Sokolov opraví komunikaci na Lidickém nábřeží, město čeká omezení

Sokolov plánuje rozsáhlou opravu silnice a chodníku v ulici Lidické nábřeží. Obyvatelé se tak musí připravit na značné dopravní komplikace v centru města.

Radnice se kvůli dopravnímu omezení rozhodla naplánovat hlavní opravy na letní prázdniny, kdy není ve městě tolik lidí, řekl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez., zvolen za ČSSD). Náklady spojené s rekonstrukcí jsou 11 milionů korun.

Místostarosta uvedl, že by město mělo v nejbližších dnech získat stavební povolení a následně vyhlásí výběrové řízení na zhotovitele. Opravy jsou naplánovány na červen až září. Podle místostarosty se bude pracovat i o sobotách, aby se vše urychlilo.

Po zdemolovaném domě v Horním Slavkově na Sokolovsku vznikne park

„Je to velké omezení, protože je to jednosměrná ulice. Vyřešit tam dopravu bude velmi komplikované. S pracovníky z odboru jsme si to byli projít a zjistili jsme, že v ulici je zaparkováno až 130 aut. To znamená, že majitelé těchto vozů v tomto období nebudou moci využívat tato parkovací místa,“ řekl Picka. Radnice nyní s pomocí státní policie řeší, kudy by bylo možné ulici objet. Jednou z možností je i cesta přes náměstí, kam je nyní vjezd zakázán. Obyvatelé se tak musí připravit na zvýšený hluk.

Některé opravy plynaři udělali již loni, a to výměnu potrubí pro rozvody plynu a přípojek. Město vymění při opravě vozovky a chodníku také dešťovou kanalizaci a veřejné osvětlení.

Sokolov chce navíc v ulici vybudovat dvě parkovací plochy, které nabídnou až 16 nových parkovacích míst. Parkoviště budou umístěna mezi panelovými domy, kde jsou nyní volné plochy.

ČTK

23.2.2020
Další regenerace území pokračují v sokolovském lesoparku mezi rozhlednou Hard a ulicí Heyrovského. Ke zvelebení...
23.2.2020
Koncem zimy a během jara se postupně ve všech krajských městech uskuteční demonstrace pořádané Milionem...
22.2.2020
V Sokolově se má příští školní rok (respektive školní rok 2020/2021) otevřít pobočka Vojenské střední...
21.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary rozjela průzkum spokojenosti čtenářů. "Cílem tohoto průzkumu je oslovit veřejnost, která...
20.2.2020
Karlovarský kraj chce přidat Karlovarské krajské nemocnici (KKN) desítky milionů korun na obnovu přístrojového vybavení....
20.2.2020
Loket na Sokolovsku plánuje vybudovat dopravní terminál a parkoviště v Nádražní ulici. U současné železniční...
19.2.2020
Na Letišti Karlovy Vary si záchranáři, hygienici a zástupci Karlovarského kraje ověřovali postup pro případ,...
18.2.2020
Rada Karlovarského kraje schválila nákup ochranných pomůcek do výše 100 tisíc korun jako humanitární pomoc...
17.2.2020
Zastupitelé Karlovarského kraje budou rozhodovat o přerozdělení 717 milionů korun z přebytku loňského hospodaření kraje....
16.2.2020
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
Reklama