-6℃
Dnes je 23. únor , svátek má Svatopluk

Slyšeli jste o extrémním žehlení? Ano, tento sport existuje a proběhlo i mistrovství

Další fotky

Pro někoho ta nejnudnější věc na světě, pro vyznavače tohoto zvláštního sportu adrenalin a touha předvést to, co nikdo jiný. Zapomeňte na televizi, ta pravá zábava s žehlicím prknem začíná za dveřmi vašeho bytu. A nejen tam. Představujeme první ze série nejpodivnějších sportů – Extrémní žehlení.

Reklama

Recese a adrenalin

90. léta byla svědkem všeho možného, a tak se není ani čemu divit, že právě v této době se zapsalo extrémní žehlení do sportovních dějin. Jednoho dne ve středoanglickém Leicestru přišel domů Phil Shaw a uviděl hromadu nevyžehleného prádla. Napadlo ho, že by místo žehlení u televize mohl tentokrát natáhnout prodlužovačku na zahradu a žehlit tam.

5 důvodů, proč je chůze tím nejlepším sportem. Kdy začít? Okamžitě

Žehlení na čerstvém vzduchu jej nakonec tak zaujalo, že jej spojil se svým největším koníčkem – horolezectvím. Tak v roce 1997 vznikl jeden z nejbizarnějších sportů světa, extrémní žehlení. Plnit domácí práce a přitom být venku zaujalo i Philova spolubydlícího Paula, vzniklo tak duo Steam and Spray.

Mistrovství světa

Jasně, je to hlavně recese. Nejde o to mít nejpřesnější puky na kalhotách a perfektně vyžehlený límeček, ale dostat se s žehličkou a žehlicím prknem na ty nejbláznivější místa na světě a zažít ten pravý adrenalin. Extrémnímu žehlení postupně propadalo víc a víc nadšenců, až se v roce 2002 uskutečnilo v Německu první mistrovství světa. Zúčastnilo se jej tehdy asi 80 lidí z celého světa ve 12 týmech.

Velkou oblibu si extrémní žehlení získalo i mezi potápěči. V březnu 2008 vytvořilo 72 potápěčů světový rekord v žehlení pod vodou. Už o rok později jich bylo 86. A v roce 2011 se  pod hladinou v jednom nizozemském bazénu sešlo u žehlicích prken dokonce 173 členů potápěčského klubu.

FOTO: Žehlí se vzduchu i pod vodou

Žehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - žehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalin
Další fotky
Žehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - žehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - žehlení, extrém, sport, adrenalinŽehlí se vzduchu i pod vodou - extreme_ironing_competition_6Žehlí se vzduchu i pod vodou - ehlení, extrém, sport, adrenalin

42 metrů bez kyslíku … ale s žehličkou

Za poslední dekádu zájem o extrémní žehlení ale spíše upadá, občas se na sociálních sítích objeví bláznivá fotka se žehlicím prknem, která vyvolá poprask. Naposledy loni v červnu se Roland Piccoli potopil bez kyslíku do 42 metrů v nejhlubším bazénu světa v italském Montegrotto Terme a ano – na dně si předpisově „vyžehlil“ triko.

Žehlit se ale dá všude, při bungee jumpingu, na rogalu, ale i na krávě – přesvědčte se ve fotogalerii.

Včera, 17:30
O životě v buddhistickém klášteře vyprávěla mniška Tenzin Palmo, jež se narodila v Praze, vystudovala...
Včera, 16:36
Za svůj oblouk vděčíš překonané krizi Lidská řeč je nekonečný vzdušný most V každém objeví...
Včera, 16:00
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 16:00
Východní komunistické cenzuře a nesvobodě padlo za oběť mnoho děl pocházejících ze Západu obecně a...
Včera, 15:27
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje zkontrolovala v loňském roce 2 366 stravovacích zařízení, 141 dětských...
Včera, 14:00
Všichni jsme zvyklí na fakt, že pokud chceme psát esemesky a telefonovat, musíme mít v...
Včera, 14:00
Víte, co je to mýdlový sliz? Dá se to vyrobit doma. A dá se s...
Včera, 12:32
V Uměleckoprůmyslovém muzeu skončila v roce 2017 rozsáhlá rekonstrukce, která mimo jiné významně rozšířila výstavní...
Včera, 11:30
Vyprávěly se o něm hrozné věci, byl odsouzen k trestu smrti, nakonec zemřel v poklidu...
Včera, 10:00
Orthorexie je neznámá, přesto velmi častá, porucha příjmu potravy. Jedná se o člověka, který má...
Včera, 08:00
Novodobý termín, jehož kořeny však sahají do dávné minulosti. Co svět světem stojí, nebyla šuškanda...
Reklama