9℃
Dnes je 13. říjen , svátek má Renáta

Soutěž Zlatý oříšek objeví ve středu Čech nové talenty

Kdo si letos odnese originální keramickou sošku, finanční odměnu a postoupí do celonárodního kola? Bude to výborný sportovec, tanečník či někdo z jiného oboru?

Reklama

Kdo si letos odnese originální keramickou sošku, finanční odměnu a postoupí do celonárodního kola? Bude to výborný sportovec, tanečník či někdo z jiného oboru?

To se rozhodne v neděli 8. října 2017 v Kulturním centru Labuť v Říčanech. Už posedmé zde proběhne slavnostní finále talentů Středočeského kraje. Prestižní ocenění „Zlatý oříšek Středočeského kraje“ bude uděleno jako každý rok jednotlivcům nebo kolektivům z různých oborů. Účastníci tohoto finále jsou vybráni porotou na základě dosažených úspěchů nebo vynaloženého mimořádného úsilí. Zaujmout odbornou porotu ve finále mohou vytvořením či předvedením něčeho výjimečného. Kromě originální keramické sošky si tři vítězové krajského finále odnesou i finanční odměnu. Stejně jako všichni semifinalisté budou automaticky zařazeni do celonárodního kola, které bude vysílat Česká televize na Nový rok. Nad akcí převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Do soutěže se mohou hlásit děti žijící ve Středních Čechách ve věku od 6 do 14 let, v případě kolektivu nesmí nejstarší člen souboru překročit věkovou hranici 15 let.

 

Jak to všechno začalo 

V roce 2011 se v Říčanech podařilo založit novou tradici. Proběhla zde městská soutěž pro nadané, šikovné a úspěšné děti Zlatý oříšek města Říčany, jejíž inspirací se stala celostátní soutěž Zlatý oříšek. První říčanské kolo mělo mimořádný ohlas u dětí všech věkových kategorií. Do soutěže se přihlásilo 44 dětí.

Vzhledem ke zkušenostem z prvního ročníku, kdy se do soutěže chtěly přihlásit děti nejen z Říčan, ale pravidla jim to neumožnila, se koncept soutěže dále rozvinul do krajského formátu. O Zlatý oříšek tak mohou soutěžit všechny děti Středočeského kraje. Říčany se tak pravidelně na konci září stávají centrem všech šikovných a nadaných dětí celých středních Čech.

Ondřej Hudec

Dnes, 17:30
Odsouzení dvou italských přistěhovalců k smrti vyvolalo obrovskou vlnu nevole a protesty mnoha světových osobností....
Dnes, 16:00
Na ulici dosud čpí česnekový zápach spáleného tritolu. Převrácené tramvaje, sudy naplněné vším možným, prkna,...
Dnes, 14:00
Jeho osud je odrazem ranně feudálních bojů o vládu v zemi, v Anglii stejně jako u nás,...
Dnes, 11:30
Počtvrté nahlížím do abecedně řazeného Malého domácího lexikonu z roku 1980. I dnes vybírám namátkou několik...
Dnes, 10:00
Tento zásadní dokument vydal císař 13. října 1781 a vedle dosud jediného možného vyznání ve své zemi,...
Dnes, 08:00
Není snad televizního diváka, který alespoň koutkem oka někdy nezaregistroval detektivní seriál Columbo. Sympatická postava...
Včera, 17:30
Po ukončení první křížové výpravy 30. června 1420 se většina husitských vojsk z Prahy vrátila...
Včera, 16:00
Planeta je plná všemožných roztodivných zvířat a živočichů, od mikroskopických "housenek" až po africké šelmy....
Včera, 11:30
Francouzský malíř a vědec Louis Daguerre ve třicátých letech 19. století vyvinul první prakticky použitelnou...
Včera, 10:00
V roce 1810 se korunní princ Ludvík I. Bavorský  (1786 - 1868) ženil s Terezou Sasko-Hildeburgskou a ze...
Reklama