Slavkov vydělává na lidech miliony měsíčně. Použili osvědčenou metodu

6.8.2022
Jan Štoll

Stroj na peníze, tolik oblíbený v některých městech a obcích, si pořídili ve Slavkově u Brna. Už jim vydělal miliony, a těší se na další.

Rychlost na kopci u Slavkova u Brna na silnici I/50 překročilo za měsíc a půl od začátku úsekového měření přes 15 tisíc řidičů. V místě je dovolena rychlost 70 kilometrů v hodině, rekordman jel 129 kilometrů v hodině.

Radary jsou umístěné mezi Slavkovem a Holubicemi u křižovatky na Velešovice. „Přestože město Slavkov u Brna, které je provozovatelem systému, na tento preventivní nástroj upozorňuje už několik týdnů, mnohé řidiče to ke zpomalení nemotivovalo,“ uvedla radnice.

Za překročení povolené sedmdesátky hrozí pokuta od 600 do 900 korun. Od spuštění radaru na konci května policie eviduje za měsíc a půl přes 15 tisíc přestupků. I kdyby každý z řidičů dostal jen nejmenší pokutu, souhrnná částka vychází na devět milionů korun.

Průměrně sešláplo plyn více, než mělo, zhruba 300 až 350 šoférů denně. V době prázdnin, a tedy i klidnější dopravy je počet podle radnice nižší, a to 50 až 150 přestupků denně. „Většina hříšníků projede měřeným úsekem rychlostí kolem těch 90 kilometrů za hodinu. Rekordmanem se stal řidič, který se nebál rychlosti 129 km/hod,“ uvedla radnice. Takovému řidiči už hrozí odebrání řidičského průkazu. Za překročení o 50 kilometrů za hodinu policisté udělují pět trestných bodů.

Sto/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte