Fotbalové utkání starých gard Vinoř–Schulzendorf mělo atmosféru. Němečtí hráči obdivovali tamější hřiště

Další fotky

Nedávno se uskutečnilo mezinárodní utkání fotbalistů Vinoř–Schulzendorf. Vinořská radnice informovala o tom, že se jednalo o návštěvu z německého partnerského města. Domácí vyhráli, ale to podle radnice nebylo podstatné, důležité bylo, že se Schulzendorfským ve Vinoři líbilo a obdivovali nejen tamní hřiště.

Za vinořské nastoupili fotbalisté staré gardy, které vedl starosta František Švarc, jenž byl ze všech účastníků utkání nejstarší. „A dokonce vstřelil jednu branku,“ informovala radnice.

Z obce Schulzendorf přijela skupina Abseits (skupina v ofsajdu). „Jednalo se o hobby sportovce, muže a ženy ve věku kolem padesáti let, a můžeme jim pouze závidět nadšení z pohybu a ze společného setkávání,“ uvedla radnice.

OBRAZEM: Hraje všemi barvami. Zahrádkáři ve Vinoři ukazovali plody na úžasné výstavě

Výhra domácích byla nepodstatná

„Celkové vítězství domácích 5:2 bylo nakonec v chladném počasí nepodstatné. Naši přátelé byli nadšeni ze hřiště s umělou trávou, ze zahrádkářské výstavy, z prohlídky Prahy i z přátelského přijetí a společného posezení,“ informovala též radnice. „Mezinárodní spolupráce bude vůbec celý letošní rok mimořádně čilá i proto, že slavíme těch 930 let od první písemné zmínky o Vinoři,“ uvedl starosta Švarc.

FOTO: Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf

Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf 3 – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Domácí 2 – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Domácí -utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Hosté – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Hosté 2 – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor cz
Další fotky
Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf 2 – foto praha-vinor cz

Akce k 930. výročí první zmínky o Vinoři

„Jedna výprava se vrátila z Itálie, nedávno od nás odjela početná delegace sportovců z Německa, před startem je výprava mladých tanečnic baráčnic na největší svátek krajanů v Severní Americe – Kolache Festival v našem partnerském městě Prague v Oklahomě, kde budou reprezentovat Českou besedu,“ pokračoval.

„Chystá se i návštěva Italů u nás, vystoupení našich dětí při příležitosti svátku čokolády v polské Kargowě, letní camp dětí rovněž tam a reciproční návštěva všech zástupců našich partnerských obcí na naší oslavě 930 let v září tohoto roku. Vedle toho i další mezinárodní akce, z nichž některé se již staly dobrou tradicí, jako například vystoupení našich umělců v Schulzendorfu koncem roku,“ dodal Švarc.

7.8.2020
"Voják je pro mě především člověk, který za války nemůže, je jen obětí politiků dané...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
5.8.2020
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
21.7.2020
Třeboradická zvonice je patrně nejstarší stavbou městské části, s největší pravděpodobností totiž byla postavena už...
16.7.2020
Nejsevernější pražská městská část Čakovice, Miškovice, Třeboradice na svém území nemá jen známý čakovický zámek....
15.7.2020
Sepsal sbírku básní s názvem Nostalgie mého života. Se svou skupinou získal několik ocenění na...
12.7.2020
Tryskovice a Krteň. Dvě obce, které se nacházely na území dnešní Prahy, ale dnes už...
10.7.2020
Srážka dvou vlaků, při níž přišlo o život 42 cestujících, se stala v pražských Kbelích...
9.7.2020
Tradičním cílům rodinných výletů – klasickým zoologickým zahradám – v poslední době roste zdatná konkurence....
2.7.2020
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
Reklama