15℃
Dnes je 22. říjen , svátek má Sabina

Fotbalové utkání starých gard Vinoř–Schulzendorf mělo atmosféru. Němečtí hráči obdivovali tamější hřiště

Další fotky

Nedávno se uskutečnilo mezinárodní utkání fotbalistů Vinoř–Schulzendorf. Vinořská radnice informovala o tom, že se jednalo o návštěvu z německého partnerského města. Domácí vyhráli, ale to podle radnice nebylo podstatné, důležité bylo, že se Schulzendorfským ve Vinoři líbilo a obdivovali nejen tamní hřiště.

Reklama

Za vinořské nastoupili fotbalisté staré gardy, které vedl starosta František Švarc, jenž byl ze všech účastníků utkání nejstarší. „A dokonce vstřelil jednu branku,“ informovala radnice.

Z obce Schulzendorf přijela skupina Abseits (skupina v ofsajdu). „Jednalo se o hobby sportovce, muže a ženy ve věku kolem padesáti let, a můžeme jim pouze závidět nadšení z pohybu a ze společného setkávání,“ uvedla radnice.

OBRAZEM: Hraje všemi barvami. Zahrádkáři ve Vinoři ukazovali plody na úžasné výstavě

Výhra domácích byla nepodstatná

„Celkové vítězství domácích 5:2 bylo nakonec v chladném počasí nepodstatné. Naši přátelé byli nadšeni ze hřiště s umělou trávou, ze zahrádkářské výstavy, z prohlídky Prahy i z přátelského přijetí a společného posezení,“ informovala též radnice. „Mezinárodní spolupráce bude vůbec celý letošní rok mimořádně čilá i proto, že slavíme těch 930 let od první písemné zmínky o Vinoři,“ uvedl starosta Švarc.

FOTO: Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf

Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf 3 – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Domácí 2 – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Domácí -utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Hosté – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Hosté 2 – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor cz
Další fotky
Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf 2 – foto praha-vinor cz

Akce k 930. výročí první zmínky o Vinoři

„Jedna výprava se vrátila z Itálie, nedávno od nás odjela početná delegace sportovců z Německa, před startem je výprava mladých tanečnic baráčnic na největší svátek krajanů v Severní Americe – Kolache Festival v našem partnerském městě Prague v Oklahomě, kde budou reprezentovat Českou besedu,“ pokračoval.

„Chystá se i návštěva Italů u nás, vystoupení našich dětí při příležitosti svátku čokolády v polské Kargowě, letní camp dětí rovněž tam a reciproční návštěva všech zástupců našich partnerských obcí na naší oslavě 930 let v září tohoto roku. Vedle toho i další mezinárodní akce, z nichž některé se již staly dobrou tradicí, jako například vystoupení našich umělců v Schulzendorfu koncem roku,“ dodal Švarc.

20.10.2019
Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často...
15.10.2019
Středočeský kraj plánuje v roce 2021 začít stavět obchvat Brandýsa nad Labem u Prahy. Obchvat...
13.10.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
13.10.2019
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
Ilustrační foto - Nučice nádraží
11.10.2019
Dnes a zítra, tedy ve dnech 11. a 12. října, se koná šestý ročník přehlídky...
10.10.2019
Deset dní po skonu zpěváka Karla Gotta se budou moci s výraznou postavou tuzemské populární...
10.10.2019
V pátek 11. října 2019 proběhne na pražském Žofíně rozloučení s Karlem Gottem. Odhaduje se,...
4.10.2019
Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské...
4.10.2019
Poradnu neziskové organizace Respondeo v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi navštívila pětatřicetiletá Radka, jejíž matka bydlí...
3.10.2019
Trpělivostí se musí obrnit řidiči využívající Evropskou třídu. Omezení jsou plánována kvůli její rekonstrukci až...
2.10.2019
Vedení pražského magistrátu chce do roku 2025 mimo jiné zlepšit elektronickou komunikaci úřadu s obyvateli...
Reklama