Na ruské mistrovství světa v „boji na ulici“ se nominovala jediná Češka. Martina Ptáčková z Horních Počernic

Další fotky

Sourozenci Ptáčkovi nezahálejí. Martina Ptáčková je jediná Češka, která vyhrála mistrovství světa v Rusku v hand to hand combat (což cvičí ozbrojené a speciální složky). Její bratr Josef Ptáček, trojnásobný vícemistr světa v grapplingu, se právě chystá na mistrovství světa do Itálie. Náš REGION o obou sportovcích z Horních Počernic již informoval, nyní jsme se jich zeptali na novinky.

Martina Ptáčková byla jediným zástupcem na mistrovství světa v Rusku v hand to hand combat, a tudíž i vlajkonošem české výpravy. Kromě toho je čtyřnásobnou mistryní světa v kickboxu. Josef Ptáček, kromě přípravy na mistrovství světa v grapplingu, nedávno vystupoval na jedinečné akci Noc bojových umění, která nemá v ČR obdoby. Sjela se tam celá světová špička. Kromě shaolinských mnichů tam bylo možné vidět i nejsilnějšího muže planety či například Dragon warriors, kteří stanovili světový rekord v přerážení ytongů.

Čtyřnásobná mistryně světa v kickboxu Martina Ptáčková z Horních Počernic slaví další úspěch

Vítězství mělo v Rusku ohlas

Mistrovství světa v hand to hand combat/fighting, kterého se Ptáčková zúčastnila, se konalo na horké půdě v ruské Tule. „Na mistrovství se sjela celá špička nejlepších závodníků z různých bojových disciplín z mnoha koutů světa napříč všemi kontinenty,“ uvedla pro Náš REGION. „Hand to hand combat je sport, který se nejvíce podobá boji na ulici. Tento bojový sport byl speciálně vytvořen na základě dlouhodobých zkušeností ruských bojových systémů. Veškerá sebeobrana a bojová umění mají původ v armádě. Na rozdíl od MMA či grapplingu se ale při hand to hand fightingu bojuje v kimonech. Všichni závodníci jsou na tomto mistrovství opravdu na vysoké úrovni. Scházejí se zde mistři světa či vítězové ze všech odvětví bojových sportů a je to opravdu podívaná,“ řekla.

Za obrovský úspěch považuje už to, že se nominovala jako jediná Češka. Následným vítězstvím přerušila dlouhotrvající nadvládu Rusek a ostatních závodnic z bývalého Sovětského svazu a stala se světovou šampionkou v barvách České republiky. „Mé vítězství zanechalo v Rusku velký ohlas, byla jsem oslavována jako opravdová královna. Vítězů si zde nesmírně váží. Velkou radost mi udělalo i ocenění za nejlepšího trenéra, které poputuje též do naší rodiny,“ dodala.

Trojnásobný vicemistr světa v Grapplingu Josef Ptáček (16) z Horních Počernic: Dal jsem se na bojové sporty, abych se ubránil

Stát nohama na zemi

Josef Ptáček se právě chystá na mistrovství světa v grapplingu, které se bude konat v italském městečku Carrara. „Atmosféra tam je vždy skvělá. Těším se na všechny fanoušky. Také se mi líbí, že tam panuje respekt a úcta k soupeři. Myslím, že sport je inspirací pro děti a další věkové skupiny. Je to o tom, ukázat všem, jak začít trénovat, namotivovat je k lepším výkonům, zlepšit sebevědomí. Příjemným zpestřením je i to, že se celé mistrovství koná u moře. Beru to jako příjemné odreagování. Nyní se soustředím na předzávodní přípravu. Trénuji boj na zemi – judo nebo jiu jistu. Také pracuji na své fyzické kondici – běh, plavání. Cítím se připraven, ale zápasy tam bývají vyrovnané a soupeři kvalitní. Už i to, že mohu jet reprezentovat Českou republiku, je úspěch, kterého si moc cením,“ řekl.

FOTO: Martina a Josef Ptáčkovi

Martina a Josef Ptáčkovi - foto – archiv Martiny a Josefa Ptáčkových 3Martina a Josef Ptáčkovi - foto – archiv Martiny a Josefa Ptáčkových 3Martina a Josef Ptáčkovi - foto – archiv Martiny a Josefa Ptáčkových 1Martina a Josef Ptáčkovi - foto – archiv Martiny a Josefa Ptáčkových 2Martina a Josef Ptáčkovi - foto – archiv Martiny a Josefa Ptáčkových 4
Další fotky
Martina a Josef Ptáčkovi - foto – archiv Martiny a Josefa Ptáčkových 5Martina a Josef Ptáčkovi - foto – archiv Martiny a Josefa Ptáčkových 6

A co má právě za sebou? „Nedávno jsem se například vrátil z perfektní akce, která se konala ve Zlíně. Byla jí Noc bojových umění. Je mi ctí, že jsem se mohl této akce zúčastnit. Vystupovali tam například Draci ze Zlína, kteří stanovili nový světový rekord v přerážení ytongů, kromě nich tam byli třeba shaolinští mniši, nejsilnější muž planety a jiní. Zúčastnil jsem se také modelových situací – na protiteroristické cvičení a podobně. Nyní mě čeká další army run. Se sestrou také rádi navrhujeme a vymýšlíme nové věci. Naposledy jsme například dotvořili design kolekce hodinek Lington, navrhli boty s naším ptačím designem a podobně. Ať ale dělám cokoliv, snažím se stát nohama na zemi. Chci být svůj a vzorem pro ostatní,“ uzavřel Josef Ptáček pro Náš REGION.

Dnes, 11:30
Česká republika má mnoho památek, z nichž některé jsou nádherně zrekonstruované, některým se snad již...
20.5.2020
Poté co narukoval do války, si rodina myslela, že zemřel. On však zůstal na druhé...
17.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
17.5.2020
Poštovních úřadů v Praze, které by sídlily sto padesát let na jedné adrese mnoho nenajdeme,...
14.5.2020
Film Obecná škola už patří k české klasice. Celý děj je popisem dětství jeho autora...
12.5.2020
Mezi Prahou a Mělníkem bude opět pravidelná osobní lodní doprava. Loni přibylo cestujících, kteří ji...
4.5.2020
Práce četníků a policistů byla dříve o mnoho náročnější než dnes. O služebních automobilech či...
11.4.2020
Brandýs nad Labem u Prahy již řadu let opravuje místní zámek. Letos rekonstruuje rytířský sál...
9.4.2020
Intervenční centrum pro oběti domácího násilí Respondeo, které funguje na Praze východ, například v Čelákovicích...
Farmářské trhy na pražské Kubáni
6.4.2020
Stále čteme, že místnosti, tedy i obchody, se mají hodně větrat. To by se na...
30.3.2020
Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč...
Reklama