30℃
Dnes je 25. srpen , svátek má Radim

Hlavní město poskytlo dotaci na cyklostezku v Čakovicích, podpořilo i další městské části

Pražští zastupitelé schválili poskytnutí dotace městské části Čakovice ve výši 6,48 milionu korun za účelem výstavby cyklostezky sloužící k propojení na katastr Kbely a Letňany. Městská část Praha 14 získala dotaci 5,561 milionu korun na realizaci etapy 6.3 severovýchodní cyklomagistrály a městská část Praha 19 částku 1,852 milionu korun na realizaci etapy cyklostezky Mladoboleslavská.

Reklama

Celkově tak bylo rozděleno 13,893 milionu korun na podporu bezmotorové dopravy a udržitelné mobility. „V případě dotace pro městskou část Praha 14 se jedná o část společného projektu městských částí Praha 9, 14, 18, 19 a 21, jehož cílem je vytvoření chráněné pěší a cyklistické vazby na tělese zrušené železniční trati a potřebných napojení do okolní zástavby. Připravovaná akce je v souladu s platným Generelem cyklistické dopravy hlavního města Prahy a její realizace je jednou z priorit hlavního města Prahy. Vznikne souvislá stezka pro chodce a cyklisty, takzvaná Severovýchodní cyklistická magistrála, spojující oblast Libně s východní katastrální hranicí hlavního města Prahy v Horních Počernicích,“ je uvedeno v důvodové zprávě materiálu.

Realizace probíhá po etapách, jelikož v některých úsecích je nutné řešit výkupy pozemků, zatímco na úsecích ve vlastnictví hlavního města již probíhá projektová příprava a je možné přistoupit k realizaci stavby.

Ucelený soubor cyklostezek

Co se týká městské části Praha 14, tamní starosta Pavel Žďárský požádal město, které poskytlo jednu dotaci již loni, o další dotaci v souladu s novým rozpočtem akce.

ámek Čakovice se zahradou

Čakovice budou mít bezbariérový přístup, Březiněves čistírnu pro rybník

„Pro naši městskou část je to vysoká částka. Snažili jsme se i ušetřit na nějaké položce, ale to bohužel nelze. Cyklostezka bude sloužit nejen jako hlavní trasa A265 pro celoměstskou dopravu, ale také pro cyklistickou dopravu a v rámci rozsáhlého areálu vojenského letiště. Rovněž chodci nemají aktuálně jinou možnost než použít stávající pěšinu, neboť chodit po krajnici komunikace Mladoboleslavská není možné z důvodu rychlosti vozidel a vysokých dopravních intenzit,“ uvádí v dopise adresovaném vedení Prahy, které vyšlo požadavku vstříc.

O druhou schválenou dotační žádost se jedná také v případě Čakovic. Jak v dopise hlavnímu městu uvádí zástupce starosty Jiří Vintiška, „realizací vznikne ucelený soubor cyklostezek v takzvaném Severním rozšíření lesoparku Havraňák“.

Křišťál vás zbaví špatné energie okolo vás a otevře čakry. Funguje jako zrcadlo energie

Včera, 21:39
Bohemka zavítala v dobré formě na stadion svého rivala z Vršovic, který v zápase pošetřil...
Včera, 16:36
Oblíbený Den otevřených dveří s prohlídkami pro školy i veřejnost chystá ve středu 11. září...
Včera, 15:01
Radnice Jižního Města chce na svém území zvýšit počet parkovacích míst. V současné době připravuje...
Včera, 10:14
Ve druhé polovině srpna si karlínská Invalidovna připomene výročí filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, který...
23.8.2019
Atletická hala pro sportovce z hlavního města by mohla vzniknout v Jižním Městě v ulici...
23.8.2019
V Praze chodí do divadel ze 74 procent ženy, což je podobně jako ve čtyřech...
23.8.2019
Šlechtovu restauraci ve Stromovce, procházející postupnou rekonstrukcí, bude po jejím skončení provozovat Vinohradský pivovar. Vybral...
23.8.2019
Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit...
23.8.2019
Když před dvěma roky Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oznámil cestujícím, že začne v...
23.8.2019
Praha 10 nechá pokácet čtyři okrasné sakury ve stromořadí v ulici V Olšinách. Důvodem je...
Reklama