31℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

Dopravce neplatil mýtné. Dostal pokutu

Zpoždění, stres a chaos zažili cestující na lince z Chomutova a Loun do Prahy. Celní kontrola totiž před jejich zraky zastavila autobus společnosti FlixBus, neboť její dopravní partner Gumdrop, který pro ni jezdí, nezaplatil mýtné. Šoférovi tak celníci vyměřili na místě pokutu 5000 korun. Ve správním řízení hrozí dopravci až 100tisícová sankce.

Reklama

Za lékařem na předem objednanou hodinu, do práce, na příjímací zkoušky, ale i na daleké Maďarsko cestovali v úterý 4. června ráno lidé do Prahy. Okolo půl desáté je však u benzínky v Chlumčanech u Loun na silnici I/7 zdržela půlhodinová kontrola celní správy. „To se dělo za bývalého režimu. Dokonce jsme museli celníkům ukazovat, co všechno jsme si koupili,“ smála se zhruba pětašedesátiletá žena původem z Maďarska, kam měla namířeno. Spletla se. Celníkům nešlo o kontrolu pasažérů, zajímal je řidič a palubní jednotka, kterou snímají mýtné brány na dálnici. Neměly totiž co snímat.

Bourání vily po prezidentu Novotném vzbudilo emoce

„Je to chyba řidiče a dopravní společnosti, že nás tu zdržují. Kdyby měli vše v pořádku, tak nás celníci nezastaví,“ měl jasno prošedivělý muž s brýlemi. Měl pravdu.

Šofér zaplatil pokutu

„Řidič měl několik týdnů nefunkční OBU jednotku (palubní jednotka, kterou snímají mýtné brány – pozn. red.),“ potvrdil mluvčí celní správy v Ústeckém kraji Jiří Nejedlý. S šoférem byl na místě sepsán protokol o porušení předpisů. „Řidiči byla na místě v příkazním řízení uložena pokuta ve výši 5.000,-Kč,“ dodal Nejedlý.

FOTO: Celníci udeřili na FlixBus, dopravce neplatil mýtné

Celníci udeřili na FlixBus, dopravce neplatil mýtné - Kontrola celní správyCelníci udeřili na FlixBus, dopravce neplatil mýtné - Kontrola celní správyCelníci udeřili na FlixBus, dopravce neplatil mýtné - Celní správa.

Za neplacení mýtného až 100 tisíc

Mýtné bude muset provozovatel uhradit Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Spáchaný přestupek provozovatele vozidla v systému elektronického mýtného je projednán pouze ve správním řízení, ve kterém horní hranice sazby pokuty je zákonem stanovena do 100 000 korun.  „O výši pokuty rozhodne oddělení Správního trestání celního úřadu,“ dodal mluvčí celníků.

Zakázku dali napřímo, přišla kritika

Policejní kontroly dálkových autobusů na národních i mezinárodních spojeních jsou běžnou a pravidelnou záležitostí.

Bez kompenzací

„Náš dopravní partner společnost Gumdrop platí mýtné fakturou, mýtná krabička v kabině řidiče by projeté úseky měla automaticky načítat, ve zmíněném případě se tak bohužel nestalo. Všechny doklady řidiče i dopravního partnera však byly dle našich informací v pořádku,“ odpověděla pro Náš REGION mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Sutí zavezli mokřady, teď chtějí vyšší úhrady

A náleží cestujícím za nestihnuté spoje do Maďarska i jinam v takovém případě kompenzace? „Zpoždění příjezdu spoje nás vždy velmi mrzí, ale v takové situaci Vám dle nařízení (EU) č. 181/2011 ani dle našich přepravních podmínek kompenzace nenáleží,“ uvedla Čmielová.

 

Staroměstské náměstí ožije za dva týdny Mattoni Koktejl Festivalem

Karlovo náměstí dnes.

Karlovo náměstí čeká omlazení. Na revitalizaci dohlédne manažer

Kam s ním? Obyvatelům centra chybějí popelnice

 

 

Před 2 hodinami
Stavba lávky přes Vltavu pro pěší a cyklisty v Lužci nad Vltavou vyjde na více...
Benda, vrah, střelec, Chomutov, Pašek, advokát
11.7.2019
Chomutovský střelec Petr Benda si vyslechl třetí verdikt. V base stráví podle rozsudku Vrchní soudu...
3.7.2019
Společnost Continental v Brandýse nad Labem u Prahy začala stavět novou výrobní halu. Budova s...
3.7.2019
Už šestý ročník Mistrovství Místní akční skupiny Nad Prahou (MAS Nad Prahou) v cyklistickém závodě...
3.7.2019
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo poskytnutí jednorázové účelové individuální neinvestiční dotace ve výši půl milionu...
1.7.2019
V pražských Klánovicích, v Hale starosty Hanzala, se 30. května uskutečnil druhý benefiční koncert na...
27.6.2019
Nejdražší jízdy po městě má v rámci kraje Chomutov. Dospělí tu za rok využívání městské...
27.6.2019
Čtyřnásobná mistryně světa v kickboxu Martina Ptáčková pocházející z pražských Horních Počernic, o které Náš...
26.6.2019
Pražský okruh by měl být co nejšetrnější k životnímu prostředí. Shodli se na tom opoziční...
19.6.2019
Středočeský kraj souhlasí se stavbou Klánovické spojky, což je nová silnice, která by měla být...
Reklama