V Čelákovicích u Prahy začala stavba parkovací věže pro kola

Jde v pořadí již o třináctou cyklověž v České republice. Stavbu většinou financují obce, kterým často pomáhá dotace, čelákovickou věž ale platí přímo SŽDC. Podle starosty města Josefa Pátka (ODS) je za tím dobrá spolupráce mezi městem a SŽDC. „Podařilo s prosadit, že Čelákovice budou pilotním projektem, kde vlastně jak České dráhy, tak SŽDC udělají kompletně všechno, to znamená peronizaci, železniční svršek, nové troleje, zrekonstruují nádražní budovu a zároveň se vyřeší přednádražní prostor. My budeme první město v České republice, kde se bude dělat takto všechno kompletně,“ řekl Pátek.

Nová cyklověž bude podle něj technologicky stejná jako ostatní věže v republice, dostane ale nový, modernější vzhled, bude například obložená dřevem. „Je to stavba nové generace, nebude to vyloženě ta železná skříň, ale bude to vypadat tak pěkně lidsky,“ řekl Pátek.

V Čelákovicích se v současnosti dokončuje kompletní rekonstrukce nádraží, práce mají trvat až do jara. Během rekonstrukce by město chtělo také postavit parkovací dům pro auta, na projekt zkusí získat dotaci.

Cyklověž nyní vzniká také v Kolíně. Původně se mělo začít stavět v září, hotovo mělo být do konce roku. Kvůli problémům s vybranou firmou ale začala stavba až na přelomu října a listopadu a hotovo má být do konce února. Kolínu pomůže s financováním cyklověže dotace, celkové náklady se pohybují kolem 12 milionů korun. Kromě dotace z EU přispěje Středočeský kraj, město tak ze svého rozpočtu zaplatí jen asi milion korun.

Zdroj: čtk

Vedení Prahy 10 bude pokračovat v přípravě rekonstrukce radnice

18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
12.1.2020
Nemocnice v Brandýse nad Labem u Prahy přestala podle záchranné služby od 1. ledna přijímat...
11.1.2020
Neratovice letos chystají přístavbu 2. ZŠ, vzniknou nové specializované učebny například pro výuku přírodovědných předmětů...
10.1.2020
„Podle studie, kterou jsme si nechali vypracovat Českou parkovací asociací, jsme zjistili, že nám chybí...
8.1.2020
Rychlík dnes ráno na železničním přejezdu v Neratovicích na Mělnicku srazil muže. Do nemocnice muže...
7.1.2020
V Čelákovicích u Prahy srazilo dnes ráno osobní auto chodce, který šel po přechodu. Chodec...
3.1.2020
Plánované úseky Pražského okruhu mezi Suchdolem a Březiněvsí a mezi Suchdolem a Ruzyní budou mít...
Reklama