• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Škoda Motorsport slaví na Rally Bohemia double! Kdo obsadil stupně vítězů?

  12.7.2021
  Redakce

  V minulosti bývala závěrečná etapa Rally Bohemia poměrně klidnou záležitostí, s taktikou dojet do cíle a udržet pozice. Tentokrát to však bylo úplně naopak a závodilo se o každou vteřinku až do poslední rychlostní zkoušky. Tovární tým Škoda Motorsport si ke 120. výročí od svého vzniku nadělil dárek v podobě prvních dvou míst. O super výsledek se postarala nejen vítězná posádka Kopecký – Hloušek, ale senzačním druhým místem také Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou. Stupně vítězů doplnil Jan Černý s Petrem Černohorským.

  Úvodní rychlostní zkouška Městská nepřinesla na prvních třech místech žádnou změnu, ale velké drama se začalo odehrávat v následujícím testu. Průběžně druhý Filip Mareš chyboval a po kontaktu s obrubníkem si způsobil defekt. Rázem se propadl až za Jana Černého na čtvrté místo. Jan Kopecký už mohl být docela v klidu, ale rozdíl mezi druhým Dominikem Stříteským a čtvrtým Filipem Marešem byl po první sekci necelých 15 vteřin. Závěrečným testem byla nová, téměř šestnáctikilometrová erzeta Klášter. Dominik Stříteský odolal tlaku Jana Černého, na kterého nakonec nestačil čtvrtý Filip Mareš.

  „Pro nás vyšla Bohemka skvěle. A pro tým skvělá zpráva, že máme double, protože Dominik se ukázal jako velký talent českého rallysportu. Rychlostní zkoušky tady známe, jsou fakt moc pěkné a jsem rád i za nové úseky. Třeba Klášter byl náročný a hodně rychlý, kdyby tam pršelo, bylo by to místy až moc. Bohemka byla nádherná a pochopitelně mám velkou radost z vítězství,“ poznamenal vítězný Jan Kopecký.

  „Startovali jsme za Škoda Motorsport a myslím si, že oslava stodvacátého výročí se povedla naprosto parádně. Máme první dvě místa a Marco Bulacia dojel taky dobře. A mně se splnil velký sen, protože jsme vyhráli moji domácí soutěž, takže jsem fakt nadšený,“ prozradil dojatý Jan Hloušek.

  Je to dvěma slovy naprostá paráda. Všechno klapalo, chytli jsme krásné tempo a začali bojovat s Honzou Černým. Po defektu k nám spadl ještě Filip, takže to byl nakonec souboj ve třech a je super, že jsme z toho vyšli jako nejlepší. Jsem šťastný, že jsem se továrnímu týmu Škoda Motorsport mohl za tuhle úžasnou nabídku odvděčit druhým místem, obzvlášť v roce stodvacátého výročí týmu,“ zhodnotil krátce Dominik Stříteský. „Bylo to úžasné. Začátek sice trochu nervózní, na prvních Kvítkovicích jsme byli venku, ale pak jsme se zklidnili a všechno fungovalo perfektně,“ doplnil Jiří Hovorka.

  Rally Bohemia 2021. Zdroj: Rally Bohemia

  „Bohemka byla jako každý rok krásná, letošní se mi líbila malinko víc. Včera jsme s tím trochu bojovali. Večer kluci předělali celkem razantně nastavení auta a ukázalo se, že správným směrem. Od rána nás to s Petrem bavilo, užívali jsme si každou erzetu. Chtěli jsme víc bojovat se Stříťou, ale klobouk dolů, využil naplno potenciál továrního týmu a zhostil se toho na jedničku. Nestačili jsme mu, nicméně s našim výkonem a třetím místem jsem spokojený,“ komentoval průběh soutěže Jan Černý.

  První místo ve skupině 2WD vybojoval i přes technické problémy Jan Dohnal s Ivo Vybíralem na Renaultu Clio S1600. „Krásná soutěž s nádhernými tratěmi. Bohemka má z mého pohledu jedny z nejhezčích a nejtechničtějších tratí vůbec. My jsme nakonec bojovali s padajícím řemenem na alternátoru. Nové rychlostní zkoušky se mně moc líbily, byla tam spousta nádherných rychlých zatáček, kde se to dalo opřít o pneumatiky a to je adrenalin, který k rally jednoznačně patří,“ uvedl Jan Dohnal.

  Druhou posádkou ve dvoukolkách byl René Dohnal s Romanem Švecem a vozem Peugeot 208 Rally4.

  „Z našeho pohledu to byl úspěšný závod. Sosnová byl nakonec fajn zážitek pro nás i diváky. V sobotu to bylo ze začátku docela klouzavé, bylo těžké věřit pneumatikám, takže jsme jeli opatrně. Tratě byly o poznání rychlejší, hned ráno na Krásné jsme udělali chybu, ztratili jsme asi pětadvacet vteřin a tím padly veškeré šance na souboj s Honzou. Pak se nám podařilo přeskočit Vencu Stejskala, takže jsme druzí ve dvoukolkách a první ve třídě 5 i v Peugeot Rally Cupu,“ zhodnotil svůj výkon René Dohnal.

  Třetí místo ve skupině 2WD obsadil Václav Stejskal a Stanislav Viktora. „Jelo se nám dobře, kluci Dohnalové jeli rychle, snažili jsme se vymyslet, jak bychom mohli být konkurenceschopnější. Docela se nám to podařilo, nastavili jsme nejtvrdší setup, jaký jsme kdy jeli. Kluci nám ale stále trochu dávali a nechtělo se mi jít ještě do nějakého většího rizika, protože rozestup byl už docela veliký. Přestože se mi některé rychlostky během seznamovacích jízdy úplně nelíbily, v závodě jsem si je užil a byly fajn,“ řekl v cíli Václav Stejskal.

  „Jsem rád, že jsou všechny posádky v pořádku a že se letošní ročník naší soutěže odjel bez větších problémů. Děkuji moc všem partnerům, především vedení Statutárního města Mladá Boleslav. Děkuji všem kolegům pořadatelům a občanům obcí, které Bohemka během víkendu omezila, patří velké díky za shovívavost. Premiérově jsme vyzkoušeli novou webovou stránku Rally Bohemia LIVE a těší mě, že nenastal žádný zásadní problém a sledovalo ji velké množství fanoušků,“ uvedl ředitel Rally Bohemia – Petr Pavlát.

  Děkujeme za spolupráci také všem mediálním partnerům, novinářům, redaktorům a fotografům a těšíme se na další ročník Rally Bohemia.

  Zdroj: Rally Bohemia


  Témata:

  Nepřehlédněte