Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé

Další fotky

O Vánocích rozjímáme o rodinném soužití. A rádi jezdíme tam, kde je nám hezky. Proto jsme zavítali do městečka Líbeznice, kde je skvělé místo k žití pro rodiny s dětmi. Vychválit si to nemůže Milada Sigmundová z Neratovic, bývalá vysokoškolská pedagožka a průvodkyně. Žije tam její syn s manželkou a třemi dětmi. Ideální, říká babička! Vychvaluje především místní základní školu, která je vyloženě multifunkční.

Líbeznická základní škola je komplexem, v kterém se nachází nejen klasická základka a družina, ale i umělecká základní škola a mateřská škola. „Nádherná školní zahrada je zapojena do sítě evropských školních zahrad, je pravidelně udržována, zkuste tam zajít na jaře, nebudete litovat,“ říká Milada Sigmundová.

Chválí výtvarné kroužky i to, že v budově školy zbudovali koncertní síň. Nebo to, že místní policisté pořádají ve škole besedy o bezpečnosti v dopravě, odbornice z Prahy tam přednášela o kyberšikaně. Večer v budově bývají zase jazykové kursy pro dospělé. „Rodiče se mohou k večeru v areálu scházet na volejbal, běhat po hřišti, ve volných dnech tam mohou provozovat sportovní aktivity,“ zmiňuje.

Obec Líbeznice dostala své jméno právem. Veřejný prostor je plný skvostů

Do základní školy přibudou nové děti, a tak je třeba řešení. „Výhledově se počítá s 1800 dětmi, proto už je udělán projekt na další školní budovu v areálu. Moc se mi líbí, že místní radnice počítá s tím, že pokud velké množství dětí v budoucnu opadne, budova by byla rekonstruovatelná na dům s pečovatelskou službou pro seniory,“ dodává.

Líbeznice žijí společenským životem

Naše průvodkyně chválí i možnosti sportovního vyžití – loni byl realizován skate park, postupně se buduje velký sportovní areál, který se rozrůstá. „Od léta je tam kavárnička, kde mohou posedět maminky a tatínkové, když si jejich děti hrají. Díky sportu žije městečko Líbeznice společenským životem,“ dodává. Setkaly jsme se v místním voňavém zahradnictví, které také slouží jako místo rodinného setkání, je tam kavárnička s dětským koutkem.

V Líbeznicích vyroste další škola za 100 milionů

Miladě Sigmundové se líbí i to, že bylo opraveno místní Mírové náměstí, městečko financovalo revitalizaci hřbitova, který je u kostela sv. Martina, poblíž je Divadlo kouzel Pavla Kožíška, přičemž Náš REGION již jednou tyto skvosty zmiňoval, když uváděl místo jako tip na výlet – je tam dobrá dopravní dostupnost a díky obchvatu tam už není takový provoz jako dřív.

Milada Sigmundová si pochvaluje i pestrou nabídku restaurací, včetně pizzerie a Steake house.  Aktivní jsou podle jejích slov místní baráčníci, dobré je také pořádání cyklistických soutěží, kdy obec vypíše granty a soukromníci pak soutěž uspořádají. Líbezný život, zdá se…

FOTO: Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé

Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 4-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 5-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 6-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 7-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 8-AC
Další fotky
Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - zahrada skola Libeznice 1-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - zahradnictvi 1-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 3-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 2-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - skola Libeznice 1-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Milada Sigmundova v zahradnictvi 2Městečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Libeznice 4-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Libeznice 2-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Libeznice 1-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - Libeznice – zastavka autobusu-ACMěstečko Líbeznice nabízí nejen multifunkční školu pro děti i dospělé - kostel sv-Martina Libeznice
2.7.2020
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
1.7.2020
Tramvajovou trať z Kobylis do Zdib připravuje společně Středočeský kraj reprezentovaný Krajskou správou a údržbou...
25.6.2020
Trať povede ze stanice Praha Vysočany do Lovosic, kde se potká s nynějším koridorem, který...
25.6.2020
Zvon kostela sv. Martina v Líbeznicích, jedinečná památka z roku 1663, se po náročné opravě...
25.6.2020
Lípa roste již více než 100 let v samotném centru obce, přímo před gotickým kostelem...
24.6.2020
Manželé Nováčkovi koupili v roce 2014 unikátní soubor historických budov v Bořanovicích - Pakoměřicích, kostel,...
24.6.2020
Žáci některých středočeských škol dostanou vysvědčení už v pátek, například v Líbeznicích u Prahy nebo...
20.6.2020
Základní škola v pražské Vinoři ve čtvrtek obnovila výuku pro žáky prvních až třetích tříd....
19.6.2020
Na území pražských Miškovic tomu již dnes nic nenasvědčuje, ale ještě před pár lety zde...
18.6.2020
Lysá nad Labem na Nymbursku dnes slavnostně otevřela parkoviště P+R (Park and Ride - Zaparkuj...
Reklama