Fotbalové utkání starých gard Vinoř–Schulzendorf mělo atmosféru. Němečtí hráči obdivovali tamější hřiště

Další fotky

Nedávno se uskutečnilo mezinárodní utkání fotbalistů Vinoř–Schulzendorf. Vinořská radnice informovala o tom, že se jednalo o návštěvu z německého partnerského města. Domácí vyhráli, ale to podle radnice nebylo podstatné, důležité bylo, že se Schulzendorfským ve Vinoři líbilo a obdivovali nejen tamní hřiště.

Za vinořské nastoupili fotbalisté staré gardy, které vedl starosta František Švarc, jenž byl ze všech účastníků utkání nejstarší. „A dokonce vstřelil jednu branku,“ informovala radnice.

Z obce Schulzendorf přijela skupina Abseits (skupina v ofsajdu). „Jednalo se o hobby sportovce, muže a ženy ve věku kolem padesáti let, a můžeme jim pouze závidět nadšení z pohybu a ze společného setkávání,“ uvedla radnice.

OBRAZEM: Hraje všemi barvami. Zahrádkáři ve Vinoři ukazovali plody na úžasné výstavě

Výhra domácích byla nepodstatná

„Celkové vítězství domácích 5:2 bylo nakonec v chladném počasí nepodstatné. Naši přátelé byli nadšeni ze hřiště s umělou trávou, ze zahrádkářské výstavy, z prohlídky Prahy i z přátelského přijetí a společného posezení,“ informovala též radnice. „Mezinárodní spolupráce bude vůbec celý letošní rok mimořádně čilá i proto, že slavíme těch 930 let od první písemné zmínky o Vinoři,“ uvedl starosta Švarc.

FOTO: Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf

Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf 3 – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Domácí 2 – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Domácí -utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Hosté – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Hosté 2 – utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor cz
Další fotky
Fotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf – foto praha-vinor czFotbalové utkání Vinoř-Schulzendorf - Utkání fotbalistů Vinoř-Schulzendorf 2 – foto praha-vinor cz

Akce k 930. výročí první zmínky o Vinoři

„Jedna výprava se vrátila z Itálie, nedávno od nás odjela početná delegace sportovců z Německa, před startem je výprava mladých tanečnic baráčnic na největší svátek krajanů v Severní Americe – Kolache Festival v našem partnerském městě Prague v Oklahomě, kde budou reprezentovat Českou besedu,“ pokračoval.

„Chystá se i návštěva Italů u nás, vystoupení našich dětí při příležitosti svátku čokolády v polské Kargowě, letní camp dětí rovněž tam a reciproční návštěva všech zástupců našich partnerských obcí na naší oslavě 930 let v září tohoto roku. Vedle toho i další mezinárodní akce, z nichž některé se již staly dobrou tradicí, jako například vystoupení našich umělců v Schulzendorfu koncem roku,“ dodal Švarc.

20.5.2020
Poté co narukoval do války, si rodina myslela, že zemřel. On však zůstal na druhé...
17.5.2020
Poštovních úřadů v Praze, které by sídlily sto padesát let na jedné adrese mnoho nenajdeme,...
14.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
14.5.2020
Film Obecná škola už patří k české klasice. Celý děj je popisem dětství jeho autora...
12.5.2020
Mezi Prahou a Mělníkem bude opět pravidelná osobní lodní doprava. Loni přibylo cestujících, kteří ji...
4.5.2020
Práce četníků a policistů byla dříve o mnoho náročnější než dnes. O služebních automobilech či...
11.4.2020
Brandýs nad Labem u Prahy již řadu let opravuje místní zámek. Letos rekonstruuje rytířský sál...
9.4.2020
Intervenční centrum pro oběti domácího násilí Respondeo, které funguje na Praze východ, například v Čelákovicích...
Farmářské trhy na pražské Kubáni
6.4.2020
Stále čteme, že místnosti, tedy i obchody, se mají hodně větrat. To by se na...
30.3.2020
Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč...
29.3.2020
Všichni, kteří právě v těchto dnech rozhodují o našich osudech, o nouzovém stavu, stojí v...
Reklama