-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Kouzelná noc plná hudby a historických fotografií. Jak vypadal Brandýs za první republiky?

Brandýsko-boleslavská kulturní noc se uskuteční v pátek 18. května. Koncert k mezinárodnímu dni rodiny s Ústřední hudbou Armády ČR a jejími sólisty, letos s Radkou Fišarovou, Lucií Silkenovou, Vlastou Horváthem a kytaristou Jaroslavem „Jeffem“ Novákem začne v 19.30 na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi.

Reklama

Koncertem provede Václav Žmolík, zazní jak repertoár klasický, tak například písně z muzikálů. „Nebývá zvykem, aby se Koncert ke dni rodiny v podání Ústřední hudby Armády ČR konal opakovaně na stejném místě,“ uvedl pro Náš REGION starosta města Vlastimil Picek, „ale ve Staré Boleslavi se nám to podařilo a jsem tomu velmi rád, protože vím, že se naši občané na koncert již těší.“ Pro příchozí bude na náměstí zajištěno občerstvení.

Brandýs a jeho okolí čekají několikaměsíční dopravní uzavírky

Jaká dopravní omezení?

Radnice prostřednictvím Našeho REGIONU upozorňuje, že kulturní noc doprovodí dopravní omezení – od 17 do 22 hodin budou úplně uzavřeny silnice č. II/610 – ulice Boleslavská od ulice Okružní po Mariánské náměstí, vyjma autobusové dopravy ROPID a MHD. „Vzhledem ke složité dopravní situaci ve městě bude umožněn průjezd osobních automobilů ulicí Šarochovou za asistence PČR a Městské policie, ostatní doprava bude přesměrována z ulice Ivana Olbrachta a Maxe Švabinského směr Čelákovice a silnicí III/10160 před Lázněmi Toušeň vrácena na D10. V opačném směru bude možno použít též D10 nebo objízdnou trasu přes Kostelec nad Labem,“ uvádí radnice.

OBRAZEM: Zámecká kaple v Brandýse prochází rekonstrukcí. Oprava potrvá jeden rok

Muzejní noc

V Brandýse se 18. května uskuteční i další akce – Brandýsko-boleslavská muzejní noc. „Od 18 hodin se v půlhodinových intervalech od Oblastního muzea Praha-východ vydáme po stopách prvorepublikového zmizelého Brandýsa. V Oblastním muzeu jsou pro vás připraveny komentované prohlídky výstavy Neuvěřitelný svět prvních zemědělců od 19, 20 a 21 hodin a zajímavý program pro výstavu Osobnost města. V pozdějších hodinách proběhne promítání historických fotografií a příchozí si budou moci opéct buřtíka. Pro samostatné procházky bude od 18 do 23 otevřena synagoga, Kočárovna, katovna a radnice na Masarykově náměstí, odkud si budete moci prohlédnout město z výšky,“ pokračuje.

Osudový zámek Marie Terezie! Renesanční klenot v Brandýse rozhodně stojí za návštěvu

Noční kostýmové prohlídky

„Na zámku vás od 19 do 23 hodin v půlhodinových intervalech čekají nevšední noční kostýmované prohlídky. Na výpravy a prohlídky zámku je nutné se předem hlásit v infocentru, a to na telefonu 326 909 188,“ uvádí radnice. „Loňská muzejní noc se setkala s velmi příznivým ohlasem veřejnosti a pevně věřím, že tomu tak bude i letos. Pohled na noční město z terasy nové budovy radnice si sám nenechám ujít a srdečně zvu všechny zájemce,“ dodává starosta.

Včera, 15:27
Operátoři tísňové linky 158 přijali ve středu 16. ledna v podvečer dvě oznámení, týkající se...
15.1.2019
Policisté v pondělí pozdě večer zadrželi dva podezřelé z prosincové vraždy obsluhy benzinové stanice v...
8.1.2019
Základní škola na Komenského náměstí v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku bude mít novou kuchyni...
8.1.2019
Neratovice plánují úpravy návsi v části Lobkovice v historickém duchu. Jde o jednu z nejvýznamnějších...
3.1.2019
Záchranáři ve Středočeském kraji museli o Silvestra, při novoročních oslavách, ošetřit čtrnáct lidí s poraněním...
2.1.2019
Když člověk zavítá do Máslovic, kam jede mimo jiné autobus z pražských Kobylis, čekají na...
21.12.2018
Petici "proti parkovišti na místo lesa v Praze-Klánovicích" projednalo pražské zastupitelstvo. Bude se jí zabývat...
20.12.2018
V roce 2017 bylo z iniciativy Středočeského kraje, reprezentovaného Krajskou správou a údržbou silnic (KSÚS),...
17.12.2018
Nejsilnější náborové plány pro první čtvrtletí roku 2019 hlásí Praha s čistým indexem trhu práce...
14.12.2018
Středočeský kraj chce postavit další dva nové úseky Labské cyklostezky. První úsek spojí obec Kly...
Reklama