Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy

Další fotky

Závodnice z cyklistického oddílu Sokol Veltež ze Zdib se skvěle umístila na Mistrovství Evropy. Nejmladší závodnice z celého startovního pole skončila celkově na sedmém místě a byla druhou nejlepší Češkou závodu.

Dvojnásobná Mistryně ČR v cyklokrosu v kategorii kadetek Magdalena Mišoňová od letošního podzimu závodí již v kategorii elitních žen do 23 let – U23 Women. Tento přechod nebývá jednoduchý, jednak se více než dvojnásobně prodlužuje délka závodu a jednak jsou soupeřky jednoduše vyspělejší, zdatnější a ostřílenější.

Hvězdu paralympijské cyklistiky Jiřího Ježka poznáte blíž ve Skleněném paláci

Přesto se Majda po úspěšné Cross Country sezoně (2 tituly Mistra ČR a 7. místo na ME v kategorii U17) rozhodla, že se pokusí nominovat na domácí Mistrovství Evropy, které se jelo počátkem listopadu v Táboře. Tvrdé přípravě „obětovala“ skoro celé dva měsíce, a to včetně absolvovaných několika zahraničních závodů. Sen se následně stal skutečností, když v neděli 5. listopadu v 10:15 stála na startovní čáře v národní trikoloře. Nejmladší v celém startovním poli čítajících 37 nejlepších cyklokrosařek starého kontinentu.

Největší český objev na Mistrovství Evropy – jeden z titulků na cyklistických serverech druhý den. To bylo bezesporu největší překvapení celého závodního dne pro českou reprezentaci. Majdě, která si odbývala svou premiéru mezi evropskou elitou, se ten den sešlo snad úplně všechno. Asi určitě to byl její nejlepší závod v kariéře.

Cyklisté tam musejí kličkovat. Brandýs hledá peníze na opravu Polabské cyklostezky

„Jelo se mi dobře, až na ten start, tam jsme se strkaly s jednou soupeřkou a to mě zbrzdilo. Ale jinak mi to sedlo. Neměla jsem žádné číslo, jak bych se chtěla umístit, prostě jsem si říkala, že každá soupeřka, kterou předjedu, se počítá. Když jsem cítila, že mi některá pasáž jde líp, než těm přede mnou, tak jsem se snažila se dostat dopředu a odjet tam. Samozřejmě, že jsem za to umístění ráda“, řekla druhá nejlepší Češka, která se celkově umístila jako sedmá.

Pavel Mišoň

FOTO: Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy

Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistkaFamózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 7Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 6Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 5Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 4
Další fotky
Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 3Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 2
20.5.2020
Poté co narukoval do války, si rodina myslela, že zemřel. On však zůstal na druhé...
17.5.2020
Poštovních úřadů v Praze, které by sídlily sto padesát let na jedné adrese mnoho nenajdeme,...
14.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
14.5.2020
Film Obecná škola už patří k české klasice. Celý děj je popisem dětství jeho autora...
12.5.2020
Mezi Prahou a Mělníkem bude opět pravidelná osobní lodní doprava. Loni přibylo cestujících, kteří ji...
4.5.2020
Práce četníků a policistů byla dříve o mnoho náročnější než dnes. O služebních automobilech či...
11.4.2020
Brandýs nad Labem u Prahy již řadu let opravuje místní zámek. Letos rekonstruuje rytířský sál...
9.4.2020
Intervenční centrum pro oběti domácího násilí Respondeo, které funguje na Praze východ, například v Čelákovicích...
Farmářské trhy na pražské Kubáni
6.4.2020
Stále čteme, že místnosti, tedy i obchody, se mají hodně větrat. To by se na...
30.3.2020
Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč...
29.3.2020
Všichni, kteří právě v těchto dnech rozhodují o našich osudech, o nouzovém stavu, stojí v...
Reklama