30℃
Dnes je 25. srpen , svátek má Radim

Středočeský železniční den v Kralupech, jízdy historickými vlaky i autobusy

Středočeský železniční den se nedávno uskutečnil na nádraží v Kralupech nad Vltavou. Uspořádaly ho České dráhy ve spolupráci s ROPID, Integrovanou dopravou Středočeského kraje, městem Kralupy nad Vltavou či zámkem Nelahozeves. Nachystán byl bohatý doprovodný program nejen na nádraží. Akce byla součástí systému Pražské integrované dopravy.

Reklama

„Líbila se mi jak jízda historickými vlaky z Prahy a do Prahy, tak projížďka starým ikarusem do zámku Nelahozeves, který jsem také navštívil,“ uvedl pro Náš REGION Nikola Čuřík, který je fandou starých vlaků i autobusů. Dodal, že jelikož byl z důvodu sucha ve Středočeském kraji vydán zákaz jízd parních lokomotiv, byly místo nich nasazeny lokomotivy motorové. Lidé se moderními vlakovými jednotkami, historickými vlaky či autobusy mohli projet v širokém okolí Kralup nad Vltavou.

FOTO: Železniční den v Kralupech

Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola ČuříkŽelezniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 2Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 3Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 4Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 5

Jednalo se o tyto vlaky: historický vlak Sv. Jiří z Prahy přes Kralupy nad Vltavou na Řipskou pouť, historický vlak v okolí Kralup nad Vltavou, historický motoráček Hurvínek do Nelahozevsi, moderní jednotka InterPanter a vlak vedený historickou lokomotivou Bobina na vybraných pravidelných spojích mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou, historický motorák Kredenc na pravidelných spojích do Velvar, motorová jednotka RegioShark z Kralup nad Vltavou na Řipskou pouť, motorový vůz řady 810 do hasičské stanice Správy železniční dopravní cesty v Kralupech nad Vltavou.

Nechyběl ani dětský Vláček Hráček

Historické autobusy jezdily na těchto speciálních linkách PID1 – Karosa ŠD 11: okružní linka po Kralupech nad Vltavou, PID2 – Ikarus 280.10 modrý příměstský: okružní linka v trase Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou, PID3 – Škoda 706 RTO linkový: trasa Kralupy nad Vltavou – Tursko – Holubice – Svrkyně – Velké Přílepy – Noutonice (přestup na Cyklohráček) a zpět.

Elegance historických vozidel. Veteráni obsadili Roztoky

Nechyběly komentované prohlídky knihovny a archivu Českých drah, prohlídky stanice Hasičského záchranného sboru Správy železniční dopravní cesty, vystoupení žáků Základní umělecké školy z Kralup nad Vltavou, výstava kolejových vozidel, dětský speciální vůz Vláček Hráček, který byl plný hraček a další zábavy. Zájemci se mohli za zvýhodněné vstupné zúčastnit prohlídek na zámku Nelahozeves a v muzeu technických hraček ve Velvarech nebo si prohlédnout tradiční informační stánky Pražské integrované dopravy a Český drah. Nechyběly stánky s občerstvením a různé atrakce pro děti.

23.8.2019
V Praze chodí do divadel ze 74 procent ženy, což je podobně jako ve čtyřech...
23.8.2019
Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit...
22.8.2019
Pražané za prvních sedm měsíců tohoto roku vytřídili asi 236,6 tuny kovových obalů, loni to...
19.8.2019
Krajští hygienici nezaznamenali žádný nový případ onemocnění spalničkami. Od začátku roku 2019 do 33. kalendářního...
18.8.2019
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic opět klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
17.8.2019
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
Reklama