Opozice v Horních Počernicích si stěžuje v otevřeném dopise

Otevřený dopis předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi (dále předsednictvu Pirátů, členům pražského vedení, primátorovi, zastupitelům hlavního města a na centrální e-mailovou adresu) zaslali zastupitelé městské části Praha 20 – Horní Počernice ze subjektu Šance pro Počernice. Stěžují si na tamní vládnoucí koalici. Starostka městské části Alena Štrobová dopis označuje za snůšku lží na hranici pomluvy.

V Praze 20 – Horních Počernicích v současné době působí koalice v čele s uskupením Hnutí občanů Počernic s podporou Pirátů, Společně pro Počernice a Ano 2011. Z původní čtyřkoalice odešlo volební uskupení Počernice JINAK. „Hlavním důvodem jejich odchodu bylo opakované porušování koaliční smlouvy ze strany současné koalice, netransparentnost a nedodržování dohodnutých pravidel. Vládnoucí koalice zůstala menšinová a nemá potřebnou podporu většiny,“ je uvedeno v dopise. Náš REGION o tom informoval zastupitel Petr Růžička.

Dolní Počernice chtějí zrekonstruovat statek z 18. století

„My, jako opoziční zastupitelé, jsme velmi znepokojení stylem vedení naší městské části. Komunikace nového vedení s opozicí je nulová. Informace, které dostáváme, jsou zmanipulované a prokazatelně nepravdivé. Probíhající výběrová řízení jsou často naprosto netransparentní: tiskové zpracování místního Zpravodaje proběhlo formou inominátní ústní smlouvy, která nebyla zveřejněna. Tato smlouva posléze pozbyla platnosti a další podrobnosti opět nejsou známé,“ uvádí mimo jiné opoziční zastupitelé.

Starostka dopis považuje za snůšku lží

Starostka Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic) pro Náš REGION uvedla, že dopis je „bohužel jednoznačnou snůškou lží na hranici pomluvy“. „Jedinou motivací pro jeho sepsání je, že autorem dopisu je uskupení Šance pro Počernice s lídrem Hanou Markulinec Moravcovou, která díky výsledku demokratických komunálních voleb v Horních Počernicích přišla o funkci starostky, a tím i o důvěru obyvatel této městské části a následkem toho i o moc všechno ovládat, o všem rozhodovat, vše řídit a využívat správu obce pro své soukromé účely,“ uvedla starostka.

Horní Počernice připravují stavbu tělocvičny za 40 milionů

„K žádnému porušení koaliční smlouvy rozhodně nedošlo. Pouze jsme v souladu se zákony a povinnostmi vedení obce konali tak, aby obec nepřišla o 30 milionů od investora, který už měl povolenou stavbu, a bylo nutné uzavřít Dodatek ke smlouvě o spolupráci. Informovali jsme občany o tom i ve zpravodaji, kde bylo i zveřejněno právní stanovisko k našemu postupu. To, že jsme postupovali v souladu s právem, potvrdil svým rozhodnutím i Magistrát hlavního města Prahy,“ dodala.

Včera, 11:30
Česká republika má mnoho památek, z nichž některé jsou nádherně zrekonstruované, některým se snad již...
20.5.2020
Poté co narukoval do války, si rodina myslela, že zemřel. On však zůstal na druhé...
17.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
17.5.2020
Poštovních úřadů v Praze, které by sídlily sto padesát let na jedné adrese mnoho nenajdeme,...
14.5.2020
Film Obecná škola už patří k české klasice. Celý děj je popisem dětství jeho autora...
12.5.2020
Mezi Prahou a Mělníkem bude opět pravidelná osobní lodní doprava. Loni přibylo cestujících, kteří ji...
4.5.2020
Práce četníků a policistů byla dříve o mnoho náročnější než dnes. O služebních automobilech či...
11.4.2020
Brandýs nad Labem u Prahy již řadu let opravuje místní zámek. Letos rekonstruuje rytířský sál...
9.4.2020
Intervenční centrum pro oběti domácího násilí Respondeo, které funguje na Praze východ, například v Čelákovicích...
Farmářské trhy na pražské Kubáni
6.4.2020
Stále čteme, že místnosti, tedy i obchody, se mají hodně větrat. To by se na...
30.3.2020
Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč...
Reklama