Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy

Další fotky

Závodnice z cyklistického oddílu Sokol Veltež ze Zdib se skvěle umístila na Mistrovství Evropy. Nejmladší závodnice z celého startovního pole skončila celkově na sedmém místě a byla druhou nejlepší Češkou závodu.

Dvojnásobná Mistryně ČR v cyklokrosu v kategorii kadetek Magdalena Mišoňová od letošního podzimu závodí již v kategorii elitních žen do 23 let – U23 Women. Tento přechod nebývá jednoduchý, jednak se více než dvojnásobně prodlužuje délka závodu a jednak jsou soupeřky jednoduše vyspělejší, zdatnější a ostřílenější.

Hvězdu paralympijské cyklistiky Jiřího Ježka poznáte blíž ve Skleněném paláci

Přesto se Majda po úspěšné Cross Country sezoně (2 tituly Mistra ČR a 7. místo na ME v kategorii U17) rozhodla, že se pokusí nominovat na domácí Mistrovství Evropy, které se jelo počátkem listopadu v Táboře. Tvrdé přípravě „obětovala“ skoro celé dva měsíce, a to včetně absolvovaných několika zahraničních závodů. Sen se následně stal skutečností, když v neděli 5. listopadu v 10:15 stála na startovní čáře v národní trikoloře. Nejmladší v celém startovním poli čítajících 37 nejlepších cyklokrosařek starého kontinentu.

Největší český objev na Mistrovství Evropy – jeden z titulků na cyklistických serverech druhý den. To bylo bezesporu největší překvapení celého závodního dne pro českou reprezentaci. Majdě, která si odbývala svou premiéru mezi evropskou elitou, se ten den sešlo snad úplně všechno. Asi určitě to byl její nejlepší závod v kariéře.

Cyklisté tam musejí kličkovat. Brandýs hledá peníze na opravu Polabské cyklostezky

„Jelo se mi dobře, až na ten start, tam jsme se strkaly s jednou soupeřkou a to mě zbrzdilo. Ale jinak mi to sedlo. Neměla jsem žádné číslo, jak bych se chtěla umístit, prostě jsem si říkala, že každá soupeřka, kterou předjedu, se počítá. Když jsem cítila, že mi některá pasáž jde líp, než těm přede mnou, tak jsem se snažila se dostat dopředu a odjet tam. Samozřejmě, že jsem za to umístění ráda“, řekla druhá nejlepší Češka, která se celkově umístila jako sedmá.

Pavel Mišoň

FOTO: Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy

Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistkaFamózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 7Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 6Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 5Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 4
Další fotky
Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 3Famózní výsledek zdibské cyklistky Magdaleny Mišoňové na Mistrovství Evropy - Berounsko sport cyklistka 2
7.8.2020
"Voják je pro mě především člověk, který za války nemůže, je jen obětí politiků dané...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
5.8.2020
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
21.7.2020
Třeboradická zvonice je patrně nejstarší stavbou městské části, s největší pravděpodobností totiž byla postavena už...
16.7.2020
Nejsevernější pražská městská část Čakovice, Miškovice, Třeboradice na svém území nemá jen známý čakovický zámek....
15.7.2020
Sepsal sbírku básní s názvem Nostalgie mého života. Se svou skupinou získal několik ocenění na...
12.7.2020
Tryskovice a Krteň. Dvě obce, které se nacházely na území dnešní Prahy, ale dnes už...
10.7.2020
Srážka dvou vlaků, při níž přišlo o život 42 cestujících, se stala v pražských Kbelích...
9.7.2020
Tradičním cílům rodinných výletů – klasickým zoologickým zahradám – v poslední době roste zdatná konkurence....
2.7.2020
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
Reklama