Za 19,8 milionu korun dokončili v Sokolově stezku pro pěší a cyklisty

V Sokolově dokončili víceúčelovou městskou stezku, která spojuje horní a dolní část města. Trasa mezi volnočasovým areálem Bohemia a areálem zdraví Stará Ovčárna je dlouhá 2,6 kilometru. Náklady na vybudování stezky dosáhly 19,8 milionu korun, z toho 11,3 milionu korun pokryla evropská dotace. Informoval o tom mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Víceúčelová stezka se podle místostarosty Jana Picky (nez.) prodražila o 800 000 korun. „Tím důvodem je, že na několika místech si zhotovitel akce nechal dělat zátěžové zkoušky, které nedopadly dobře. Proto se několik problematických míst zhutnělo tak, abychom se za rok či dva na ty místa nemuseli vracet, že se víceúčelová stezka propadá,“ řekl Picka.

Stezka pro pěší i cyklisty začíná v areálu Bohemia v ulici Karla Hynka Máchy za blokem řadových garáží. Pokračuje do ulic Dělnická a Tovární. Před sjezdem do Tovární ulice je v místě stoupání opěrná gabionová zeď. Stezka následně vede za zahradami rodinných domů v Mičurinově ulici až k místní komunikaci do Těšovic. Dále je vedena ke komunikaci v ulici K. H. Borovského, kterou křižuje a pokračuje ulicí Marie Majerové až do ulice Závodu Míru, dále vede Alšovou a Švabinského ulicí. Stezka končí u mostku přes Lobezský potok v areálu Zdraví.

Balíček služeb pro piloty malých letadel. Letiště Karlovy Vary láká návštěvníky

Nová víceúčelová stezka umožní přístup pěších a cyklistů například do škol, nákupních center nebo do zaměstnání. Byla vybavena novým osvětlením a město chce na stezku umístit také přístřešek pro kola, lavičky a koše.

Město na jaře dokončilo další víceúčelovou stezku, která propojila město s Dolním Rychnovem, která se napojila na páteřní cyklostezku podél Ohře. Náklady na cyklostezku dlouhou asi 1200 metrů přesáhly 14 milionů korun.

vera/čtk

Včera, 15:22
Zbrusu nové a moderní pobytové zařízení nazvané „Čtyřka“ dokončují v těchto dnech v Sokolově. Stavba...
17.6.2021
Patnáct milionů korun. To je částka, kterou by musela radnice investovat do rekonstrukce mnoho let...
17.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
17.6.2021
Vedení radnice dostalo od obyvatel několik upozornění, že se v okolí jejich obydlí pohybuje větší...
16.6.2021
Revitalizace zahrady mateřské školy, zateplení budovy městského úřadu a demolice opuštěného domu, to jsou tři...
16.6.2021
Deset a půl kilometru dlouhá trať čeká na příznivce běhání. V centru Sokolova v sobotu...
15.6.2021
Netransparentnost, výjimky a soukromá společnost u kormidla. Opozici v Karlovarském kraji vadí způsob rozdělování peněz...
14.6.2021
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
Reklama