Sousedům poléval dveře bahnem a matce vyhrožoval nožem, soudce ho proto poslal do vazby

3.7.2021
Roman Kořinek

„Na konci května letošního roku rušil obviněný kolem dvaadvacáté hodiny noční klid v panelovém domě a následně vulgárně urážet a vyhrožovat své třicetileté sousedce. Po chvíli přistoupil k její bytové jednotce a vstupní dveře jí polít vodou smíchanou s hlínou a nedopalky. V tomto jednání pokračoval i v dalších dnech. Ženě navíc opakovaně vulgárně nadával a stejnou tekutinou jí polil i zeď vedle vstupních dveří do bytu,“ popisuje policejní mluvčí.

Podobný spor měl obviněný muž i s další sousedkou, kterou po vzájemné hádce úmyslně rušil manipulací s nábytkem ve svém bytě a hlasitým vyhrožováním. Vše vyvrcholilo o několik dní později, kdy muž v nočních hodinách navštívil byt své třiapadesátileté matky.

„Tu nejprve vulgárně urážel a nakonec jí fyzicky napadnout. Po ženě požadoval sdělení určitých informací a opět jí vyhrožoval. Svoji agresivitu stupňoval poté, co na ženu vytáhl nůž. Kromě toho si měl vzít její mobilní telefon, přečíst si zprávy a telefon nakonec poškodit hozením o zem. Ženě měl také několikrát zamezit dojít si na toaletu. Zhruba po třech hodinách měla ženu ze strachu o svůj život a zdraví začít křičet o pomoc. Osmadvacetiletý muž měl po chvilce z bytu utéct,“ doplnil Jakub Kopřiva.

Incident byl nakonec nahlášen na policii. Ta muže po necelých pěti hodinách vypátrala a zadržela. Podrobil se orientačnímu testu na přítomnost alkoholu, který vyšel s pozitivním výsledkem 0,41 promile. Vzhledem k agresivitě osmadvacetiletého mladíka podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. „Ten jej akceptoval a muž byl vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let,“ dodal policejní mluvčí.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte