20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Správnou podprsenku nenosí až 80 procent žen. V čem děláte chybu

Většina žen ještě stále nenosí tu podprsenku, která odpovídá jejich velikosti. Navíc většina žen nemá chuť utrácet za rady od odborníků na téma, jakou podprsenku by si měla koupit. Máme pro vás rady, podle kterých si konečně vybrat tu pravou.

Reklama

Nejprodávanější velikostí podprsenky v Česku je obvod 70 – 75 centimetrů a košíček B nebo C. Jenomže většina žen by potřebovala podprsenku mnohem větší, než jakou si doopravdy kupují. Ženy většinou sáhnou po podprsence s menším obvodem, ale většími košíčky. Podle čeho se orientovat doopravdy?

Podprsenku nosíme už přes 100 let. Vynalezena byla úplnou náhodou kvůli „nehodě“

Obvod o 5 cm menší

Nekupujte si podprsenku podle obvodu, který si naměříte, ale o 5 centimetrů menší. Pokud tedy naměříte například 80 centimetrů pod prsy, tak si kupte velikost 75. Když naměříte 75, kupte si velikost 70. Podprsenky jsou z pružného materiálu a časem povolí, jak nošením, tak praním. Takže není vhodné sáhnout po stejném obvodu, jako naměříte.

Správný obvod máte tehdy, když zvednete ruce a podprsenka zůstane na místě. Neměla by putovat po těle nahoru. Také zkuste vzadu pod podprsenku vsunout prsty. Měly by se tam vejít maximálně dva, pak je podprsenka správná. Pokud se tam ale vejde třeba celá ruka, tak máte špatnou a potřebujete menší obvod.

Extravagatní život Caresse Crosbyové, vynálezkyně podprsenky

Zadní část nesmí lézt nahoru

Když se podíváte na podprsenku, měla by být v jedné rovině a neutíkat po zádech nahoru. zapínání by mělo být uprostřed zad a také tvořit pravý úhel s lokty. Jestliže zapínání leze nahoru, tak máte příliš volný obvod.

Musí sedět na poslední háček

I když si ji zapnete na nejvolnější obvod, tak by měla pořád podprsenka sedět. Je to proto, že časem povolí a už by nebylo kam ji utáhnout.

Ramínka

Nejsou vhodná příliš úzká, protože mají tendenci se zařezávat. Takže čím větší prsa máte, tím širší ramínka potřebujete. Také by neměla držet prsa nebo je nést. Tomu musí pomoct samotná podprsenka.

Minulost podprsenky je jasná, ovšem budoucnost ji čeká zcela neuvěřitelná. Víme, jaká

Košíčky

Správná volba košíčků je velmi důležitá. Trikem je vsunout dva prsty pod kostici – pokud se tam vejdou, máte malý košíček a potřebujete větší. Také vidíte okem, jak prsa do košíčku padnou. Pokud je v nich příliš místa, nejspíš budou pod horním lemem. Některá prsa mohou být mezi dvěma velikostmi, v takovém případě jsou tady velikosti typu CC nebo DD, ale ne všechny obchody je vedou. Trikem může být push-up efekt, kdy použijete podprsenku s vycpávkami. Ty se nepoužívají jenom na zvětšení poprsí, ale na to, aby prsa obepínala horní lem podprsenky. Vždy si ale zkuste podprsenku i s tričkem, aby naopak prsa nepřetékala lem, to by pak nevypadalo hezky.

Tip na závěr: Správná podprsenka je taková, o které nevíte, že ji na sobě máte! Neměla by se nikde zařezávat, škrtit a nikam utíkat, když se budete hýbat.

Včera, 17:30
Milenky mocných byly vždy vděčným tématem klepů prostého lidu. Králové a císařové tím sestupovali ze...
Včera, 16:00
Těšil se dokonce i přízni carského dvora, přesto měl smůlu. Jeho vynálezy mohly ulehčit práci...
Včera, 14:00
Podle průzkumu NMS Market Research jsou ženy připraveny hůře, než muži. I celkově ale velmi...
Včera, 11:30
Alkohol s energeťákem je oblíbeným nápojem mladých. Ale co je na něm tak fascinuje?! Experti...
Včera, 10:00
Oficiálně byl znám jako François Duvalier, prezident Haiti. Narodil se 14. dubna 1907 a v...
Včera, 08:00
Vždycky jsem slýchávala, že snídaně je základ dne. Snídat jsem se naučila až skoro v...
20.4.2019
Jmenoval se Andrej Sládkovič, narodil se 30. března 1820 v Krupině a bylo mu jen...
20.4.2019
Mrazivé ticho polární noci. Divadlo, které se před užaslými lidskými zraky právě odehrává na obloze,...
20.4.2019
20. dubna si připomínáme 130. výročí narození Adolfa Hitlera. Varovné výročí, protože do čela Německa...
20.4.2019
Začala sezona, která se dostává do plného proudu. Čas se změnil na letní, je déle...
Reklama