Středočeský železniční den v Kralupech, jízdy historickými vlaky i autobusy

Středočeský železniční den se nedávno uskutečnil na nádraží v Kralupech nad Vltavou. Uspořádaly ho České dráhy ve spolupráci s ROPID, Integrovanou dopravou Středočeského kraje, městem Kralupy nad Vltavou či zámkem Nelahozeves. Nachystán byl bohatý doprovodný program nejen na nádraží. Akce byla součástí systému Pražské integrované dopravy.

„Líbila se mi jak jízda historickými vlaky z Prahy a do Prahy, tak projížďka starým ikarusem do zámku Nelahozeves, který jsem také navštívil,“ uvedl pro Náš REGION Nikola Čuřík, který je fandou starých vlaků i autobusů. Dodal, že jelikož byl z důvodu sucha ve Středočeském kraji vydán zákaz jízd parních lokomotiv, byly místo nich nasazeny lokomotivy motorové. Lidé se moderními vlakovými jednotkami, historickými vlaky či autobusy mohli projet v širokém okolí Kralup nad Vltavou.

FOTO: Železniční den v Kralupech

Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola ČuříkŽelezniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 2Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 3Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 4Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 5

Jednalo se o tyto vlaky: historický vlak Sv. Jiří z Prahy přes Kralupy nad Vltavou na Řipskou pouť, historický vlak v okolí Kralup nad Vltavou, historický motoráček Hurvínek do Nelahozevsi, moderní jednotka InterPanter a vlak vedený historickou lokomotivou Bobina na vybraných pravidelných spojích mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou, historický motorák Kredenc na pravidelných spojích do Velvar, motorová jednotka RegioShark z Kralup nad Vltavou na Řipskou pouť, motorový vůz řady 810 do hasičské stanice Správy železniční dopravní cesty v Kralupech nad Vltavou.

Nechyběl ani dětský Vláček Hráček

Historické autobusy jezdily na těchto speciálních linkách PID1 – Karosa ŠD 11: okružní linka po Kralupech nad Vltavou, PID2 – Ikarus 280.10 modrý příměstský: okružní linka v trase Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou, PID3 – Škoda 706 RTO linkový: trasa Kralupy nad Vltavou – Tursko – Holubice – Svrkyně – Velké Přílepy – Noutonice (přestup na Cyklohráček) a zpět.

Elegance historických vozidel. Veteráni obsadili Roztoky

Nechyběly komentované prohlídky knihovny a archivu Českých drah, prohlídky stanice Hasičského záchranného sboru Správy železniční dopravní cesty, vystoupení žáků Základní umělecké školy z Kralup nad Vltavou, výstava kolejových vozidel, dětský speciální vůz Vláček Hráček, který byl plný hraček a další zábavy. Zájemci se mohli za zvýhodněné vstupné zúčastnit prohlídek na zámku Nelahozeves a v muzeu technických hraček ve Velvarech nebo si prohlédnout tradiční informační stánky Pražské integrované dopravy a Český drah. Nechyběly stánky s občerstvením a různé atrakce pro děti.

Ze křtu klipu Na Vivaldiho!
20.7.2021
Ve skanzenu v Přerově nad Labem a v kapli i zámku ve Smiřicích byl natáčen...
10.7.2021
Člověk, který dosáhl důchodového věku a hodlá si v nejbližší době o starobní důchod zažádat,...
25.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
25.6.2021
V úterý 22. června byla pokřtěna další publikace s regionální tématikou a se zaměřením na...
24.5.2021
Městský soud v Praze podpořil město Kralupy nad Vltavou ve sporu o změnu znění platného...
20.5.2021
Mnohokrát se stalo, že moderní výstavba "zničila" genia loci určitého místa. Bezesporu se to stávalo...
8.5.2021
V současné době už lze psychologické poradenství a diagnostiku – při dodržení hygienických a dalších...
9.4.2021
Pokud má zaměstnanec jakékoliv pochybnosti o postupu zaměstnavatele, ať se jedná o pozastavení výroby nebo...
8.4.2021
Ve středu 7. dubna byla spuštěna sbírka trvanlivých potravin, drogerie a hygienických prostředků v Horních...
Zdravotníci z Thomayerovy nemocnice děkují za obědy od počernických fotbalistů.
2.4.2021
Kopeme za zdravotníky a za Bobra – je přece chráněn. Pod tímto heslem pomáhají mladí...
V roce 1972 se trolejbusy loučily s Prahou, nyní se v modernější podobě pomalu vrací…
27.3.2021
Přípravu elektrifikace úseků páteřních příměstských autobusových linek z Prahy do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a...
Reklama