19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

V Nymburku chystá rodinný den organizace bezplatně pomáhající i v Praze-východ

Nezisková organizace Respondeo, která působí mimo jiné i v Praze-východ a pomáhá lidem v těžkých životních situacích, připravila pro rodiny s dětmi venkovní akci. Uskuteční se v neděli 19. května od 14 hodin v parku Pod Hradbami (na Špičce). Bude to První Respondeácký Open Plácek.

Reklama

„Vyzkoušet si budete moct například parkour či střelbu z obřího praku, pro tvořivce jsou přichystány originální dílničky – bude se malovat na keramiku, budete si moct vytvořit obrázek z písku či vlastní přání s dárečkem. Chybět nebude skákací hrad, akrobatické i taneční vystoupení a nakonec to roztočíme s kapelou Kašpárek v rohlíku. Žízeň zaženete například výborným Polabským moštem, hlad zase třeba ve stánku s vybranými pochoutkami. Akce se pořádá za podpory města Nymburk,“ láká organizace. Dospělý zaplatí vstupné 200 korun, dítě měřící do 100 centimetrů bude mít vstup zdarma, větší dítě za 100 korun, rodinná vstupenka (2+) vyjde na 350 korun. Výtěžek půjde na činnost organizace, která například provozuje bezplatné poradny pro lidi v nouzi.

V Brandýse i Čelákovicích působí bezplatná poradna po lidi v tísni

Bezplatná a diskrétní podpora

Respondeo, jak již Náš REGION v minulosti informoval, nabízí bezplatnou a diskrétní podporu, informace, rady a praktickou pomoc. Organizace poskytuje služby lidem a rodinám, kteří se ocitli v těžké životní situaci a sami si nevědí rady, jak se z ní dostat zpátky do plnohodnotného života. Respondeo si zakládá na těchto principech: bezplatné služby pro klienty, nestrannost, nezávislost, důvěrnost, individuální přístup a respekt. Organizace provozuje Občanskou poradnu Respondeo, dále Intervenční centrum Respondeo pro oběti domácího násilí a program Pomoc rodinám s dětmi pro ohrožené rodiny s dětmi. Bezplatná poradna má pobočky v Brandýse nad Labem (Na Dolíku 51), v Čelákovicích (náměstí 5. května 1/11), v Nymburku, v Poděbradech, v Pečkách a v Městci Králové.

Celkově Respondeo působí ve východní a severovýchodní části Středočeského kraje, na území šesti okresů – Mělník, Mladá Boleslav, Praha-východ, Nymburk, Kolín a Kutná Hora. Každý rok pomůže asi 1500 lidem v tíživé životní situaci.

Holešovické Výstaviště čekají investice. Mají přilákat návštěvníky

20.9.2019
V sobotu 21. září 2019 si příznivci městské hromadné dopravy i všichni, kteří se chtějí...
19.9.2019
Klub středočeských zastupitelů za ANO žádá prošetření možného střetu zájmů zastupitelů za STAN Věslava Michalika...
18.9.2019
Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), že Praha kvůli plánované úřednické...
17.9.2019
Nové obecní zastupitele si v sobotu zvolili obyvatelé Křivoklátu na Rakovnicku, Kněžiček na Nymbursku, Zlaté...
16.9.2019
V Česku dnes začíná druhý ročník kampaně Pěšky do školy. Jejím prostřednictvím chtějí pořadatelé, organizace...
15.9.2019
Hasiči na pražských sídlištích se kvůli špatně zaparkovaným autům někdy těžko dostávají k domům. I...
14.9.2019
Zoo v Praze-Troji by měla mít v budoucnu dva hlavní vchody. Nový vstup by mohl...
14.9.2019
Pražský magistrát nechal přepracovat projekt části Městského okruhu zvaného Vlasta navazujícího na Pelc-Tyrolce na tunel...
13.9.2019
Ve Středočeském kraji v letošním prvním pololetí přibylo 7847 lidí, což představuje největší nárůst v...
13.9.2019
Počet obyvatel Prahy se v prvním pololetí zvýšil o 6444 na 1,315.076 lidí. Většina se...
Reklama