3℃
Dnes je 13. prosinec , svátek má Lucie

Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé

Další fotky

O Vánocích rozjímáme o rodinném soužití. A rádi jezdíme tam, kde je nám hezky. Proto jsme zavítali do městečka Líbeznice, kde je skvělé místo k žití pro rodiny s dětmi. Vychválit si to nemůže Milada Sigmundová z Neratovic, bývalá vysokoškolská pedagožka a průvodkyně. Žije tam její syn s manželkou a třemi dětmi. Ideální, říká babička! Vychvaluje především místní základní školu, která je vyloženě multifunkční.

Líbeznická základní škola je komplexem, v kterém se nachází nejen klasická základka a družina, ale i umělecká základní škola a mateřská škola. „Nádherná školní zahrada je zapojena do sítě evropských školních zahrad, je pravidelně udržována, zkuste tam zajít na jaře, nebudete litovat,“ říká Milada Sigmundová.

Chválí výtvarné kroužky i to, že v budově školy zbudovali koncertní síň. Nebo to, že místní policisté pořádají ve škole besedy o bezpečnosti v dopravě, odbornice z Prahy tam přednášela o kyberšikaně. Večer v budově bývají zase jazykové kursy pro dospělé. „Rodiče se mohou k večeru v areálu scházet na volejbal, běhat po hřišti, ve volných dnech tam mohou provozovat sportovní aktivity,“ zmiňuje.

Obec Líbeznice dostala své jméno právem. Veřejný prostor je plný skvostů

Do základní školy přibudou nové děti, a tak je třeba řešení. „Výhledově se počítá s 1800 dětmi, proto už je udělán projekt na další školní budovu v areálu. Moc se mi líbí, že místní radnice počítá s tím, že pokud velké množství dětí v budoucnu opadne, budova by byla rekonstruovatelná na dům s pečovatelskou službou pro seniory,“ dodává.

Líbeznice žijí společenským životem

Naše průvodkyně chválí i možnosti sportovního vyžití – loni byl realizován skate park, postupně se buduje velký sportovní areál, který se rozrůstá. „Od léta je tam kavárnička, kde mohou posedět maminky a tatínkové, když si jejich děti hrají. Díky sportu žije městečko Líbeznice společenským životem,“ dodává. Setkaly jsme se v místním voňavém zahradnictví, které také slouží jako místo rodinného setkání, je tam kavárnička s dětským koutkem.

V Líbeznicích vyroste další škola za 100 milionů

Miladě Sigmundové se líbí i to, že bylo opraveno místní Mírové náměstí, městečko financovalo revitalizaci hřbitova, který je u kostela sv. Martina, poblíž je Divadlo kouzel Pavla Kožíška, přičemž Náš REGION již jednou tyto skvosty zmiňoval, když uváděl místo jako tip na výlet – je tam dobrá dopravní dostupnost a díky obchvatu tam už není takový provoz jako dřív.

Milada Sigmundová si pochvaluje i pestrou nabídku restaurací, včetně pizzerie a Steake house.  Aktivní jsou podle jejích slov místní baráčníci, dobré je také pořádání cyklistických soutěží, kdy obec vypíše granty a soukromníci pak soutěž uspořádají. Líbezný život, zdá se…

FOTO: Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé

Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 4-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 5-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 6-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 7-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 8-AC
Další fotky
Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - zahrada skola Libeznice 1-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - zahradnictvi 1-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 3-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 2-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 1-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Milada Sigmundova v zahradnictvi 2Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Libeznice 4-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Libeznice 2-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Libeznice 1-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Libeznice – zastavka autobusu-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - kostel sv-Martina Libeznice
Před 51 minutami
Oproti dvěma třem předchozím letům by se náborové plány zaměstnavatelů neměly v prvním čtvrtletí roku...
Před 1 hodinou
V zimě je otevřená řada hradů nebo zámků, které lákají návštěvníky k prohlídce. Kdo by...
Před 2 hodinami
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Před 2 hodinami
Ve středních Čechách v dohledné době přibudou nové obchvaty měst a opravené nebo vybudované dálniční...
10.12.2019
Nezaměstnanost ve středních Čechách v listopadu stagnovala na hodnotě 2,3 procenta. Úřady práce v kraji...
9.12.2019
Sdružení Arnika informovalo o chystaném rozšíření lisovny v Úvalech, která dlouhá léta místním lidem ztrpčuje...
8.12.2019
Takřka pod vánoční stromeček dostalo město Kostelec nad Labem komplexní knihu o historii i současnosti,...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
4.12.2019
Již třináctý ročník Mistrovství České republiky v přípravě bramborového salátu Vitana Majonéza Cup se v...
4.12.2019
Již tradičně je v Malém máslovickém muzeu, nacházejícím se v obci Máslovice, vystaven betlém z...
3.12.2019
V hlavním městě kvůli plánovaným investicím zdraží voda, v příštím roce za ni obyvatelé Prahy...
Reklama