Středočeská filmová kancelář rozšíří nabídku lokalit pro film

Středočeská filmová kancelář plánuje přidat do konce roku do své nabídky stovky nových lokací, které bude nabízet filmovým produkcím. Lokace má kancelář vytipované již od svého počátku, bylo ale nutné upravit spolupráci smluvně, řekl vedoucí Středočeské filmové kanceláře Marek Černoch.

Středočeský kraj filmovou kancelář oficiálně založil letos v lednu. Podle Černocha ale vznikala již od loňského léta, už před svým založením tak spolupracovala na některých filmech, mimo jiné na na historickém filmu o Janu Žižkovi.
„Teď se připravuje film o Františku Kriegelovi nebo další milá letní komedie ve stylu Léta s gentlemanem. Projektů je víc, ale někdo nechce, aby se o tom mluvilo,“ řekl Černoch.
Filmová kancelář se podle něj zaměřuje také na doplnění lokací, které bude filmařům nabízet. Každou musí mít upravenou smluvně, bez souhlasu majitele nebo správce ji filmařům nabízet nemůže. „Jsou místa, kde ti lidé už nechtějí točit. Chápu to, na některých místech se toho točilo tolik, že lidé už tam filmové štáby nechtějí,“ řekl Černoch.
Lokace by měly být rozdělené podle svého zaměření, například na hrady a zámky, industriální objekty, přírodu a další zajímavé objekty. „Tento rok se chceme dostat v řádech na stovky lokací,“ uvedl Černoch.
Filmaři mají o Středočeský kraj zájem již nyní, jako kulisy posloužily desítky nejrůznějších míst na jeho území. Kraj v současnosti doporučuje filmařům například zámek Konopiště, zříceninu hradu Zvířetice, CHKO Brdy, přírodní rezervaci Konopiště, Vrchbělá, důl Mayrau nebo Kutnou Horu.
Mezi nejslavnější filmy, jež se ve středních Čechách natáčely, patří například Ostře sledované vlaky, Most u Remagenu, Slavnosti sněženek nebo Limonádový Joe. Z pohádek pak do Středočeského kraje zavítal snímek S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou na čele nebo Anděl Páně. Zahraniční produkce ve středních Čechách točily například film Mission: Impossible – Ghost Protocol, Anthropoid nebo Tři Mušketýři.
Zdroj: čtk

Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě

Dnes, 16:00
Anolis barakojský získal své „slavné“ jméno podle oblasti Baracoa v nejvýchodnější části ostrova Kuba, v...
Dnes, 14:00
Možnost cestovat v čase je tajným přáním mnoha milovníků záhad. Bohužel, Einstein, i tvůrci vědeckofantastické...
Dnes, 13:56
„Kde jsem se učil? Slyšel jsem od svého dětství mnoho o Komenském a jeho Orbis...
Dnes, 11:30
Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší. Možná proto kontroluje každý jeho krok,...
Dnes, 10:00
Přestože pocházela z „dobré“ rodiny, její dětství šťastné nebylo a už ve 13 letech se...
Dnes, 09:01
Návrh zákona o České komoře porodních asistentek, který bude projednávat Senát, zřejmě ztratil bezvýhradní podporu...
Dnes, 08:00
Zbyla vám prkénka a zároveň chcete pomoci ptáčkům? Zkuste si s námi vyrobit jednoduchou ptačí budku,...
Včera, 17:30
Když potřebovala Francie pomoc, zjevila se jako boží blesk z čistého nebe. Bylo jí pouhých...
Včera, 16:00
Byl jednou jeden lékař. Zemřel kdysi, před mnoha staletími. Bylo to však v únoru, a...
Včera, 14:00
Polévka je základ, kdo ji nejí, ten je lunt. Pořekadlo našich babiček má velké opodstatnění....
Reklama