Na mistrovství v Mratíně vyhrál klasický i thajský bramborový salát

Další fotky

Osmnáct týmů se ve středočeské obci Mratín zúčastnilo již tradiční soutěže o nejlepší bramborový salát. Nazdobené pochoutky hodnotila porota v čele se spisovatelem Michalem Vieweghem. Letos se konal již 12. ročník Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu. V seniorské kategorii vyhrál domácí tým Majolenky, v juniorské Mariňáci ze Středního odborného učiliště potravinářského v Praze 4 – Písnici.

Druhé místo v juniorech získal tým Vodňanské rybky a třetí Písničáci. V seniorské kategorii byli druzí Majmuni a třetí Tři grácie. Podmínkou k výrobě bramborového salátu bylo použití brambor a majonézy od Vitany, která soutěž sponzoruje, vše ostatní bylo na fantazii soutěžících, kteří soutěžili ve trojicích.
Soutěžící z celé republiky připravili klasické i vyloženě originální bramborové saláty. Ochutnávala nejen porota, ale i návštěvníci jarmarku v Mratíně, kteří zavítali do stanu, kde týmy dávaly saláty koštovat. Každý tým připravil dvě kila typické české štědrovečerní přílohy k vánočnímu kapru.
Pro porotu nebylo lehké zhodnotit, který salát je nejlepší. Každý tým navíc salát krásně nazdobil, některé vypadaly třeba jako dorty. V seniorské kategorii vyhrál tradiční salát, v juniorské netradiční – pikantní thajský.

FOTO: V Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou

V Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - Martin Panek-2014_zdroj foto mratin.infoV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 18 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 17 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 16 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 15 foto AC
Další fotky
V Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 14 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 13 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 12 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 11 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 10 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 9 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 8 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 7 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 6 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 5 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 4 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 3 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 2 foto ACV Mratíně soutěžily bramborové saláty s řepou, slaninou i brzdovou kapalinou - bramborovy salat 1 foto AC

Mratínský bramborový klasik salát

Autorky: Majolenky Mratín – Eva Pilařová, Hedvika Molitorová, Eva Přibylová

1500 g brambor, 2 větší mrkve, 1,5 petržele, 7 vajíček, 150 g rozmrazeného čerstvého hrášku, 3/4 větší cibule, 6 větších nakládaných okurek, 1 jablko, 150 g salámu junior, 1 celá a 2 lžíce majonézy Vitana (400 g), 2 lžíce plnotučné hořčice, šťáva z půlky citronu, 4 lžíce nálevu z okurek, sůl, pepř.

Brambory, zeleninu a vajíčka uvařit den předem. Do mísy na malinké kostičky nakrájet zeleninu a salám, poté přidat vajíčka, brambory a nastrouhané jablko i se slupkou. Přidat okurkový nálev, citron, hořčici a majonézu. Nakonec sůl a pepř.

FOTO: Bramborový salát Mratín 2018

Bramborový salát Mratín 2018 - Vítězný bramborový salát Senior Majolenky – foto VitanaBramborový salát Mratín 2018 - Mistrovství bramborový salát Junior Mariňáci – foto VitanaBramborový salát Mratín 2018 - Porotce Michal Viewegh předává cenu – foto VitanaBramborový salát Mratín 2018 - All-focusBramborový salát Mratín 2018 - All-focus
Další fotky
Bramborový salát Mratín 2018 - All-focusBramborový salát Mratín 2018 - Týmy Majolenky a Mariňáci – foto VitanaBramborový salát Mratín 2018 - All-focusBramborový salát Mratín 2018 - All-focusBramborový salát Mratín 2018 - All-focusBramborový salát Mratín 2018 - Mistrovství bramborový salát 5 – foto VitanaBramborový salát Mratín 2018 - All-focusBramborový salát Mratín 2018 - All-focusBramborový salát Mratín 2018 - All-focusBramborový salát Mratín 2018 - All-focus

Thajský bramborový salát

Autoři: Mariňáci, Střední odborné učiliště potravinářské v Praze 4 – Písnici – David Sodomka, Lukáš Pavlačík, Maxmilián Švára (pod vedením učitelky Blanky Novákové a šéfkuchaře Pivovaru Marina Tomáše Podskalského)

700 g brambor, 350 g mrkve, 70 g cibule šalotky, 280 g manga, 35 g jarní cibulky, 210 g salátové okurky, 210 g tygřích krevet, 315 g majonézy Vitana, 7 g čerstvého koriandru, 0,21 g sušených chilli papriček, 28 g limetkové šťávy, 14 g rybí omáčky, 35 g drcených arašídů, soli dle chuti, na ozdobu: 210 g tygří krevety, chilli paprička čerstvá.

Vařené, oloupané brambory a mrkev nakrájet na plátky, oloupané a nakrájené mango dát do mísy, přidat salátové okurky s vydlabanými semínky (k těm se lze dostat rozkrojením na půlku), nakrájené na stejné plátky jako brambory, přidat oloupanou, nakrájenou šalotku a na jemno nakrájenou jarní cibulku. Doplnit čerstvým nasekaným koriandrem, drcenými arašídy a ochutit sušeným chilli, limetkovou šťávou, rybí omáčkou a osolit dle chuti, vše lehce spojit majonézou a promíchat. Na ozdobu použít tygří oloupanou, očištěnou a orestovanou krevetu a čerstvou chilli papričku.

Med jako potravina pro ženy. Víte, že pomáhá na projevy menopauzy?

24.5.2021
Městský soud v Praze podpořil město Kralupy nad Vltavou ve sporu o změnu znění platného...
20.5.2021
Mnohokrát se stalo, že moderní výstavba "zničila" genia loci určitého místa. Bezesporu se to stávalo...
8.5.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
8.5.2021
V současné době už lze psychologické poradenství a diagnostiku – při dodržení hygienických a dalších...
9.4.2021
Pokud má zaměstnanec jakékoliv pochybnosti o postupu zaměstnavatele, ať se jedná o pozastavení výroby nebo...
8.4.2021
Ve středu 7. dubna byla spuštěna sbírka trvanlivých potravin, drogerie a hygienických prostředků v Horních...
Zdravotníci z Thomayerovy nemocnice děkují za obědy od počernických fotbalistů.
2.4.2021
Kopeme za zdravotníky a za Bobra – je přece chráněn. Pod tímto heslem pomáhají mladí...
V roce 1972 se trolejbusy loučily s Prahou, nyní se v modernější podobě pomalu vrací…
27.3.2021
Přípravu elektrifikace úseků páteřních příměstských autobusových linek z Prahy do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a...
26.3.2021
Méně cestování a více práce z domova. I to jsou změny, které sebou nese „doba...
22.3.2021
Osmašedesáté narozeniny oslavil v neděli 21. března zpěvák Dalibor Janda, trojnásobný zlatý slavík, který pochází...
Očkování seniorů v Klánovicích.
19.3.2021
Očkování přijelo za seniory z Klánovic. Vedení této městské části se totiž dohodlo s Fakultní...
Reklama