Poradna v Čelákovicích poradila ženě, na kterou si manžel vzal půjčku

Poradna je otevřela každou první středu v měsíci od 13 do 17 hodin v budově Městského úřadu na náměstí 5. května.

Poradnu neziskové organizace Respondeo v Čelákovicích navštívila Věra s dotazem ohledně dluhové problematiky. Uvedla, že v květnu 2017 náhodně objevila na pracovním stole manžela smlouvu o půjčce od nebankovní společností uzavřenou v březnu 2016. Smlouva o půjčce byla psaná na její jméno, byla na ní uvedena její adresa, číslo občanského průkazu a její podpis.

„Při konzultaci uvedla, že se domnívala, že je manžel zřejmě delší dobu bez práce, ale vzhledem ke skutečnosti, že ji každý měsíc přispíval nějakou částkou na domácnost, tak tomu nevěnovala větší pozornost. Smlouva o půjčce byla uzavřena s nebankovní společností, výše půjčky činila 275 000 korun, splátky byly písemně domluvené na částku ve výši 6 970 korun po dobu 72 měsíců, při dodržení měsíčních splátek po dobu 72 měsíců by měla klientka zaplatit celkovou částku ve výši 501 840 korun,“ přiblížila pro Náš REGION sociální pracovnice a poradkyně Václava Zajíčková.

Matka ručí za bratrovu hypotéku, obrátila se žena na poradnu ve Staré Boleslavi

„Manžel naší klientce přiznal, že si skutečně vzal půjčku na její jméno a podpis zfalšoval. Půjčka byla uzavřena přes internet. Občanský průkaz oskenoval a poslal na uvedený kontakt nebankovní společnosti spolu s podepsanou smlouvou,“ uvedla. Věra se v poradně svěřila, že je z celé situace zoufalá, protože ještě splácejí hypotéku a manžel je skutečně bez práce. Půjčku si vzal právě z tohoto důvodu. Věra uvedla, že manželovi přestala zcela důvěřovat, jejich vztah je napjatý a že zatím se s manželem domluvili, že se budou snažit, aby jejich nezletilý syn v tuto dobu nepoznal, že rodina není zcela funkční.

Splácet, aby nepřišel exekutor

V poradně bylo Věře vysvětleno, že se může obrátit na Policii ČR a na manžela podat trestní oznámení. „Bylo jí vysvětleno, že je možné celou situaci vysvětlit příslušnému pracovníkovi nebankovní společnosti a požádat o snížení měsíčních splátek do doby, než si manžel najde nové zaměstnání. Vysvětleno jí též bylo, že je velmi dobré, aby s nebankovní společností komunikovala, snažila se půjčku splácet, aby nemusela řešit splátky s exekutorem. Dále to, že by bylo vhodné navštívit s manželem odbornou poradnu ohledně zlepšení vzájemných vztahů,“ uvedla Zajíčková.

Vleklé domácí násilí syna vůči rodičům ve středočeské vesničce

„Je důležité, aby se s manželem nedostali do platební neschopnosti, aby celá věc neskončila vymáháním pohledávky přes exekutora. Vzhledem k výši půjčky by mohly být ostatní náklady (například úroky z prodlení, smluvní pokuty, náklady nalézacího řízení, odměna advokáta, odměna exekutora a podobně) značně vysoké,“ řekla Zajíčková. Dodala, že Věra během konzultace několikrát poděkovala za psychickou podporu. „Uvedla, že se na policii s trestním oznámením na manžela zřejmě obracet nebude, protože půjčky stejně musí splácet sama. Řekla, že se určitě s manželem domluví ke společné návštěvě v manželské poradně,“ dodala.

Poradna Respondea, kde jsou služby poskytovány zdarma, je otevřena každou první středu v měsíci od 13 do 17 hodin v budově Městského úřadu na náměstí 5. května.

Včera, 17:51
Případ, kdy ani rozchod partnerů neřeší násilné chování jednoho z nich a domácí násilí pokračuje...
16.2.2021
Neratovické zastupitelstvo schválilo návrh usnesení, které vyzývá krajského radního pro mobilitu Petra Boreckého (STAN), aby...
4.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Capoeira
4.2.2021
Když Brazilec Anum před rokem přijel do středočeského města Odolena Voda, uviděl první sníh ve...
25.1.2021
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
19.1.2021
Organizátor pražské dopravy, společnost ROPID, podezřele zdržuje odpověď na dotaz, kolik korun ročně ušetřil změnou...
18.1.2021
V noci z 28. na 29. prosince 1941 odstartoval z Anglie bombardér, na jehož palubě...
11.1.2021
Od 4. ledna 2021 došlo ke změně na pražské autobusové lince 103. Trasa Ládví –...
Pejsek a kočička - Libor Petrů a Heidi Janků
4.1.2021
Nová Ves ve středních Čechách je relativně novým domovem herce Michala Gulyáše. Jeho ženě sice...
V Neratovicích bude kostel.
21.12.2020
Minulý režim záměrně založil město Neratovice bez kostela. Místní farníci a další lidé se rozhodli...
Centrum ekologické výchovy Farma Miškovice
3.12.2020
Osm let funguje farma v Miškovicích, která už pět let spadá pod Centrum ekologické výchovy....
Reklama