29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Špekáček a jeho historie. Kdo oblíbenou českou pochoutku vymyslel?

Voňavé buřty opékané nad ohněm, které se podávají s chlebem a hořčicí, zná snad každý. Ty dnešní se ale trochu liší od buřtů, jejichž historie sahá do první republiky i od těch, na kterých si pochutnávají v zahraničí.

Reklama

Napřed se objevila v uzenářských obchodech uzenka, která je podobná vuřtu. Byly ale za odlišnou cenu kvůli skladbě surovin, která je u vuřtů méně náročná. Vuřtům se říká také buřty. Češi však chtěli mít něco speciálního, a tak vymysleli špekáček. Špekáček se poprvé objevil na Jubilejní zemské výstavě v Praze v roce 1891, z udírny ho odřezával řeznický učeň Emanuel Maceška, který se později stal nejuznávanějším českým uzenářem.

Vyzkoušejte máslový ležák. Ideální povzbuzení pro zimní měsíce

Špekáček kdysi a dnes

Prvorepublikové špekáčky se vyráběly z poloviny kvalitního zadního hovězího masa z mladých kusů. Přidalo se 20 procent nejlepšího výřezu z vepřového masa. Dále pak 30 procent jemně nakrájeného špeku, který lze jen těžko nahradit a hlavně udržuje nižší cenu špekáčku. Přidala se směs koření s česnekem, pepřem, někdy s trochou nastrouhaného muškátového oříšku. Potom se směs vtlačila do hovězích kroužkových tenkých střev. A po asi deseti centimetrech se střeva oddělila uzenářským motouzem. Věnce špekáčků potom už jen řezník šoupl do udírny a špekáčky čekaly na zákazníka.

Složení špekáčku ovšem není dnes tak slavné, jak by se mohlo zdát. Pevné normy ohledně jeho přípravy se hroutí, a tak se může stát, že narazíte na buřty, které jsou jako z pilin nebo strouhanky. A při jejich opékání vám vystřelí jako granát. Kvalita bývá různá kraj od kraje, většinou bohužel k horšímu. Výrobci totiž chtějí srazit cenu co nejvíc, proto přemýšlejí, kde by se dalo surovinami ještě víc šetřit.

Lahodné makové dezerty. Zkuste 3 netradiční a zdravé laskominy

Jaké buřty mají v cizině?

V Americe mají buclaté klobásy z telecího a vepřového masa s česnekem. Udí se v kouři z dubového dřeva a američtí zálesáci jim říkají „spratek“. Jsou ale úplně jiné než naše buřty.

V Německu mají originální klobásu, která pochází z Durynska. Vyrábí se pod názvem Thüringer Bratwurst. Vznikla z původních malých buřtíků, které se vyrábí v Norimberku. Je to silně kořeněná uzenina, pečená či uzená ve střevě. Pojídá se s kysaným zelím, papričkami, bramborami a pečenou cibulí. Zapíjí se „tupláky“ silného piva. Klobásu koupíte kdekoli v Německu.

Asi nejpodobnější je českému špekáčku švýcarská národní uzenina Cervelat. Vypadá úplně stejně a připravuje se také podobně. Je z hovězího masa, slaniny a vepřových škvarků.

Před 1 hodinou
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Včera, 11:30
Proslavily ho kočky. Stovky koček, které Louis Wain kreslil a maloval v nejrůznějších lidských pozicích....
Včera, 10:00
Zdálo by se, že nám nemůže být nic vzdálenějšího, přesto lidé ve starém Egyptě uvažovali...
Včera, 09:33
Středočeské nemocnice by měly dostat 38 milionů korun na investiční akce. Rozhodli o tom krajští...
Včera, 08:00
Ano, vypůjčil jsem si název českého filmu, kterým Jiří Menzel vzdal hold průkopníkům a prvním...
18.6.2019
Uvažujete nad tím, že si pořídíte domů nějakou květinu, která by vám vyráběla kyslík, ovšem...
Reklama