Opozice v Horních Počernicích si stěžuje v otevřeném dopise

Otevřený dopis předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi (dále předsednictvu Pirátů, členům pražského vedení, primátorovi, zastupitelům hlavního města a na centrální e-mailovou adresu) zaslali zastupitelé městské části Praha 20 – Horní Počernice ze subjektu Šance pro Počernice. Stěžují si na tamní vládnoucí koalici. Starostka městské části Alena Štrobová dopis označuje za snůšku lží na hranici pomluvy.

V Praze 20 – Horních Počernicích v současné době působí koalice v čele s uskupením Hnutí občanů Počernic s podporou Pirátů, Společně pro Počernice a Ano 2011. Z původní čtyřkoalice odešlo volební uskupení Počernice JINAK. „Hlavním důvodem jejich odchodu bylo opakované porušování koaliční smlouvy ze strany současné koalice, netransparentnost a nedodržování dohodnutých pravidel. Vládnoucí koalice zůstala menšinová a nemá potřebnou podporu většiny,“ je uvedeno v dopise. Náš REGION o tom informoval zastupitel Petr Růžička.

Dolní Počernice chtějí zrekonstruovat statek z 18. století

„My, jako opoziční zastupitelé, jsme velmi znepokojení stylem vedení naší městské části. Komunikace nového vedení s opozicí je nulová. Informace, které dostáváme, jsou zmanipulované a prokazatelně nepravdivé. Probíhající výběrová řízení jsou často naprosto netransparentní: tiskové zpracování místního Zpravodaje proběhlo formou inominátní ústní smlouvy, která nebyla zveřejněna. Tato smlouva posléze pozbyla platnosti a další podrobnosti opět nejsou známé,“ uvádí mimo jiné opoziční zastupitelé.

Starostka dopis považuje za snůšku lží

Starostka Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic) pro Náš REGION uvedla, že dopis je „bohužel jednoznačnou snůškou lží na hranici pomluvy“. „Jedinou motivací pro jeho sepsání je, že autorem dopisu je uskupení Šance pro Počernice s lídrem Hanou Markulinec Moravcovou, která díky výsledku demokratických komunálních voleb v Horních Počernicích přišla o funkci starostky, a tím i o důvěru obyvatel této městské části a následkem toho i o moc všechno ovládat, o všem rozhodovat, vše řídit a využívat správu obce pro své soukromé účely,“ uvedla starostka.

Horní Počernice připravují stavbu tělocvičny za 40 milionů

„K žádnému porušení koaliční smlouvy rozhodně nedošlo. Pouze jsme v souladu se zákony a povinnostmi vedení obce konali tak, aby obec nepřišla o 30 milionů od investora, který už měl povolenou stavbu, a bylo nutné uzavřít Dodatek ke smlouvě o spolupráci. Informovali jsme občany o tom i ve zpravodaji, kde bylo i zveřejněno právní stanovisko k našemu postupu. To, že jsme postupovali v souladu s právem, potvrdil svým rozhodnutím i Magistrát hlavního města Prahy,“ dodala.

17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
15.2.2020
Železnici v hlavním městě loni využilo 161.495 cestujících za jeden pracovní den. Předloni to bylo...
14.2.2020
Myslivec objevil v honitbě v Radonicích u Prahy uhynulého srnce, kterého možná zabil vlk. Odebrané...
14.2.2020
Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady...
13.2.2020
Ve středních Čechách se sčítají škody. Silný nárazový vítr především lámal stromy. Nápory větrné bouře...
11.2.2020
Hlavní město samo pořídí asi 930 přístřešků pro zastávky MHD. V současnosti mobiliář vlastní a...
10.2.2020
Hasiči ve Středočeském kraji vyjížděli od nedělních 22:00 do dnešních 8:00 zhruba ke 350 událostem...
10.2.2020
Občas se stává, že se někteří lidé vytahují tím, že jsou Češi, nepatřičným způsobem -...
8.2.2020
Líbeznice u Prahy mají novou hasičskou zbrojnici. Vylepšeno bylo i její okolí a přibylo také...
6.2.2020
Literární kavárna je pořad, který díky zájmu publika probíhá již od října 2012 každé druhé...
Reklama