Sex na prvním rande může skončit svatbou. Kdy je na něj správný čas?

Ilustrační foto.

Názory na to, kdy je ideální se s novou známostí pomilovat a pustit se do intimností, je hodně. Jedna strana říká celkem logicky, že je vhodnější se napřed poznat. Druhá strana namítá, že sex je skvělou základnou pro případné poznávání.

Užít si s někým skvělou schůzku, na které si ihned padnete do oka. Rozumíte si, dobře si popovídáte. Zjistíte, že máte společné zájmy. Padne společná večeře, možná kino, potom čaj u něj doma. Víte, že byste tam chodit neměla. Ale přitažlivost a jiskření mezi vámi je silné. S nikým jste si tak dlouho nerozuměla. Navíc si třeba říkáte, že už na takové úlety nemáte věk.

10 překvapivých faktů o sexu. Tlumí bolest a udělá z vás chytřejšího člověka

Ale pak jako by proběhl střih. A najednou sedíte u něj doma na gauči. Díváte se do jeho očí a pozorujete sama sebe, jak mu vjíždíte prsty do vlasů, jak hypnotizujete jeho oči a nemůžete se odtrhnout. Dál už to možná znáte. Následující den pak ale nevíte, co si máte myslet. Je už pozdě. Máte za sebou sex na první schůzce.

Může to skončit svatbou

I když se považuje milování na prvním rande za nevýhodné – z důvodu, že druhého člověka pořádně ještě neznáte –, existují páry, kterým to vyšlo. A není jich málo. Na desítkách českých diskusních fór se ženy přiznávají k tomu, že k sexu došlo hned na první schůzce, přesto už jsou s mužem mnoho let a mají dokonce dítě. Některým to vyšlo možná proto, že jiskření mezi dvojicí bylo tak silné, a evidentně vydrželo roky.

Cítíte erotickou rozkoš při hlazení, objímání a líbání stromů nebo hlíny? Vítejte mezi ekosexuály

Hezké, říkáte si. Jenže jak budete vypadat před vaším novým objevem, chlapem svých snů, když se ukážete jako hned dostupný cíl? A co pak s těmi pochybnostmi, kdy POTÉ nevolá, nepíše. A vy se nervujete, jestli se ještě po téhle zkušenosti ozve? Spousta mužů se pak nechá slyšet, že když mu „ženská na prvním rande dá“, proč by měl mít zájem o pokračování? Legendární je i hláška z filmu Nepolíbená: „Nikdo ti nedá mrazící vůz, když rozdáváš nanuky zadarmo!“

Co když to bude jenom jednorázovka?

Otázkou je však spíše to, o co mu jde. Jestli jenom o to jedno, potom je možná lepší, když už se neozve, co myslíte? Pokud mu jde o víc, je pravda, že by na sex spěchat neměl. Ve skutečnosti je tahle otázka ale mnohem hlubší. A sahá až k ženskému sebevědomí. Dopustit totiž, aby už na první schůzce došlo k intimnostem, nepochybně sebedůvěru vyžaduje.

Hlavní problém je tady vnímání, které známe právě z všelijakých ženských časopisů. A sice, že nejlepší je počkat do třetí schůzky. Jinde zase píšou do páté. A co náboženství? To diktuje sex až po svatbě. Jinými slovy, nejde o to, co by se jak mělo dělat. Neexistují přece žádné obecné návody na život.

5 důkazů, že rande s vaší vyvolenou byla naprostá katastrofa

Jako nejčastější problém se udává, že chlapovi může proběhnout hlavou myšlenka, kolik dalších mužů asi skončilo ve vaší posteli. Jenže má to jeden zádrhel, s kterým se nikdy nepočítá – na sex jsou přece potřeba dva. Co pak emancipace? Co pak pomyšlení, že i ten chlap nejspíš střídá ženy jako ponožky, když je schopný milování na první schůzce?

Přesný návod na vztahy a sex

V jednom z internetových vláken řešila jedna z řady žen podobné dilema. Došlo k sexu na první schůzce, která trvala několik hodin. Dobře se spolu bavili, sblížili se, byli jako dvě spřízněné duše a potom se spolu vyspali. Nikdy předtím to neudělala, ale teď se cítí hrozně. Jsou zatím sice v kontaktu, ale trpí obrovskou nejistotou, co bude. Jestli ten druhý nedostal, co chtěl. A jestli to bude pokračovat.

Ženy na rande předstírají větší zájem o sex než reálně mají. Proč tuhle hloupost dělají?

Nejlepší odpověď napsal paradoxně muž. Napsal: Proč se předvádět neustále před mužským pohlavím? Proč si na něco hrát, proč zkoumat, jestli jste něco udělala, nebo neudělala dobře. Jestli jste klesla v očích ostatních. A co má být? Zvedlo vám to sebevědomí? Cítila jste se dobře? Cítila jste se opět atraktivní? Tak z toho vycházejte… Protože ať to už dopadne jakkoliv, je to váš život, který vedete. Vaše rozhodnutí, která děláte. Nikdy o sobě nepochybujte, protože pak se nikdy neposunete nikam dál.

A to by měla být také ta jediná správná odpověď. Jestli se nebudete cítit dobře, když bude sex hned na první schůzce, nedělejte to. Neznamená však, že když už na to dojde, je všechno špatně a že byste měla dodržovat nějaká pravidla. Žádná totiž nejsou. Svět je přece takový, jaký si ho uděláme, a špatné je to, co jako špatné vidíme.

Dnes, 16:00
Pán můj, král Assar, ti posílá meč, princi. Takový najdeš jen ve zbrojnici nejmocnějšího vládce....
Dnes, 15:11
Narodil se 26. února 1930 v Košicích, kam jeho tatínek, kantor, odešel za prací. V...
Facebook Pavol Seriš: Samko Tále
Dnes, 14:55
Symbolicky necelé dva týdny před slovenskými parlamentními volbami (uskuteční se v sobotu 29. února), jejichž...
Dnes, 14:00
Jak také jinak, když se tento zatvrzelý kacíř, Martin Húska, nechtěl svých bludů vzdát? A...
Dnes, 11:30
Vytvořili jste si doma jarní atmosféru nákupem kvetoucích jarních cibulovin? Drobné narcisy, krásné tulipány či...
Dnes, 10:13
Současná česká spisovatelka Eva Filipová se hlavně věnuje tématu společenského chování a gastronomie. Je nejen...
Dnes, 10:00
A to přesto, že kulomet Gatling nepatří mezi zbraně automatické. K nabíjení a odhozu vystřelené...
Dnes, 08:00
Vedení domácnosti není žádná legrace. Proto se musí všechno řádně naplánovat, aby to doma šlapalo...
Včera, 21:29
Bezpečnostní rada státu nedoporučuje občanům České republiky kvůli šíření nového koronaviru cesty do italských regionů...
1989, Berlín, pád komunismu
Včera, 17:30
Původem korejský zakladatel nového náboženského hnutí nazvaného příznačně „Církev sjednocení“ Son-mjong Mun (25. 2. 1920 - 3....
Reklama