15℃
Dnes je 23. říjen , svátek má Teodor

Dopravce neplatil mýtné. Dostal pokutu

Zpoždění, stres a chaos zažili cestující na lince z Chomutova a Loun do Prahy. Celní kontrola totiž před jejich zraky zastavila autobus společnosti FlixBus, neboť její dopravní partner Gumdrop, který pro ni jezdí, nezaplatil mýtné. Šoférovi tak celníci vyměřili na místě pokutu 5000 korun. Ve správním řízení hrozí dopravci až 100tisícová sankce.

Reklama

Za lékařem na předem objednanou hodinu, do práce, na příjímací zkoušky, ale i na daleké Maďarsko cestovali v úterý 4. června ráno lidé do Prahy. Okolo půl desáté je však u benzínky v Chlumčanech u Loun na silnici I/7 zdržela půlhodinová kontrola celní správy. „To se dělo za bývalého režimu. Dokonce jsme museli celníkům ukazovat, co všechno jsme si koupili,“ smála se zhruba pětašedesátiletá žena původem z Maďarska, kam měla namířeno. Spletla se. Celníkům nešlo o kontrolu pasažérů, zajímal je řidič a palubní jednotka, kterou snímají mýtné brány na dálnici. Neměly totiž co snímat.

Bourání vily po prezidentu Novotném vzbudilo emoce

„Je to chyba řidiče a dopravní společnosti, že nás tu zdržují. Kdyby měli vše v pořádku, tak nás celníci nezastaví,“ měl jasno prošedivělý muž s brýlemi. Měl pravdu.

Šofér zaplatil pokutu

„Řidič měl několik týdnů nefunkční OBU jednotku (palubní jednotka, kterou snímají mýtné brány – pozn. red.),“ potvrdil mluvčí celní správy v Ústeckém kraji Jiří Nejedlý. S šoférem byl na místě sepsán protokol o porušení předpisů. „Řidiči byla na místě v příkazním řízení uložena pokuta ve výši 5.000,-Kč,“ dodal Nejedlý.

FOTO: Celníci udeřili na FlixBus, dopravce neplatil mýtné

Celníci udeřili na FlixBus, dopravce neplatil mýtné - Kontrola celní správyCelníci udeřili na FlixBus, dopravce neplatil mýtné - Kontrola celní správyCelníci udeřili na FlixBus, dopravce neplatil mýtné - Celní správa.

Za neplacení mýtného až 100 tisíc

Mýtné bude muset provozovatel uhradit Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Spáchaný přestupek provozovatele vozidla v systému elektronického mýtného je projednán pouze ve správním řízení, ve kterém horní hranice sazby pokuty je zákonem stanovena do 100 000 korun.  „O výši pokuty rozhodne oddělení Správního trestání celního úřadu,“ dodal mluvčí celníků.

Zakázku dali napřímo, přišla kritika

Policejní kontroly dálkových autobusů na národních i mezinárodních spojeních jsou běžnou a pravidelnou záležitostí.

Bez kompenzací

„Náš dopravní partner společnost Gumdrop platí mýtné fakturou, mýtná krabička v kabině řidiče by projeté úseky měla automaticky načítat, ve zmíněném případě se tak bohužel nestalo. Všechny doklady řidiče i dopravního partnera však byly dle našich informací v pořádku,“ odpověděla pro Náš REGION mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Sutí zavezli mokřady, teď chtějí vyšší úhrady

A náleží cestujícím za nestihnuté spoje do Maďarska i jinam v takovém případě kompenzace? „Zpoždění příjezdu spoje nás vždy velmi mrzí, ale v takové situaci Vám dle nařízení (EU) č. 181/2011 ani dle našich přepravních podmínek kompenzace nenáleží,“ uvedla Čmielová.

 

Staroměstské náměstí ožije za dva týdny Mattoni Koktejl Festivalem

Karlovo náměstí dnes.

Karlovo náměstí čeká omlazení. Na revitalizaci dohlédne manažer

Kam s ním? Obyvatelům centra chybějí popelnice

 

 

20.10.2019
Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často...
15.10.2019
Středočeský kraj plánuje v roce 2021 začít stavět obchvat Brandýsa nad Labem u Prahy. Obchvat...
13.10.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
13.10.2019
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
Ilustrační foto - Nučice nádraží
11.10.2019
Dnes a zítra, tedy ve dnech 11. a 12. října, se koná šestý ročník přehlídky...
10.10.2019
Deset dní po skonu zpěváka Karla Gotta se budou moci s výraznou postavou tuzemské populární...
10.10.2019
V pátek 11. října 2019 proběhne na pražském Žofíně rozloučení s Karlem Gottem. Odhaduje se,...
4.10.2019
Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské...
4.10.2019
Poradnu neziskové organizace Respondeo v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi navštívila pětatřicetiletá Radka, jejíž matka bydlí...
3.10.2019
Trpělivostí se musí obrnit řidiči využívající Evropskou třídu. Omezení jsou plánována kvůli její rekonstrukci až...
2.10.2019
Vedení pražského magistrátu chce do roku 2025 mimo jiné zlepšit elektronickou komunikaci úřadu s obyvateli...
Reklama