10℃
Dnes je 22. listopad , svátek má Cecílie

Cestujícím mezi Prahou a Neratovicemi budou sloužit nové autobusy

Cestujícím mezi Prahou a Neratovicemi na Mělnicku budou sloužit nové kloubové autobusy, nahradí původní krátké. Zvýší se tak kapacita spojů, na trase stále přibývá cestujících. Deset nových vozů je v provozu od druhé polovinz května na lince 348, informovala Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

Počet cestujících z oblasti Neratovic do Prahy výrazně v posledních letech vzrostl, důvodem je i propojení systému středočeské a pražské hromadné dopravy, které zde pilotně začalo už v roce 2015. Podle krajského radního pro dopravu Františka Petrtýla (ANO) je dopravní systém nyní přetížený a nové autobusy mu odlehčí. Zlepší se také komfort cestování, vozy mají klimatizaci, vysoké pohodlné sedačky a také více obrazovek, které informují o trase a zastávkách.
„Dlouhodobě požadujeme po dopravcích, aby začali pořizovat více kapacitních autobusů, jelikož to pomáhá efektivně posílit vytížené linky. Například kloubový autobus má kapacitu až o 50 procent vyšší, avšak vícenáklady se u tohoto typu autobusu zvyšují o cca 15 až 20 procent,“ uvedl zástupce ředitele pro dopravu a marketing Integrované dopravy Středočeského kraje Martin Jareš.
Pokud by dopravci nepořídili kloubové autobusy s větší kapacitou, bylo by třeba nasadit více standardních, což by bylo dražší a bylo by třeba více řidičů, kterých už je nyní nedostatek.
Podle Petra Tomčíka, ředitele organizátora pražské hromadné dopravy, společnosti ROPID, nasazení kloubových autobusů znamená také snížení celkového počtu autobusů, které do Prahy ze středních Čech dojedou, protože už nebude nutné provozovat posilové duplicitní spoje ve špičkách pracovních dnů.
„Nové autobusy splňující nejpřísnější emisní normu EURO 6 také znamenají výrazné snížení hlukové a emisní zátěže, což byl jeden z požadavků Prahy 8,“ dodal Tomčík.
Podle něj je výsledkem rostoucího zájmu o veřejnou dopravu ze Středočeského kraje méně osobních aut směřujících do centra Prahy i na její okraj.
Zdroj: čtk

Praha informuje obyvatele o krizových situacích pomocí aplikace

Včera, 16:44
Opilý muž bez řidičského průkazu srazil minulý týden ve Veleni u Prahy ženu a dvě...
Včera, 13:33
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v modernizaci trati 231. Poté, co nedávno dokončila rekonstrukci stanice...
Včera, 09:01
"...Do vín Ohře v noci slétá hvězda modravá. Vidím mámu, jak mi ve snu ruku...
20.11.2019
Požár dnes ráno poškodil dřevěnou rozhlednu Doubravka v pražských Kyjích. Plameny se hasičům podařilo rychle...
20.11.2019
Policie pátrá po čtrnáctileté Nele Ptáčníkové, která v pondělí odešla ze zařízení Fondu ohrožených dětí...
Poradna je otevřela každou první středu v měsíci od 13 do 17 hodin v budově Městského úřadu na náměstí 5. května.
20.11.2019
Poradnu neziskové organizace Respondeo v Čelákovicích navštívila Věra s dotazem ohledně dluhové problematiky. Uvedla, že...
20.11.2019
Středočeši mohou stále žádat o peníze na výměnu starých kotlů za nové. Částku na dotační...
18.11.2019
Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda...
17.11.2019
Flexibilní veřejné osvětlení, které šetří peníze i přírodu, rozjeli v pilotním projektu v Českém Brodě...
14.11.2019
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
Reklama