Klánovičtí zastupitelé nechtějí Klánovickou spojku bez Pražského okruhu

Zastupitelé hlavního města by se měli v září zabývat podnětem na výstavbu Klánovické spojky, která by vedla mezi Šestajovicemi a dvěma pražskými čtvrťmi – Klánovicemi a Horními Počernicemi. V minulém čísle Našeho REGIONu jsme publikovali stanovisko Středočeského kraje, který s výstavbou spojky vyjádřil souhlas. Nyní dáváme slovo opačnému postoji.

„Klánovičtí zastupitelé napříč politickými subjekty odhlasovali, aby do doby, dokud nebude dokončena nadřazená komunikace, tedy Pražský okruh, nebyl podnět na výstavbu tzv. Klánovické spojky schválen. Hodně by nám pomohlo, kdyby zastupitelé hlavního města změnu územního plánu nepodpořili. Očekáváme od nich, že budou respektovat vůli samosprávy,“ uvedla pro Náš REGION starostka Klánovic Zorka Starčevičová.

Středočeský kraj souhlasí se stavbou Klánovické spojky

Subjekt Čas na změnu, který starostka zastupuje, odůvodňuje odmítnutí spojky následovně: „Z pohledu dopravního, pokud bude dokončen Pražský okruh v úseku Modletice-Běchovice a současně přeložka silnice I/12 jižně kolem Újezdu nad Lesy, by nám upřímně řečeno vybudování této komunikace nemuselo tolik vadit, protože tzv. Klánovická spojka by sloužila pouze obyvatelům Klánovic a Šestajovic. Ale…,“ uvádí.

Většina aut by jezdila přes Klánovice

„Pražský okruh není dokončen a ani se přesně neví, kdy dokončen bude, hrozí tedy reálné nebezpečí, že pokud se Klánovická spojka postaví dříve než Pražský okruh a přeložka silnice kolem Újezdu nad Lesy, většina aut, které se dnes snaží dostat do Prahy po silnicích Starokolínska x Českobrodská, po trase Újezd nad lesy – Běchovice, bude nejspíše odbočovat k nám,“ dodává mimo jiné.

Občané a starostka Klánovic upozorňují také na to, že pokud by se Klánovická spojka stavěla, mohl by to být spouštěč výstavby mnoha nových rodinných domů, což by zatížilo infrastrukturu. Se spojkou mají problém i Šestajovičtí.

Když střílí Migy. V zasaženém izraelském dopravním letadle nikdo nepřežil, zachránila se jen trocha pošty

Dnes, 08:13
V Úvalech využili mírné zimy a pustili se do předjarních prací. V Nachlingerově parku namísto borovic,...
Včera, 12:25
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
Jiří Horák
23.1.2020
K Čakovickému rybníku se lze dostat pohodlně, je hned u autobusové zastávky Krystalová. V jeho...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
12.1.2020
Nemocnice v Brandýse nad Labem u Prahy přestala podle záchranné služby od 1. ledna přijímat...
11.1.2020
Neratovice letos chystají přístavbu 2. ZŠ, vzniknou nové specializované učebny například pro výuku přírodovědných předmětů...
10.1.2020
„Podle studie, kterou jsme si nechali vypracovat Českou parkovací asociací, jsme zjistili, že nám chybí...
Reklama