Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky

Další fotky

Mezinárodní řád Křižovníků s červeným srdcem – Cyriaci (International order Knights of the cross, with a red heart) udělil Medaili cti místopředsedovi Spolku pro vojenská pietní místa Vladimíru Štruplovi. Převor řádu Petr Enc mu ji slavnostně předal 22. září na zámku v Brandýse nad Labem.

Řád tím Vladimíru Štruplovi vyslovil „poděkování a vysoké uznání za mimořádné zásluhy v péči o válečné hroby a památníky učiněné v duchu křesťanských hodnot a víry“. Spolek pro vojenská pietní místa, kterého je Vladimír Štrupl místopředsedou, byl již v minulosti vyznamenán Ministerstvem obrany České republiky, která mu udělila plaketu za péči o válečné hroby, za dlouhodobou aktivní spolupráci při vytváření a zdokonalování evidence válečných hrobů.

FOTO: Medaile pro Vladimíra Štrupla

Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 1Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 2Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 3Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 4Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 5
Další fotky
Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 6Medaile pro Vladimíra Štrupla - FOTO SEVER Medaile pro Vladimíra Štrupla za péči o válečné hroby a památníky – 7

Spolek pro vojenská místa vykazuje naprosto profesionální práci, kterou ve volném čase vykonávají dobrovolníci. Spolupracují právě i s Ministerstvem obrany ČR. Evidují pomníčky, pamětní desky a vojenské hroby po celé České republice i v cizině, jednotlivá města a obce lze najít na adrese www.vets.cz, v sekci Statistika VPM.

Záchrana pamětní desky

Náš REGION letos v květnu informoval o tom, že Vladimír Štrupl přispěl k navrácení pamětní desky Arnošta Antoše, který padl 5. května 1945 při Pražském povstání. Deska byla znovu instalována v Praze 6 – v ulici Jugoslávských partyzánů. Pamětní desku, která už nebyla v dobrém stavu, nechala zrestaurovat a osadit radnice Prahy 6.

U pamětní desky Arnošta Antoše, padlého v Pražském povstání, stál čestnou stráž. Nyní přispěl k jejímu navrácení!

„Deska je opět na domě Jugoslávských partyzánů 40, mám z toho obrovskou radost, je to moje srdeční záležitost. Dobu před více než čtyřiceti lety, kdy jsem tam stál čestnou stráž, si pamatuji jako dnes,“ uvedl k tomu v květnu Štrupl. Připomněl, že zmizení desky bylo pro něj prvním impulsem k mapování dalších pietních míst, což v roce 2007 vedlo ke vzniku zmíněného spolku. Pamětní deska „zmizela“ někdy kolem roku 2001.

Včera, 14:40
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
1.7.2020
Tramvajovou trať z Kobylis do Zdib připravuje společně Středočeský kraj reprezentovaný Krajskou správou a údržbou...
25.6.2020
Trať povede ze stanice Praha Vysočany do Lovosic, kde se potká s nynějším koridorem, který...
25.6.2020
Zvon kostela sv. Martina v Líbeznicích, jedinečná památka z roku 1663, se po náročné opravě...
25.6.2020
Lípa roste již více než 100 let v samotném centru obce, přímo před gotickým kostelem...
24.6.2020
Manželé Nováčkovi koupili v roce 2014 unikátní soubor historických budov v Bořanovicích - Pakoměřicích, kostel,...
24.6.2020
Žáci některých středočeských škol dostanou vysvědčení už v pátek, například v Líbeznicích u Prahy nebo...
20.6.2020
Základní škola v pražské Vinoři ve čtvrtek obnovila výuku pro žáky prvních až třetích tříd....
19.6.2020
Na území pražských Miškovic tomu již dnes nic nenasvědčuje, ale ještě před pár lety zde...
18.6.2020
Lysá nad Labem na Nymbursku dnes slavnostně otevřela parkoviště P+R (Park and Ride - Zaparkuj...
Reklama