24℃
Dnes je 16. červen , svátek má Zbyněk

V Neratovicích se uskutečnila kočárková jízda za spravedlivý rodičák

Happening v podobě kočárkové jízdy, která měla upozornit na to, že vláda zatím nesplnila svůj loňský slib zvýšit o 80 tisíc korun rodičovský příspěvek všem rodinám s dětmi do čtyř let, se v neděli 8. dubna uskutečnil v Neratovicích. Akce se konala pod heslem: „Za spravedlivější rodičák.“

Reklama

Rodiče a děti z města a okolí se odpoledne sešli na neratovickém náměstí Republiky, kde happeningovou formou vyjádřili nesouhlas s tím, že vláda od původního záměru nedávno ustoupila a chtěla navýšení rodičovského příspěvku z 220 na 330 tisíc korun od 1. ledna příštího roku jen pro nově narozené děti. Náš REGION o tom informoval zastupitel Pavel Šanda.

Pamatujete na dětské kočárky z 80. let? Některé ženy na ně nedají dopustit dodnes

Symbolické kočárkové jízdy se zúčastnili rodiče s dvacítkou kočárků. Matky na rodičovské promluvily v rámci štafetového projevu. Proti změně postoje se ozvali i další rodiče, někteří z nich nedávno demonstrovali před Úřadem vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) poté uvedl, že příspěvek bude navýšen všem rodinám s dětmi do čtyř let. To od počátku prosazuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), naopak návrh jen pro rodiny s nově narozenými dětmi prosazovala strážkyně státní pokladny ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Nejsem dítě druhé kategorie!

Šanda pro Náš REGION uvedl, že přítomní rodiče si od akce slibují, že nějakou formu protestů uspořádají i rodiče v jiných městech po republice. Také věří, že politici dodrží to, že příspěvek bude navýšen nejen rodinám nově narozených dětí. V rámci akce se rodiče také vyfotografovali se vzkazy vládě, které se následně objevily na sociálních sítích s hashtagem #KočárkováJízda. Stálo na nich například: „Nejsem dítě druhé kategorie!“, „Jsem vaše budoucnost!“, „Musím mít bohaté rodiče, abych žil?“ nebo „Nechci, aby mé dítě bylo ošizeno!“.

FOTO: Kočárková jízda v Neratovicích

Kočárková jízda v Neratovicích - Kočárková jízda 3 – foto Michaela HložkováKočárková jízda v Neratovicích - Kočárková jízda 1 – foto Michaela HložkováKočárková jízda v Neratovicích - Kočárková jízda 2 – foto Michaela HložkováKočárková jízda v Neratovicích - Kočárková jízda 4 – foto Michaela HložkováKočárková jízda v Neratovicích - Kočárková jizda 5 – foto Michaela Hložková
Další fotky
Kočárková jízda v Neratovicích - Pavel Sanda si dítětem – foto Michaela Hložková

Neratovičtí rodiče se také chtějí sejít s poslanci zvolenými za Středočeský kraj, zatím jim schůzku přislíbili Kateřina Valachová (ČSSD) nebo František Kopřiva (Piráti). Akci si užily i větší děti, které si hrály s hračkami nebo na dekách. Ty malé se usmívaly nebo pospávaly v kočárcích. Na sociálních sítích si rodiče následně happening chválili.

12.6.2019
Nejen v parných dnech ocení cestující v pražských autobusech klimatizace. Těmi jsou vybaveny nejnověji dodávané...
6.6.2019
Zpoždění, stres a chaos zažili cestující na lince z Chomutova a Loun do Prahy. Celní...
31.5.2019
Středočeský železniční den se nedávno uskutečnil na nádraží v Kralupech nad Vltavou. Uspořádaly ho České...
30.5.2019
Pražští zastupitelé schválili poskytnutí dotace městské části Čakovice ve výši 6,48 milionu korun za účelem...
30.5.2019
V rámci tradiční vojensko-historické akce zavzpomínali v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi 30. výročí...
30.5.2019
Na Náš REGION se obrátila čtenářka Petra Klusová kvůli tomu, že v listopadu 2019 byl...
25.5.2019
Cestujícím mezi Prahou a Neratovicemi na Mělnicku budou sloužit nové kloubové autobusy, nahradí původní krátké....
20.5.2019
V Brandýse nad Labem u Prahy se slavnostně otevřela nově zrekonstruovaná loděnice Klubu veslování Kondor....
13.5.2019
Dolní zámek v Panenských Břežanech u Prahy, který za druhé světové války obýval zastupující říšský...
12.5.2019
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku začnou tento týden práce na další etapě obnovy centra....
Reklama