Dvacetiletý soudní spor pokračuje. Chodov vyhrál další kolo o vlastnictví tepelného hospodářství

Chodov na Sokolovsku vyhrál další kolo soudních pří se společnostní Marservis o určení vlastnictví tepelného hospodářství ve městě. Město ho v roce 1993 pronajalo firmě Marservis, smlouvu ale později označil soud za neplatnou. Nyní Okresní soud v Sokolově znovu rozhodl ve prospěch města, informoval dnes starosta Patrik Pizinger (Místní). Už téměř dvacetiletý spor tím ale skončit nemusí.

Celý spor má počátek v roce 1993, kdy si společnost Marservis najala tepelné hospodářství od města. Po dvou letech ale tehdejší starosta podepsal změnu smluvních podmínek bez řádného schválení orgány města. V roce 2003 proto Chodov smlouvu o nájmu vypověděl. Spor o uznání výpovědi se vyvinul do sporu o určení platnosti smlouvy, který skončil soudním rozhodnutím, jež smlouvu o nájmu označilo za absolutně neplatnou. Firma Marservis se ale vzápětí soudní cestou domáhala toho, že do zařízení investovala, a je tak jeho vlastníkem. Spor už prošel celou stupnicí soudů až po Nejvyšší soud, který spor vrátil znovu na začátek.

„V tuto chvíli čekáme na doručení písemného rozsudku. Pokud se Marservis odvolá, bude spor řešit Krajský soud v Plzni. Bude-li rozsudek sokolovského soudu potvrzen a rozhodnutí nabude právní moci, bude to ve výsledku znamenat, že společnost Marservis nesplňuje podmínky pro další držení licence, která by měla být Energetickým regulačním úřadem zrušena, a provozování tepelného hospodářství by měla převzít městská organizace,“ uvedl k verdiktu soudu starosta Pizinger. Vyjádření společnosti Marservis se dnes získat nepodařilo.

1,75 milionu korun na údržbu lyžařských tras. Karlovarský kraj přispěje více než loni

Město je podle starosty plně připraveno převzít provoz a zajistit obyvatelům transparentní cenu tepla, jasné informace o stavu i provozu celé sítě a pravděpodobně i nižší cenu dodávek. „V případě, že rozsudek nabude právní moci, připravuje město další právní kroky s cílem dosáhnout náhrady škody za neoprávněné obohacení na základě protiprávního užívání majetku města,“ dodal Pizinger. Celková výše škod je odhadována na několik desítek milionů korun.

vera/čtk

Hasiči potřebují při zásahu u výškových budov větší prostor. Ve Varech prověří, jestli se k nim dostanou

Včera, 17:40
V Chebu začala stavba první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy omezí dopravu na Vrázově ulici,...
23.9.2020
Města v Karlovarském kraji i kraj postupně ruší kvůli zhoršující se epidemii koronaviru kulturní akce...
20.9.2020
Základní školy v Karlovarském kraji jsou na případnou distanční výuku připraveny. Z prostředků ministerstva školství,...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
8.9.2020
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Letos by se měly opravit...
1.9.2020
Sklizeň základních obilovin a řepky v Karlovarském kraji končí, zbývají sklidit poslední hektary obilovin. Výnosy...
1.9.2020
Cheb vyčlení pět milionů korun na takzvaný participativní rozpočet i pro příští rok. Občané tak...
31.8.2020
Vedení Karlových Varů rozhodlo, že nebude prodávat sanatorium Trocnov. O koupi má opakovaně zájem současný...
28.8.2020
Karlovarský kraj dokončuje stavbu lávky přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v oblíbeném...
25.8.2020
Karlovarský kraj letos zvýšil dotace na obnovu lesů. Ze svého rozpočtu vyčlenil šest milionů korun,...
Reklama