1℃
Dnes je 7. prosinec , svátek má Benjamín

Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky

Další fotky

Mezinárodní řád Křižovníků s červeným srdcem – Cyriaci (International order Knights of the cross, with a red heart) udělil Medaili cti místopředsedovi Spolku pro vojenská pietní místa Vladimíru Štruplovi. Převor řádu Petr Enc mu ji slavnostně předal 22. září na zámku v Brandýse nad Labem.

Řád tím Vladimíru Štruplovi vyslovil „poděkování a vysoké uznání za mimořádné zásluhy v péči o válečné hroby a památníky učiněné v duchu křesťanských hodnot a víry“. Spolek pro vojenská pietní místa, kterého je Vladimír Štrupl místopředsedou, byl již v minulosti vyznamenán Ministerstvem obrany České republiky, která mu udělila plaketu za péči o válečné hroby, za dlouhodobou aktivní spolupráci při vytváření a zdokonalování evidence válečných hrobů.

FOTO: Medaile pro Vladimíra Štrupla

Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 1Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 2Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 3Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 4Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 5
Další fotky
Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 6Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 7

Spolek pro vojenská místa vykazuje naprosto profesionální práci, kterou ve volném čase vykonávají dobrovolníci. Spolupracují právě i s Ministerstvem obrany ČR. Evidují pomníčky, pamětní desky a vojenské hroby po celé České republice i v cizině, jednotlivá města a obce lze najít na adrese www.vets.cz, v sekci Statistika VPM.

Záchrana pamětní desky

Náš REGION letos v květnu informoval o tom, že Vladimír Štrupl přispěl k navrácení pamětní desky Arnošta Antoše, který padl 5. května 1945 při Pražském povstání. Deska byla znovu instalována v Praze 6 – v ulici Jugoslávských partyzánů. Pamětní desku, která už nebyla v dobrém stavu, nechala zrestaurovat a osadit radnice Prahy 6.

U pamětní desky Arnošta Antoše, padlého v Pražském povstání, stál čestnou stráž. Nyní přispěl k jejímu navrácení!

„Deska je opět na domě Jugoslávských partyzánů 40, mám z toho obrovskou radost, je to moje srdeční záležitost. Dobu před více než čtyřiceti lety, kdy jsem tam stál čestnou stráž, si pamatuji jako dnes,“ uvedl k tomu v květnu Štrupl. Připomněl, že zmizení desky bylo pro něj prvním impulsem k mapování dalších pietních míst, což v roce 2007 vedlo ke vzniku zmíněného spolku. Pamětní deska „zmizela“ někdy kolem roku 2001.

Včera, 15:15
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
4.12.2019
Již třináctý ročník Mistrovství České republiky v přípravě bramborového salátu Vitana Majonéza Cup se v...
4.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
4.12.2019
Již tradičně je v Malém máslovickém muzeu, nacházejícím se v obci Máslovice, vystaven betlém z...
3.12.2019
V hlavním městě kvůli plánovaným investicím zdraží voda, v příštím roce za ni obyvatelé Prahy...
3.12.2019
Vedení hlavního města podepíše s dopravním podnikem (DPP) dodatek takzvané smlouvy o veřejných službách, na...
30.11.2019
V Česku začalo vypínání televizního vysílání v dosavadním standardu DVB-T. Ve středu minutu před půlnocí...
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
29.11.2019
V souvislosti s přechodem na nové smlouvy a soutěžemi na jednotlivé městské autobusové linky provozované soukromými dopravci...
28.11.2019
Vánoční strom v Praze na Staroměstském náměstí se v sobotu 30. listopadu v 16:30 rozsvítí...
27.11.2019
Vánoce jsou svátky dětí a tak mnohé akce jsou na ně zaměřeny. Aktivity spojuje i...
Reklama