Areál pro biatlon a další sporty vzniká na výsypce u Lomnice

Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a menšinové sporty. Buduje ho sportovní klub Biatlonové centrum mládeže Krušné hory. Areál by podle představ klubu měl postupně nabídnout možnosti pro sport, odpočinek a relaxaci, řekl předseda klubu Pavel Petřík.

„V areálu se chceme zaměřit i na podporu menšinových sportů, například in-line bruslení, jízdy na kolečkových lyžích, běžecký kros v jakékoliv podobě, fitness aktivity v přírodě, některé netradiční míčové hry a další společenské a soutěžní aktivity,“ uvedl Petřík.

Myšlenka umístit biatlonový areál na dosud nevyužívané pozemky na okraji výsypky se zrodila na podzim roku 2018. „Po řadě jednání se nám podařilo dohodnout symbolický pronájem pozemků se Sokolovskou uhelnou a také části pozemků od sousedního sportovního klubu SKP UNITOP Sokolov. První úpravy areálu začaly již v loňském roce a šlo hlavně o zemní práce. Stavba zázemí klubu se rozeběhla až po uvolnění opatření proti covidu-19,“ popsal člen výboru klubu Petr Tomášek.

Na pobočce ZČU v Chebu si budou moci učitelé doplnit kvalifikaci

Ačkoli v klubu sportují děti z celého Sokolovska, přímou podporu projektu sportovního areálu zatím daly spíše menší obce, Dolní Rychnov nebo Lomnice. Klub také letos požádal o krajské dotace na sportoviště, které by mohly pomoci s budováním areálu. Na realizaci plánů by klub potřeboval asi 550 000 korun.

Areál B. C. M. arény se rozprostírá na ploše přes 80 000 metrů čtverečních, z toho většina je na pozemcích Sokolovské uhelné. Vzniknou zde běžecké okruhy v několika délkách a střelnice pro vzduchové zbraně.

vera/čtk

Po nešetrné těžbě se podařilo vrátit vodu lesu. V Krušných horách je dokončena obnova rašeliniště

Včera, 13:30
Sokolovská nemocnice představila šest nových operačních sálů s moderními technologiemi. Vybudování centrálních sálů včetně stavebních...
11.8.2020
Karlovarský kraj podpoří dotací i letos kulturní akce. Některé ale byly kvůli koronaviru zrušeny a...
11.8.2020
Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací. Je součástí rekonstrukce, která...
10.8.2020
Děti z dětských domovů z Česka a dobrovolníci ze zahraničí společně pomohou během dvoutýdenního pobytu...
9.8.2020
Provoz letecké záchranné služby v Ústí nad Labem stojí ročně desítky milionů korun. Náklady se...
6.8.2020
Ostrov na Karlovarsku plánuje na místním hřbitově obnovit devět hrobů významných osobností města. Půjde zejména...
6.8.2020
V sokolovském zámku se od září uvolní prostory, kde dosud sídlila městská knihovna. V současné...
5.8.2020
Výrobce hudebních nástrojů Strunal - Schönbach v Lubech na Chebsku končí. Firma, která prodávala smyčcové...
4.8.2020
Rychlovlak pendolino by mohl od začátku září jezdit až do Karlových Varů. Předběžně se na...
2.8.2020
Cheb začne v srpnu se stavbou první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy podjezdu pod viaduktem...
Reklama