25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Středočeská filmová kancelář rozšíří nabídku lokalit pro film

Středočeská filmová kancelář plánuje přidat do konce roku do své nabídky stovky nových lokací, které bude nabízet filmovým produkcím. Lokace má kancelář vytipované již od svého počátku, bylo ale nutné upravit spolupráci smluvně, řekl vedoucí Středočeské filmové kanceláře Marek Černoch.

Reklama

Středočeský kraj filmovou kancelář oficiálně založil letos v lednu. Podle Černocha ale vznikala již od loňského léta, už před svým založením tak spolupracovala na některých filmech, mimo jiné na na historickém filmu o Janu Žižkovi.
„Teď se připravuje film o Františku Kriegelovi nebo další milá letní komedie ve stylu Léta s gentlemanem. Projektů je víc, ale někdo nechce, aby se o tom mluvilo,“ řekl Černoch.
Filmová kancelář se podle něj zaměřuje také na doplnění lokací, které bude filmařům nabízet. Každou musí mít upravenou smluvně, bez souhlasu majitele nebo správce ji filmařům nabízet nemůže. „Jsou místa, kde ti lidé už nechtějí točit. Chápu to, na některých místech se toho točilo tolik, že lidé už tam filmové štáby nechtějí,“ řekl Černoch.
Lokace by měly být rozdělené podle svého zaměření, například na hrady a zámky, industriální objekty, přírodu a další zajímavé objekty. „Tento rok se chceme dostat v řádech na stovky lokací,“ uvedl Černoch.
Filmaři mají o Středočeský kraj zájem již nyní, jako kulisy posloužily desítky nejrůznějších míst na jeho území. Kraj v současnosti doporučuje filmařům například zámek Konopiště, zříceninu hradu Zvířetice, CHKO Brdy, přírodní rezervaci Konopiště, Vrchbělá, důl Mayrau nebo Kutnou Horu.
Mezi nejslavnější filmy, jež se ve středních Čechách natáčely, patří například Ostře sledované vlaky, Most u Remagenu, Slavnosti sněženek nebo Limonádový Joe. Z pohádek pak do Středočeského kraje zavítal snímek S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou na čele nebo Anděl Páně. Zahraniční produkce ve středních Čechách točily například film Mission: Impossible – Ghost Protocol, Anthropoid nebo Tři Mušketýři.
Zdroj: čtk

Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě

Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Fototiskárny
Včera, 14:22
Vadí vám, že své fotografie máte pouze ve složkách v počítači, kde o nich snadno...
Včera, 14:00
Tento zářivý drahokam nalezneme na jarní obloze hned zvečera. Je nepřehlédnutelný. Nejjasnější hvězda severní oblohy,...
Včera, 11:30
Pionýr a chození do pionýra. Kdo z dnešních řekněme čtyřicátníků a starších by si nato...
Včera, 10:33
Ve Středočeském kraji je na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň. Zákaz platí do odvolání, týká...
Včera, 10:00
Želvušky jsou jedny z nejfascinujících tvorů na planetě. Nejen díky své schopnosti přežít za všech...
Včera, 08:00
Různými alergiemi trpí u nás přes dva a půl miionu lidí. Například každé třetí české...
23.4.2019
Letecká společnost American Airlines přijala svou první letušku s Downovým syndromem. Shantell je sedmnáct let...
Reklama