiný diskutér zase napsal, že to minule vyšetřovala Policie ČR „a bylo to vymyšlené“. „Návnadu nikdo nenašel, jed nebyl zjištěn a celá věc uzavřena jako neprokázaná. Kdyby to byla pravda, byl by zaznamenán úhyn i jiných zvířat, třebas koček a město by oficiálně varovalo chovatele,“ dodal. Ať tak, či tak, jistě je dobré dát si pozor, co váš pejsek strká do pusy, a to nejen v Čelákovicích.

Vzali jsme si domů uprchlíky. Bylo to minimum, co jsme pro ně mohli udělat, říká žena z Čelákovic

Policie se podobnými případy v minulosti zabývala. Jak je to tentokrát?

Oslovili jsme policejní mluvčí s dotazem, zdali jsou to pouze spekulace nebo pravda. „Policisté obvodního oddělení v Čelákovicích do současné doby neevidují žádnou událost, která by souvisela s tímto problémem,“ uvedla v pondělí 12. února policejní mluvčí Eva Hašlová.

V případě, že by měli občané jakékoliv informace, měli by se na Policii ČR obrátit. „Prosíme o poskytnutí informací buď přímo na obvodní oddělení Policie ČR v Čelákovicích nebo na jakoukoliv služebnu policie,“ doplnila policejní mluvčí.

V minulosti se pár podobných případů na Čelákovicku objevilo, ovšem u žádného z nich se nepodařilo zjistit konkrétního pachatele.

Vichřice rozbila čelákovickou jurtu, v které si lebedilo i prasátko Momo

 

30.3.2020
Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč...
29.3.2020
Všichni, kteří právě v těchto dnech rozhodují o našich osudech, o nouzovém stavu, stojí v...
25.3.2020
„Máme jeden respirátor na stanovišti. Zatímco civilisté jsou vyzýváni k nošení roušek i v MHD,...
22.3.2020
V Lysé nad Labem na Nymbursku by mělo vzniknout přístaviště pro rekreační lodě. Město na...
Pražští zastupitelé jednali v rouškách, přišel jich jen nutný počet, jednání bylo možné, tak jako jindy, sledovat online.
22.3.2020
Pražské zastupitelstvo, které v březnu kvůli šíření koronavirové infekce jednalo v mimořádných podmínkách, kdy především...
21.3.2020
Brandýs nad Labem u Prahy plánuje opravit kino i areál letního kina ve Staré Boleslavi...
20.3.2020
Šíření koronavirové infekce zmobilizovalo i samosprávy. V obcích, městysech, městech i městských částech jedou na...
17.3.2020
Vedení města Kralupy nad Vltavou se sešlo na pracovní poradě s ředitelkami kralupských mateřských škol,...
17.3.2020
Neratovická radnice informovala o tom, že s ohledem na aktuální situaci nabízí město osamoceným seniorům...
17.3.2020
Na Facebooku, takřka neprodleně po vyhlášení vládních mimořádných opatření, vznikla skupina "Dobrovolníci pro lidi ohrožené...
Reklama