Zdravotníky drží na nohou místní lidé. Přináší roušky i napečené buchty

Pro sokolovské zdravotníky je velkou psychickou pomocí podpora veřejnosti ve dnech, v nichž všechny zdravotnické pracovníky zaměstnává šířící se nákaza koronavirem. Lidé do nemocnice nosí vlastnoručně ušité roušky, napečené buchty, ovoce, kávu a čaj. Podporu místní vyjádřili i tím, že na parkovišti u sokolovské nemocnice o víkendu vyvěsili ceduli, uvedla mluvčí nemocnice Markéta Singerová.

Zdravotnický personál je v těchto dnech více než kdy jindy vytížený. „Zdravotníci, kteří jsou v současné takzvané koronakrizi v první linii, čelí nebezpečí nakažení, navíc kvůli nově nastaveným službám téměř nespí a čekají na to, co přijde v dalších dnech,“ uvedla Singerová. „Vlna solidarity je taková, že jsem nic podobného nezažila a je to něco, co nás drží na nohou,“ řekla náměstkyně ošetřovatelské péče nemocnice, členka krizového týmu a zároveň vrchní sestra oddělení ARO Martina Kalendová, která v sokolovské nemocnici pracuje již 26 let.

Náročnou práci odvádí také zaměstnanci pracující v kontrolním stanu. Takzvaný triážový stan funguje už druhý týden před hlavním vchodem do nemocnice. Zdravotníci tam měří pacientům teplotu a zjišťují anamnézu. V nemocnici se podle Singerové v souvislosti s aktuální situací řeší pouze akutní případy, ty plánované se odkládají.

„Naši zdravotníci nyní slouží směny na provizorní infekční ambulanci i v záchytném triážovém stanu. Nasazují síly i při jiné práci, v jiných oblastech. Posilují týmy úklidu. Lidé si navzájem pomáhají, šijí roušky, připravují pohoštění pro druhé. Sám jsem překvapen, jak silný je náš kolektiv a táhneme za jeden provaz,“ řekl ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Pendlerům nabízí pomoc s ubytováním Sasko i Bavorsko

Podporu zdravotníkům vyjádřili i lidé, kteří vyvěsili patnáctimetrovou ceduli na parkoviště u nemocnice s nápisem „Fandíme našim zdravotníkům!“.

V Karlovarském kraji je podle posledních údajů 56 případů nákazy koronavirem. V České republice se nákaza potvrdila u 1775 lidí.

vera/čtk

Včera, 18:14
V Karlovarském kraji se nakazilo už 138 lidí novým typem koronaviru. Od pátku přibylo 14...
Včera, 09:20
Expozici soch z dílny předního barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna připravují v zámku ve Valči...
3.4.2020
Léčivé prameny v Karlových Varech kvůli opatřením proti šíření koronaviru přestaly léčit. Vřídelní vodu nemá...
3.4.2020
Půlku oddělení následné péče zavřela Sokolovská nemocnice. Na oddělení je pacientka, u níž se potvrdila...
2.4.2020
Sokolovští radní rozhodli o tom, že sníží, případně zcela prominou nájem podnikatelům, kteří mají pronajaté...
2.4.2020
V Chebu začal sloužit veřejný rouškomat. Umožní lidem zakoupit si za 40 korun dvě roušky....
2.4.2020
Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o...
2.4.2020
Výrobce ochranných pracovních pomůcek, společnost Refil z Karlových Varů, výrazně navýšil v posledních měsících produkci...
1.4.2020
Bezdomovci v Chebu mohou využívat stan, který stojí vedle noclehárny farní charity ve Vrázově ulici....
1.4.2020
V Lokti na Sokolovsku pracovníci technických služeb pravidelně dezinfikují veřejné prostory kvůli koronaviru. K postřiku...
Reklama