4℃
Dnes je 11. prosinec , svátek má Dana

Obchvat v Líbeznicích funguje přes šest let. Analýza ukázala, jestli ulevil řidičům

Další fotky

Na webu obce Líbeznice se aktuálně zamýšlejí, jaká je tam dopravní zátěž poté, co byl před šesti lety slavnostně otevřen obchvat Líbeznic. Shrnují to slovy, že „od otevření obchvatu na něj zamířilo mnoho automobilů, stále však je dost řidičů, kteří volí cestu obcí“. Co může pomoci?

Poslední průzkum dopravní intenzity (z dosavadních tří od spuštění obchvatu) se uskutečnil loni v listopadu. Provedla jej společnost CITYPLAN.

„Jednalo se o radarový průzkum, kdy snímače SIERZEGA sčítaly automobily na třech stanovištích. Pro zjednodušení si místa nazveme profily a označíme je písmenem R a příslušným číslem. Profil R1 byl na obchvatu Líbeznic na silnici I/9, těsně před křižovatkou U Papričů. Profil R2 na silnici I/9 před odbočkou na Bořanovice, tedy při výjezdu z obce směrem na D8, a profil R3 na silnici II/243 u benzinové pumpy v Březiněvsi,“ je uvedeno v textu.

FOTO: Líbeznice

Líbeznice - Líbeznice,_churchLíbeznice - LibezniceLíbeznice - LíbezniceLíbeznice - LíbezniceLíbeznice - Líbeznice
Další fotky
Líbeznice - Základní škola LíbezniceLíbeznice - MH_skola-Libeznice_Martin Hrubý, LíbezniceLíbeznice - MH_skola-Libeznice_Martin Hrubý, Líbeznice 2

Z průzkumu vyplývá, že v listopadu 2017 například profilem R1 projelo celkem 19 464 aut denně, což je o 4396 více než v roce 2012, podobný nárůst je i na profilu R2. „Menší nárůst pak zaznamenal profil R3, a to o 1645 více, než tomu bylo v roce 2012,“ je uvedeno v analýze. Vyplývá z ní i to, že výrazně roste intenzita dopravy na profilech R1 a R2 a kromě měření v listopadu 2017 klesá intenzita na profilu R3. „I nárůst 690 aut v listopadu 2017 oproti přibližně 3500 na dalších dvou profilech je však výrazně nižší,“ uvádí text.

Více aut míří na obchvat než do obce, celková kapacita aut, která na Líbeznice míří, se však zvyšuje a do budoucna tomu nebude jinak. „Stěžejní je výstavba mimoúrovňové křižovatky ve Zdibech u Staré pošty, která bude znamenat plynulejší najíždění i vyjíždění z dálnice a ještě větší komfort při jízdě po obchvatu. Vedení obce je neustále v kontaktu s Ředitelstvím silnic a dálnic a projekt se pomalu posouvá dopředu,“ uvádí analýza průzkumu.

Kaplička v Líbeznicích po renovaci září nebeskými barvami

Další dopravní průzkum se týkal okolí ulice Jaroslava Seiferta – křižovatek ulic Jaroslava Seiferta x Pražská a Karla Hynka Máchy x Pražská a dopravního řešení organizace dopravy mezi ulicemi Mělnická, Hovorčovická, U Cihelny a Nedvědova. Průzkum se uskutečnil loni 18. října a vypracoval jej Ústav dopravních systémů při Dopravní fakultě ČVUT v Praze. „Zde je dopravní situace nepřehledná zejména při vjezdu na ulici Mělnickou, kdy se zde tvoří fronty, a druhou komplikací je doprava v klidu, kdy dochází k parkování v prostoru komunikace a tím k omezení pohybu pěších,“ uvádí text.

V Líbeznicích vyroste další škola za 100 milionů

„Průzkum ukázal, že vozidla, která vyjíždějí z obytných zón na Mělnickou, využívají zejména ulici Jaroslava Seiferta, což je dáno tím, že tato ulice prochází přes celou obytnou oblast, a nájezd na Mělnickou je tak nejkratší. Součástí průzkumu byl i návrh řešit tuto situaci úpravou směru jízdy v části ulice J. Seiferta, konkrétně jednosměrným provozem v této ulici mezi ulicemi Pražská a Lánská. Zastupitelstvo obce se touto změnou zabývalo na svém jednání v prosinci 2017 a po vyhodnocení všech pro a proti rozhodlo zatím ponechat současný stav. Touto úpravou by se možná ulevilo části ulice J. Seiferta, proud vozidel by ale jezdil jinudy a komplikace by vznikla v jiných ulicích,“ uvádí analýza.

Včera, 15:33
Nezaměstnanost ve středních Čechách v listopadu stagnovala na hodnotě 2,3 procenta. Úřady práce v kraji...
9.12.2019
Sdružení Arnika informovalo o chystaném rozšíření lisovny v Úvalech, která dlouhá léta místním lidem ztrpčuje...
8.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
8.12.2019
Takřka pod vánoční stromeček dostalo město Kostelec nad Labem komplexní knihu o historii i současnosti,...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
4.12.2019
Již třináctý ročník Mistrovství České republiky v přípravě bramborového salátu Vitana Majonéza Cup se v...
4.12.2019
Již tradičně je v Malém máslovickém muzeu, nacházejícím se v obci Máslovice, vystaven betlém z...
3.12.2019
V hlavním městě kvůli plánovaným investicím zdraží voda, v příštím roce za ni obyvatelé Prahy...
3.12.2019
Vedení hlavního města podepíše s dopravním podnikem (DPP) dodatek takzvané smlouvy o veřejných službách, na...
30.11.2019
V Česku začalo vypínání televizního vysílání v dosavadním standardu DVB-T. Ve středu minutu před půlnocí...
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
Reklama