Středočeský železniční den v Kralupech, jízdy historickými vlaky i autobusy

Středočeský železniční den se nedávno uskutečnil na nádraží v Kralupech nad Vltavou. Uspořádaly ho České dráhy ve spolupráci s ROPID, Integrovanou dopravou Středočeského kraje, městem Kralupy nad Vltavou či zámkem Nelahozeves. Nachystán byl bohatý doprovodný program nejen na nádraží. Akce byla součástí systému Pražské integrované dopravy.

„Líbila se mi jak jízda historickými vlaky z Prahy a do Prahy, tak projížďka starým ikarusem do zámku Nelahozeves, který jsem také navštívil,“ uvedl pro Náš REGION Nikola Čuřík, který je fandou starých vlaků i autobusů. Dodal, že jelikož byl z důvodu sucha ve Středočeském kraji vydán zákaz jízd parních lokomotiv, byly místo nich nasazeny lokomotivy motorové. Lidé se moderními vlakovými jednotkami, historickými vlaky či autobusy mohli projet v širokém okolí Kralup nad Vltavou.

FOTO: Železniční den v Kralupech

Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola ČuříkŽelezniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 2Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 3Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 4Železniční den v Kralupech - Vlaky a busy Kralupy – foto Nikola Čuřík 5

Jednalo se o tyto vlaky: historický vlak Sv. Jiří z Prahy přes Kralupy nad Vltavou na Řipskou pouť, historický vlak v okolí Kralup nad Vltavou, historický motoráček Hurvínek do Nelahozevsi, moderní jednotka InterPanter a vlak vedený historickou lokomotivou Bobina na vybraných pravidelných spojích mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou, historický motorák Kredenc na pravidelných spojích do Velvar, motorová jednotka RegioShark z Kralup nad Vltavou na Řipskou pouť, motorový vůz řady 810 do hasičské stanice Správy železniční dopravní cesty v Kralupech nad Vltavou.

Nechyběl ani dětský Vláček Hráček

Historické autobusy jezdily na těchto speciálních linkách PID1 – Karosa ŠD 11: okružní linka po Kralupech nad Vltavou, PID2 – Ikarus 280.10 modrý příměstský: okružní linka v trase Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou, PID3 – Škoda 706 RTO linkový: trasa Kralupy nad Vltavou – Tursko – Holubice – Svrkyně – Velké Přílepy – Noutonice (přestup na Cyklohráček) a zpět.

Elegance historických vozidel. Veteráni obsadili Roztoky

Nechyběly komentované prohlídky knihovny a archivu Českých drah, prohlídky stanice Hasičského záchranného sboru Správy železniční dopravní cesty, vystoupení žáků Základní umělecké školy z Kralup nad Vltavou, výstava kolejových vozidel, dětský speciální vůz Vláček Hráček, který byl plný hraček a další zábavy. Zájemci se mohli za zvýhodněné vstupné zúčastnit prohlídek na zámku Nelahozeves a v muzeu technických hraček ve Velvarech nebo si prohlédnout tradiční informační stánky Pražské integrované dopravy a Český drah. Nechyběly stánky s občerstvením a různé atrakce pro děti.

2.7.2020
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
1.7.2020
Tramvajovou trať z Kobylis do Zdib připravuje společně Středočeský kraj reprezentovaný Krajskou správou a údržbou...
25.6.2020
Trať povede ze stanice Praha Vysočany do Lovosic, kde se potká s nynějším koridorem, který...
25.6.2020
Zvon kostela sv. Martina v Líbeznicích, jedinečná památka z roku 1663, se po náročné opravě...
25.6.2020
Lípa roste již více než 100 let v samotném centru obce, přímo před gotickým kostelem...
24.6.2020
Manželé Nováčkovi koupili v roce 2014 unikátní soubor historických budov v Bořanovicích - Pakoměřicích, kostel,...
24.6.2020
Žáci některých středočeských škol dostanou vysvědčení už v pátek, například v Líbeznicích u Prahy nebo...
20.6.2020
Základní škola v pražské Vinoři ve čtvrtek obnovila výuku pro žáky prvních až třetích tříd....
19.6.2020
Na území pražských Miškovic tomu již dnes nic nenasvědčuje, ale ještě před pár lety zde...
18.6.2020
Lysá nad Labem na Nymbursku dnes slavnostně otevřela parkoviště P+R (Park and Ride - Zaparkuj...
Reklama