Odpovědnost vůči pacientům a bezpečnost personálu je na prvním místě

Půlku oddělení následné péče zavřela Sokolovská nemocnice. Na oddělení je pacientka, u níž se potvrdila nákaza koronavirem. Nemocnice ihned zahájila testování veškerého personálu oddělení. Zatím jsou všechny výsledky testů negativní, personál jedné ze dvou stanic oddělení ale na oddělení zůstane. Dnes to řekla mluvčí Nemocnice Sokolov Markéta Singerová.

Pacientka byla na oddělení přemístěna ze zařízení sociálních služeb v polovině března, ještě před platností přísnějších opatření proti šíření nákazy. Jakmile se u ní projevily příznaky onemocnění COVID-19, byla obratem otestována. „Postupujeme v souladu s pokyny Krajské hygienické stanice. V současné době probíhá řízeně další testování jak pacientů, tak zaměstnanců s vazbami na toto oddělení“, popsala Singerová. Celkově bylo od začátku nákazy otestováno 46 zaměstnanců, všichni negativně.

Personál jedné stanice oddělení tak zůstane v práci, aby se měl kdo starat o pacienty. Stanice ale bude zcela oddělena od zbytku nemocnice, personál bude na oddělení přespávat, i jídlo se sem bude donášet.

Podpora živnostníkům. Některá města snižují nájem nebytových prostor

Na možný výskyt pacientů s onemocněním COVID-19 se sokolovská nemocnice připravila předem. Na základě nařízení ministerstva zdravotnictví vyčlenila lůžka pro potřebu zajištění akutní lůžkové péče o pacienty s onemocněním COVID-19. „Nově vzniklé takzvané infekční oddělení jsme personálně zabezpečili, a to i převedením zaměstnanců z jiných pracovišť, a zajistili věcné a technické vybavení k zajištění péče o pacienty s onemocněním COVID-19. Na nově vzniklém oddělení byli do dnešního dne hospitalizováni a testováni celkem čtyři pacienti. U žádného z nich se nákaza nepotvrdila a byli propuštěni do domácího doléčení,“ doplnila mluvčí nemocnice. I na dalších odděleních se zdravotnický personál, kde je to možné, rozdělil na skupiny tak, aby se navzájem nepotkávaly a v případě nákazy nebylo ohrožené celé oddělení.

vera/čtk

18.1.2021
Mrtvého novorozence, kterého našli u břehu řeky Ohře 22. prosince kolemjdoucí v Karlových Varech, zabila...
13.1.2021
Vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) prověří vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice Stanislava Adamce, podle...
11.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
11.1.2021
Porody i akutní výkony budou směřovány do nemocnice v Karlových Varech. Chebská nemocnice, která je...
10.1.2021
V Karlovarském kraji podle dat ministerstva zdravotnictví o kapacitách nemocnic nejsou žádná volná lůžka intenzivní...
18.12.2020
Na Chebsku se v posledních dnech opět objevily záchvěvy země. Asi nesilnější otřes oblast zažila...
7.12.2020
Cheb odpustí podnikatelům, kteří působí v městských nebytových prostorách, polovinu nájemného za druhou půlku letošního...
1.12.2020
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech zvýší v roce 2021 cenu vodného a stočného v průměru...
29.11.2020
Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů...
24.11.2020
Po dvou nových úsecích dálnice D6 budou řidiči jezdit od příštího týdne. Ředitelství silnic a...
10.11.2020
Cheb získal unikátní historickou kroniku, kterou v 18. století sepsal tehdejší purkmistr města Johann Thomas...
Reklama