1℃
Dnes je 17. leden , svátek má Drahoslav

Pavel Buben zvítězil v Rozjezdech Středočeského kraje s mobilní aplikací Glucly pro monitoring cukrovky

Další fotky

Glucly je designově a uživatelsky přívětivá mobilní aplikace pro monitoring cukrovky, která po uvedení bude k dispozici pro iOS a Android. Za tento počin získal Pavel Buben první místo v regionálním kole soutěže Rozjezdy (T-Mobile) za Středočeský kraj. Díky tomuto výsledku postoupil do celostátního finále. Přeje si, aby jeho aplikaci používali jak dospělí lidé, tak malé děti.

Reklama

V soutěži Rozjezdy je aplikace představena takto: „Díky Glucly si bude moci uživatel snadno zaznamenávat hladinu cukru v krvi společně s dalšími informacemi ovlivňujícími jeho stav. Lékař díky Glucly bude mít k dispozici přehlednou statistiku, kterou je možné vyexportovat v PDF a odeslat na e-mail lékaře. V budoucnu Glucly obohatí aplikace pro lékaře, díky ní bude mít ošetřující lékař vždy přehled o pacientovi v reálném čase. Může tak reagovat včas a upravit léčbu, aby se pacient cítil lépe.“

FOTO: Aplikace cukrovka

Aplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje 2 – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje 3 – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje 4 – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje 5 – archiv Pavla Bubna
Další fotky
Aplikace cukrovka - Pavel Buben – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Pavel Buben zvítězil v Rozjezdech Středočeského kraje s mobilní aplikací Glucly pro monitoring cukrovkyAplikace cukrovka - Dashboard – Small – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - History – Small – archiv Pavla Bubna

Jednoduché pro každého

Pavel Buben pro Náš REGION uvedl, že potřeboval něco, prostřednictvím čeho by si mohl zaznamenávat hladinu cukru v krvi a další hodnoty. Je totiž cukrovkář a vhodnou aplikaci nenašel, odrazovala ho jejich složitost. „A tak jsem se do toho pustil, v současné době je aplikace ve vývoji, za několik týdnů by měla být ke stažení,“ řekl. Glucly je díky svému jednoduchému ovládání vhodná pro každého. Jelikož cukrovku mají jak děti, tak dospělí, uživatel může být v podstatě kdokoliv. Pro všechny by ale nová aplikace měla být snadno použitelná a měli by se do ní rádi vracet.

Nejdřív v češtině a v angličtině

Navrhnout mobilní aplikaci není podle Bubna jednoduché. „Nestačí mít pouze dobrý nápad. Je důležité mít vše dobře promyšlené. V mém případě bylo nejdůležitější nadesignovat zadávání naměřených hodnot tak jednoduše, aby to nezabralo mnoho času. Navíc aby uživatel neměl pocit, že je to něco, co ho obtěžuje, ale do aplikace se rád vracel a sledoval, jak se jeho stav zlepšuje,“ řekl.

Děti s cukrovkou mohou všechno. Přesto je jim leccos zbytečně upíráno. Proč?

Vývoj aplikace je hodně finančně náročný, a tak díky výhře v Rozjezdech na něj Buben získal další prostředky. „Ve chvíli, kdy aplikaci uvedeme do AppStore a Google play, však moje práce nekončí. Těším se na zpětnou vazbu od reálných uživatelů, na základě které budeme moci aplikaci zase o něco vylepšit,“ pokračoval.

Aplikace bude při uvedení v angličtině a v češtině, v průběhu vývoje ale budou přibývat další jazyky. „Chci, aby Glucly pomohlo při léčbě cukrovky desítkám tisíc lidí po celém světě,“ řekl. Podle statistik za rok 2017 má jen v České republice cukrovku něco okolo 860 tisíc lidí a dalších 300 tisíc o svých problémech ještě neví. S tím, že by aplikace měla takový úspěch, na začátku vůbec nepočítal. Dnes už svému projektu věří, a tak netrpělivě čeká na výsledky celostátního finále, které se koná 22. června.

15.1.2019
Policisté v pondělí pozdě večer zadrželi dva podezřelé z prosincové vraždy obsluhy benzinové stanice v...
8.1.2019
Základní škola na Komenského náměstí v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku bude mít novou kuchyni...
8.1.2019
Neratovice plánují úpravy návsi v části Lobkovice v historickém duchu. Jde o jednu z nejvýznamnějších...
3.1.2019
Záchranáři ve Středočeském kraji museli o Silvestra, při novoročních oslavách, ošetřit čtrnáct lidí s poraněním...
2.1.2019
Když člověk zavítá do Máslovic, kam jede mimo jiné autobus z pražských Kobylis, čekají na...
21.12.2018
Petici "proti parkovišti na místo lesa v Praze-Klánovicích" projednalo pražské zastupitelstvo. Bude se jí zabývat...
20.12.2018
V roce 2017 bylo z iniciativy Středočeského kraje, reprezentovaného Krajskou správou a údržbou silnic (KSÚS),...
17.12.2018
Nejsilnější náborové plány pro první čtvrtletí roku 2019 hlásí Praha s čistým indexem trhu práce...
14.12.2018
Středočeský kraj chce postavit další dva nové úseky Labské cyklostezky. První úsek spojí obec Kly...
13.12.2018
V Řeži u Prahy funguje první "vodíková" dobíječka pro elektromobily v České republice. Využívá energii...
Reklama