29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Středočeský železniční den v Kralupech, jízdy historickými vlaky i autobusy

Středočeský železniční den se nedávno uskutečnil na nádraží v Kralupech nad Vltavou. Uspořádaly ho České dráhy ve spolupráci s ROPID, Integrovanou dopravou Středočeského kraje, městem Kralupy nad Vltavou či zámkem Nelahozeves. Nachystán byl bohatý doprovodný program nejen na nádraží. Akce byla součástí systému Pražské integrované dopravy.

Reklama

„Líbila se mi jak jízda historickými vlaky z Prahy a do Prahy, tak projížďka starým ikarusem do zámku Nelahozeves, který jsem také navštívil,“ uvedl pro Náš REGION Nikola Čuřík, který je fandou starých vlaků i autobusů. Dodal, že jelikož byl z důvodu sucha ve Středočeském kraji vydán zákaz jízd parních lokomotiv, byly místo nich nasazeny lokomotivy motorové. Lidé se moderními vlakovými jednotkami, historickými vlaky či autobusy mohli projet v širokém okolí Kralup nad Vltavou.

FOTO: Železniční den v Kralupech

Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola ČuříkŽelezniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 2Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 3Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 4Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 5

Jednalo se o tyto vlaky: historický vlak Sv. Jiří z Prahy přes Kralupy nad Vltavou na Řipskou pouť, historický vlak v okolí Kralup nad Vltavou, historický motoráček Hurvínek do Nelahozevsi, moderní jednotka InterPanter a vlak vedený historickou lokomotivou Bobina na vybraných pravidelných spojích mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou, historický motorák Kredenc na pravidelných spojích do Velvar, motorová jednotka RegioShark z Kralup nad Vltavou na Řipskou pouť, motorový vůz řady 810 do hasičské stanice Správy železniční dopravní cesty v Kralupech nad Vltavou.

Nechyběl ani dětský Vláček Hráček

Historické autobusy jezdily na těchto speciálních linkách PID1 – Karosa ŠD 11: okružní linka po Kralupech nad Vltavou, PID2 – Ikarus 280.10 modrý příměstský: okružní linka v trase Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou, PID3 – Škoda 706 RTO linkový: trasa Kralupy nad Vltavou – Tursko – Holubice – Svrkyně – Velké Přílepy – Noutonice (přestup na Cyklohráček) a zpět.

Elegance historických vozidel. Veteráni obsadili Roztoky

Nechyběly komentované prohlídky knihovny a archivu Českých drah, prohlídky stanice Hasičského záchranného sboru Správy železniční dopravní cesty, vystoupení žáků Základní umělecké školy z Kralup nad Vltavou, výstava kolejových vozidel, dětský speciální vůz Vláček Hráček, který byl plný hraček a další zábavy. Zájemci se mohli za zvýhodněné vstupné zúčastnit prohlídek na zámku Nelahozeves a v muzeu technických hraček ve Velvarech nebo si prohlédnout tradiční informační stánky Pražské integrované dopravy a Český drah. Nechyběly stánky s občerstvením a různé atrakce pro děti.

Nádraží Čelákovice
17.6.2019
V Čelákovicích u Prahy skončila po více než dvou letech rekonstrukce železničního nádraží. Náklady dosáhly...
12.6.2019
Nejen v parných dnech ocení cestující v pražských autobusech klimatizace. Těmi jsou vybaveny nejnověji dodávané...
6.6.2019
Zpoždění, stres a chaos zažili cestující na lince z Chomutova a Loun do Prahy. Celní...
30.5.2019
Pražští zastupitelé schválili poskytnutí dotace městské části Čakovice ve výši 6,48 milionu korun za účelem...
30.5.2019
V rámci tradiční vojensko-historické akce zavzpomínali v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi 30. výročí...
30.5.2019
Na Náš REGION se obrátila čtenářka Petra Klusová kvůli tomu, že v listopadu 2019 byl...
25.5.2019
Cestujícím mezi Prahou a Neratovicemi na Mělnicku budou sloužit nové kloubové autobusy, nahradí původní krátké....
20.5.2019
V Brandýse nad Labem u Prahy se slavnostně otevřela nově zrekonstruovaná loděnice Klubu veslování Kondor....
13.5.2019
Dolní zámek v Panenských Břežanech u Prahy, který za druhé světové války obýval zastupující říšský...
12.5.2019
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku začnou tento týden práce na další etapě obnovy centra....
Reklama