• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Školáci na Břevnově mají novou školní jídelnu

  26.9.2023
  Renata Říhová

  Děti ze základní školy J. A. Komenského na Břevnově už během obědů nemusí čekat, až se jim uvolní místo u stolu. Od září mají k dispozici novou, rozšířenou jídelnu. Polepšily si také kuchařky, které nyní vaří v moderně zrekonstruované kuchyni.

  Škola navíc začala spolupracovat s nutriční poradkyní a společně s kuchařkami pracují na zatraktivnění jídelníčku podle požadavků vyvážené stravy.

  Rozšíření jídelny si vyžádala půdní vestavba, která se ve škole dokončuje. Přibydou odborné učebny, kmenová třída, ale také potřebné zázemí pro učitele. „Zvětšení prostoru jídelny je důsledkem toho, že ve škole rozšiřujeme kapacity. Vždy, když dojde k navýšení počtu dětí ve škole, tak v takovém případě se samozřejmě musí rozšířit i provoz kuchyně, protože bez toho by to nešlo,“ vysvětlil starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

  S kompletním dokončením půdní vestavby se počítá jaře příštího roku. Díky nově budovanému výtahu bude škola také bezbariérová.

  „Díky připravované půdní vestavbě se kapacita školy zvedne o 90 dětí. K dispozici budou nové odborné učebny a kmenová třída. A zejména učitelé získají tolik potřebné zázemí v podobě velké sborovny,“ upřesnila místostarostka pro oblast školství Mariana Čapková (Praha 6 sobě). K otevření zmodernizované kuchyně pak dodala: „Škola nově navázala spolupráci s nutriční poradkyní, která již zdárně radí v jiných šestkových mateřských a základních školách. Jsem ráda, že personál této jídelny je pozitivně naladěn na změny k větší pestrosti a vyváženosti jídelníčku.“

  Stavba oproti původním plánům nabrala zpoždění, protože původní vysoutěžená firma odešla od rozdělané práce a Praha 6 musela sehnat nového dodavatele, který by úkol dokončil. Opuštění stavby přineslo škole, dětem i rodičům nemalé komplikace. Do školy několikrát zateklo a poničila se tak podlaha tělocvičny, která musela být kompletně obnovena.

  Zdroj: MČ Praha 6


  Témata:

  Nepřehlédněte