V Nymburku chystá rodinný den organizace bezplatně pomáhající i v Praze-východ

Nezisková organizace Respondeo, která působí mimo jiné i v Praze-východ a pomáhá lidem v těžkých životních situacích, připravila pro rodiny s dětmi venkovní akci. Uskuteční se v neděli 19. května od 14 hodin v parku Pod Hradbami (na Špičce). Bude to První Respondeácký Open Plácek.

„Vyzkoušet si budete moct například parkour či střelbu z obřího praku, pro tvořivce jsou přichystány originální dílničky – bude se malovat na keramiku, budete si moct vytvořit obrázek z písku či vlastní přání s dárečkem. Chybět nebude skákací hrad, akrobatické i taneční vystoupení a nakonec to roztočíme s kapelou Kašpárek v rohlíku. Žízeň zaženete například výborným Polabským moštem, hlad zase třeba ve stánku s vybranými pochoutkami. Akce se pořádá za podpory města Nymburk,“ láká organizace. Dospělý zaplatí vstupné 200 korun, dítě měřící do 100 centimetrů bude mít vstup zdarma, větší dítě za 100 korun, rodinná vstupenka (2+) vyjde na 350 korun. Výtěžek půjde na činnost organizace, která například provozuje bezplatné poradny pro lidi v nouzi.

V Brandýse i Čelákovicích působí bezplatná poradna po lidi v tísni

Bezplatná a diskrétní podpora

Respondeo, jak již Náš REGION v minulosti informoval, nabízí bezplatnou a diskrétní podporu, informace, rady a praktickou pomoc. Organizace poskytuje služby lidem a rodinám, kteří se ocitli v těžké životní situaci a sami si nevědí rady, jak se z ní dostat zpátky do plnohodnotného života. Respondeo si zakládá na těchto principech: bezplatné služby pro klienty, nestrannost, nezávislost, důvěrnost, individuální přístup a respekt. Organizace provozuje Občanskou poradnu Respondeo, dále Intervenční centrum Respondeo pro oběti domácího násilí a program Pomoc rodinám s dětmi pro ohrožené rodiny s dětmi. Bezplatná poradna má pobočky v Brandýse nad Labem (Na Dolíku 51), v Čelákovicích (náměstí 5. května 1/11), v Nymburku, v Poděbradech, v Pečkách a v Městci Králové.

Celkově Respondeo působí ve východní a severovýchodní části Středočeského kraje, na území šesti okresů – Mělník, Mladá Boleslav, Praha-východ, Nymburk, Kolín a Kutná Hora. Každý rok pomůže asi 1500 lidem v tíživé životní situaci.

Holešovické Výstaviště čekají investice. Mají přilákat návštěvníky

22.2.2020
Výzkumníci z Technoparku Kralupy nad Vltatovou, který je součástí Vysoké školy chemicko-technochnologické v Praze, ve spolupráci...
21.2.2020
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
15.2.2020
Železnici v hlavním městě loni využilo 161.495 cestujících za jeden pracovní den. Předloni to bylo...
14.2.2020
Myslivec objevil v honitbě v Radonicích u Prahy uhynulého srnce, kterého možná zabil vlk. Odebrané...
14.2.2020
Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady...
13.2.2020
Ve středních Čechách se sčítají škody. Silný nárazový vítr především lámal stromy. Nápory větrné bouře...
11.2.2020
Hlavní město samo pořídí asi 930 přístřešků pro zastávky MHD. V současnosti mobiliář vlastní a...
10.2.2020
Hasiči ve Středočeském kraji vyjížděli od nedělních 22:00 do dnešních 8:00 zhruba ke 350 událostem...
10.2.2020
Občas se stává, že se někteří lidé vytahují tím, že jsou Češi, nepatřičným způsobem -...
Reklama