Opozice v Horních Počernicích si stěžuje v otevřeném dopise

Otevřený dopis předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi (dále předsednictvu Pirátů, členům pražského vedení, primátorovi, zastupitelům hlavního města a na centrální e-mailovou adresu) zaslali zastupitelé městské části Praha 20 – Horní Počernice ze subjektu Šance pro Počernice. Stěžují si na tamní vládnoucí koalici. Starostka městské části Alena Štrobová dopis označuje za snůšku lží na hranici pomluvy.

V Praze 20 – Horních Počernicích v současné době působí koalice v čele s uskupením Hnutí občanů Počernic s podporou Pirátů, Společně pro Počernice a Ano 2011. Z původní čtyřkoalice odešlo volební uskupení Počernice JINAK. „Hlavním důvodem jejich odchodu bylo opakované porušování koaliční smlouvy ze strany současné koalice, netransparentnost a nedodržování dohodnutých pravidel. Vládnoucí koalice zůstala menšinová a nemá potřebnou podporu většiny,“ je uvedeno v dopise. Náš REGION o tom informoval zastupitel Petr Růžička.

Dolní Počernice chtějí zrekonstruovat statek z 18. století

„My, jako opoziční zastupitelé, jsme velmi znepokojení stylem vedení naší městské části. Komunikace nového vedení s opozicí je nulová. Informace, které dostáváme, jsou zmanipulované a prokazatelně nepravdivé. Probíhající výběrová řízení jsou často naprosto netransparentní: tiskové zpracování místního Zpravodaje proběhlo formou inominátní ústní smlouvy, která nebyla zveřejněna. Tato smlouva posléze pozbyla platnosti a další podrobnosti opět nejsou známé,“ uvádí mimo jiné opoziční zastupitelé.

Starostka dopis považuje za snůšku lží

Starostka Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic) pro Náš REGION uvedla, že dopis je „bohužel jednoznačnou snůškou lží na hranici pomluvy“. „Jedinou motivací pro jeho sepsání je, že autorem dopisu je uskupení Šance pro Počernice s lídrem Hanou Markulinec Moravcovou, která díky výsledku demokratických komunálních voleb v Horních Počernicích přišla o funkci starostky, a tím i o důvěru obyvatel této městské části a následkem toho i o moc všechno ovládat, o všem rozhodovat, vše řídit a využívat správu obce pro své soukromé účely,“ uvedla starostka.

Horní Počernice připravují stavbu tělocvičny za 40 milionů

„K žádnému porušení koaliční smlouvy rozhodně nedošlo. Pouze jsme v souladu se zákony a povinnostmi vedení obce konali tak, aby obec nepřišla o 30 milionů od investora, který už měl povolenou stavbu, a bylo nutné uzavřít Dodatek ke smlouvě o spolupráci. Informovali jsme občany o tom i ve zpravodaji, kde bylo i zveřejněno právní stanovisko k našemu postupu. To, že jsme postupovali v souladu s právem, potvrdil svým rozhodnutím i Magistrát hlavního města Prahy,“ dodala.

9.4.2021
Pokud má zaměstnanec jakékoliv pochybnosti o postupu zaměstnavatele, ať se jedná o pozastavení výroby nebo...
8.4.2021
Ve středu 7. dubna byla spuštěna sbírka trvanlivých potravin, drogerie a hygienických prostředků v Horních...
2.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Zdravotníci z Thomayerovy nemocnice děkují za obědy od počernických fotbalistů.
2.4.2021
Kopeme za zdravotníky a za Bobra – je přece chráněn. Pod tímto heslem pomáhají mladí...
V roce 1972 se trolejbusy loučily s Prahou, nyní se v modernější podobě pomalu vrací…
27.3.2021
Přípravu elektrifikace úseků páteřních příměstských autobusových linek z Prahy do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a...
26.3.2021
Méně cestování a více práce z domova. I to jsou změny, které sebou nese „doba...
22.3.2021
Osmašedesáté narozeniny oslavil v neděli 21. března zpěvák Dalibor Janda, trojnásobný zlatý slavík, který pochází...
Očkování seniorů v Klánovicích.
19.3.2021
Očkování přijelo za seniory z Klánovic. Vedení této městské části se totiž dohodlo s Fakultní...
11.3.2021
Radní Prahy schválili rozšíření přírodní památky Zámky. Toto území Kaňonu Vltavy u Sedlce, které je...
4.3.2021
Případ, kdy ani rozchod partnerů neřeší násilné chování jednoho z nich a domácí násilí pokračuje...
16.2.2021
Neratovické zastupitelstvo schválilo návrh usnesení, které vyzývá krajského radního pro mobilitu Petra Boreckého (STAN), aby...
Reklama