Spartani z kutnohorské Olympie velmi úspěšně závodili v Litovli

24.6.2022
Vítězslav Hospes

Spartan závody se konaly o víkendu 18. a 19. června v Litovli, opět po 5 letech. Kutnou Horu tu reprezentovali i členové Olympia Spartan Training KH a přivezli několik umístění v TOP10.

Sobotní Sprint měřil 6,5 km, nedělní Super 12,5 km. Samá rovina, spousty vody a na závěr i bláta. Novinkou byl noční Sprint, který si zaběhl i Kutnohořan Vladislav Lhotka. „Bylo to hodně zajímavé. Jak ve vodě, tak i při házení oštěpem ve tmě jen s čelovkou. Ale trefil jsem,“ usmíval se spartan z Olympie.

V sobotu postavila Olympia spartany do všech kategorií Sprintu. V elitě bojoval Jakub Vrbenský, a přes jednu chybu v oštěpu skončil celkově desátý. V Age Group se skvěle vedlo Michalovi Pavlíkovi, který nechyboval a získal stříbro v kategorii 30 – 34 let (celkově byl dvacátý).

V sobotu jsme postavili do Age Group kategorií 10 borců a všichni dokončili v první desítce, čímž si zajistili kvalifikaci na ME“, podtrhl předseda klubu Michal Pavlík.

V neděli na delší trati Supru své umístění Jakub Vrbenský ještě vylepšil. Bez chyby doběhl 4. (o bronz bojoval do posledních metrů). Sedm dalších spartanů Olympie doběhlo v první desítce svých Age Group. „Byl to skvělý víkend, nádherná trať a spousta zážitků. Vše korunoval parádními výkony Kuba Vrbenský“, konstatoval Pavlík.

Další, poslední český Spartan 2022 se uskuteční v září v Deštném v Orlických horách.


Témata:

Nepřehlédněte