4℃
Dnes je 25. březen , svátek má Marián

Stereotyp ve vztahu. Jak se ho zbavit a být zamilovaní jako na začátku?

Zamilovanost je pryč a vy nevíte, co se vztahem dál? Máme pro vás několik tipů, jak oživit stereotypní vztah.

Reklama

Nuda nebo stereotyp přijdou vždycky. Zamilovanost totiž trvá asi šest měsíců, podle některých vědců dokonce dva nebo tři roky. To je docela dlouhá doba, na konci které bohužel ale poznáte, že už vztah není jako dřív. Na začátku jste se těšili z každé volné chvilky po boku partnera, jenomže pak přišly povinnosti, společné bydlení a láska je tatam.

Jste po sexu smutní a pláčete? Může za to postkoitální dysforie

Už asi necítíte motýlky v břiše, když máte zrovna umývat špinavé nádobí, uklízet domácnost nebo prát a věšet jeho, či její prádlo. Stejně jako domácí práce je zabijákem vztahu lenost. Už si jen tak nejdete sednout do restaurace, protože nechcete utrácet. Nejdete jen tak do kina, protože přece na film se můžete podívat doma. Nechodíte tolik na randíčka jako na začátku, kdy to bylo příjemné a každou schůzku jste si vychutnávali.

Teď vedle sebe možná sedíte a pracujete. Nebo koukáte na film, na televizi, sedíte u počítače. V tom lepším případě si spolu ještě stále dovedete o něčem popovídat. Ale pozor, jestli přijdete až do fáze, kdy si nemáte s druhým ani jen co říct, pak půjde váš vztah rychle do kopru. Co tedy udělat?

5 jazyků lásky zachrání každý vztah. Které známe a proč je důležité se je naučit?

Ujasněte si, jestli to je ten pravý. Možná jste si na počátku vybrali spíš podle vzhledu než podle toho, jestli si doopravdy máte o čem povídat. Zvažte proto rozchod. Pokud společnou řeč stále máte, pokračujte v tom.

Experimentujte v posteli. Zkuste oživit váš sexuální život. Zeptejte se partnera, po čem touží nebo jaké praktiky by rád vyzkoušel. Důležitá je komunikace. Buďte otevřeni novým zážitkům a nebraňte se novým věcem.

Smiřte se s tím, že zamilovanost vyprchá. Je jedno, kolikrát budete přecházet z jednoho vztahu do druhého. Vždy zamilovanost, která je na počátku, vyprchá, proto zůstaňte s tím, ke komu doopravdy patříte a máte si s ním co říct.

Uvědomte si, proč to bylo na začátku jiné. Nejspíš přijdete na to, že jste si projevovali víc náklonnosti, chodili jste na procházky, dávali si dárečky. Chtěli jste znát názory druhého na různá témata. To, že zamilovanost vyprchala, neznamená, že tohle nemůžete udělat znovu. A možná se mezi vámi zase něco probudí.

Cestujte. Super pro oživení vztahu je i společné cestování. Nabízí se celá škála zajímavých míst po České republice, nebo po Evropě. Využijte toho, že je dnes cestování dostupné a snadné, oslovte cestovku a balte kufry za dobrodružstvím. To vás rozhodně sblíží.

Včera, 17:30
Zdraví je něco, co si za peníze opravdu nekoupíme. To by jistě mohli potvrdit i...
Včera, 16:00
Zahynulo na 250 000 mořských ptáků, 2800 mořských vyder, 300 tuleňů, 250 orlů, asi 22...
Včera, 14:00
Dnešní děti pořád koukají do mobilu nebo do počítače a hrají nejmodernější hry. Ty už...
Včera, 10:00
Dva předcházející tipy na výlet směřovaly na sever, takže nyní by bylo dobré změnit směr...
Včera, 08:00
Před 43 lety, 24. března 1976, zemřel v požehnaném věku 89 let britský polní maršál...
23.3.2019
Kdo nezažil padání vlasů na vlastní kůži, nemůže pochopit, jak to některé ženy a muže...
23.3.2019
Brambory navíc obsahují spoustu vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Jsou ideální superpotravinou.
23.3.2019
V sobotu začala jarní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji. Na koleje...
23.3.2019
Jmenovala se Arabella Churchillová, narodila se 23. března 1648 a dožila se na tu dobu...
23.3.2019
Do titulku jsme si vypůjčili jeho „písničku“ z filmu Tři veteráni, jak jste možná poznali....
Reklama