2℃
Dnes je 15. listopad , svátek má Leopold

Opozice v Horních Počernicích si stěžuje v otevřeném dopise

Otevřený dopis předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi (dále předsednictvu Pirátů, členům pražského vedení, primátorovi, zastupitelům hlavního města a na centrální e-mailovou adresu) zaslali zastupitelé městské části Praha 20 – Horní Počernice ze subjektu Šance pro Počernice. Stěžují si na tamní vládnoucí koalici. Starostka městské části Alena Štrobová dopis označuje za snůšku lží na hranici pomluvy.

V Praze 20 – Horních Počernicích v současné době působí koalice v čele s uskupením Hnutí občanů Počernic s podporou Pirátů, Společně pro Počernice a Ano 2011. Z původní čtyřkoalice odešlo volební uskupení Počernice JINAK. „Hlavním důvodem jejich odchodu bylo opakované porušování koaliční smlouvy ze strany současné koalice, netransparentnost a nedodržování dohodnutých pravidel. Vládnoucí koalice zůstala menšinová a nemá potřebnou podporu většiny,“ je uvedeno v dopise. Náš REGION o tom informoval zastupitel Petr Růžička.

Dolní Počernice chtějí zrekonstruovat statek z 18. století

„My, jako opoziční zastupitelé, jsme velmi znepokojení stylem vedení naší městské části. Komunikace nového vedení s opozicí je nulová. Informace, které dostáváme, jsou zmanipulované a prokazatelně nepravdivé. Probíhající výběrová řízení jsou často naprosto netransparentní: tiskové zpracování místního Zpravodaje proběhlo formou inominátní ústní smlouvy, která nebyla zveřejněna. Tato smlouva posléze pozbyla platnosti a další podrobnosti opět nejsou známé,“ uvádí mimo jiné opoziční zastupitelé.

Starostka dopis považuje za snůšku lží

Starostka Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic) pro Náš REGION uvedla, že dopis je „bohužel jednoznačnou snůškou lží na hranici pomluvy“. „Jedinou motivací pro jeho sepsání je, že autorem dopisu je uskupení Šance pro Počernice s lídrem Hanou Markulinec Moravcovou, která díky výsledku demokratických komunálních voleb v Horních Počernicích přišla o funkci starostky, a tím i o důvěru obyvatel této městské části a následkem toho i o moc všechno ovládat, o všem rozhodovat, vše řídit a využívat správu obce pro své soukromé účely,“ uvedla starostka.

Horní Počernice připravují stavbu tělocvičny za 40 milionů

„K žádnému porušení koaliční smlouvy rozhodně nedošlo. Pouze jsme v souladu se zákony a povinnostmi vedení obce konali tak, aby obec nepřišla o 30 milionů od investora, který už měl povolenou stavbu, a bylo nutné uzavřít Dodatek ke smlouvě o spolupráci. Informovali jsme občany o tom i ve zpravodaji, kde bylo i zveřejněno právní stanovisko k našemu postupu. To, že jsme postupovali v souladu s právem, potvrdil svým rozhodnutím i Magistrát hlavního města Prahy,“ dodala.

Včera, 15:33
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
13.11.2019
Prosté, až vás zamrazí, hluboké, až vás donutí k zamyšlení. Těmito slovy zhodnotil generální ředitel...
13.11.2019
Opoziční zastupitel Pavel Šanda upozornil na to, že z neratovické polikliniky odcházejí lékaři, podle dostupných...
12.11.2019
V neděli 20. října se v úvalském centru volnočasových aktivit Pětašedesátka konal křest knížky o...
11.11.2019
Mezinárodní řád Křižovníků s červeným srdcem – Cyriaci (International order Knights of the cross, with...
11.11.2019
V posledním roce se mluví o velkém rozvoji tramvajové sítě v Praze. Oprašují se nejrůznější...
6.11.2019
Přesně po dvou týdnech, od vyhlášení omezení a změn v pražské MHD, přichází ROPID s...
6.11.2019
Společnost ROPID potvrdila, že obdržela nabídky na zajištění provozu linek MHD od soukromým dopravců v...
5.11.2019
Ve středních Čechách chce ve volbách do krajského zastupitelstva, které se konají příští rok na...
5.11.2019
Pětatřicáté narozeniny ve velkém stylu oslavila zpěvačka Petra Rézová, která v současné době žije v...
Reklama